Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex v najbližších rokoch (desaťročiach)


rtx

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých,

nedávno som dostal jednu otázku avšak odpoved na nu sa mi zdala dosť ťažká, a preto by som sa vás rád spýtal na váš názor.

Začiatkom III. tisícročia sa veľmi rozšírilo obchodovanie na forexe prostredníctvom internetu, rôzne indikatory a možnosť obchodovať s 5 USD a pod vecičky, z toho vyplýva že nastupuje trend kedy na forexe začne obchodovať vela menších obchodníkov - jednotlivcov, alebo menších firiem, a môj známy sa ma spýtal či nemôžeme očakávať niečo také že sa začne forex postupne deformovať v tom zmysle, že na trhu bude veľa ludí, a rozšíri sa tzv chaotické obchodovanie, z toho vyplýva že sa bude čoraz ťažie predpovedať pohyb, či už fundamentový alebo technický. (Podobné akciovým trhom, kde sa často nedá dobre predpovedať pohyb)

No zamýšlal som sa nad tým dosť dlho, a dospel som asi k takému záveru že to nebude problém, síce na jednej strane bude čoraz vyšší záujem o forex a bude čoraz viac miniobchodov, a podobne, avšak v porovnaní s denným pretočením kapitálu na forexe (1,6 xxxxxxxx USD) si myslím že to bude zanedbatelná čiastka, tak si myslím že sa toho nemusíme obávať

Rád by som počul vaše názory na toto téma.

Vopred dakujem a prajem veľa úspechov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podla mna je uplne zbytocne sa zaoberat touto otazkou ak bude viac obchodnikov nic sa nezmeni akurat bude vo forexe kolovat viac penazi...
Internet je tu uz dost dlho a nejak neregistrujem ani okolo seba nejak extrem zaujem o forex a podla mna nikdy nebude nejaky zvlast zaujem o obchodovanie a prave na forexe, len preto ze nie vsetci su schopni znasat riziko.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
myslím, že tento problém bych vůbec neřešil.

Někde jsem četl, že D E N N Í objem obchodů na Forexu je stejný jako práce všech pracujících občanů v ČR(produkujících hrubý domácí produkt) za dobu 12(dvanácti) let!!! Nějak mě toto přirovnání utkvělo v paměti. Jinak množství dlouhodobě úspěšných obchodníků na forexu je cca.méně než 5%. Pokud bych měl řešit, jestli to jednou bude 3, nebo 5%, to bych asi mohl ty stovky hodin u počítače hodit rovnou za hlavu. Pořád i ty 3% bude pořádné číslo.

Zdraví Mecini

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rtx
to jsou úplně zbytečné starosti....chtěl bych mít takové..:-)

mecini
no pokud je zhruba denní obrat na FX až kolem 2 biliónu dolarů a roční rozpočet ČR asi mírně pod bilión (korun), tak mi z toho vychází, že se denně na FX trhu otočí (při nynějším kurzu dolaru řekněme 21:1) přes čtyřicet ČR státních rozpočtů - tak do roku 2050...:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOML:

no myslím keby rástol terajším tempom tak by to ekonomika vydržala asi 10 rokov max potom by dopadla ako Argentina (to nehovorim iba o CZE ale aj o iných krajinách)

Sid:

Ja také problémy nemám ani ich neriešim ak si ešte raz pozreš môj príspevok tak som napísal že sa ma to spýtal jeden známy a dosť ma zaskočil, no v tom istom príspevku som dodal aj odpoved, mna trápia iné veci neboj ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid Napsal:
-------------------------------------------------------
> mecini
> no pokud je zhruba denní obrat na FX až kolem 2
> biliónu dolarů a roční rozpočet ČR asi mírně pod
> bilión (korun), tak mi z toho vychází, že se denně
> na FX trhu otočí (při nynějším kurzu dolaru
> řekněme 21:1) přes čtyřicet ČR státních rozpočtů -
> tak do roku 2050...:-)
> SID

SID,
pocitas to i s nami dvema a nebo bez? :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...