Vyhledávání v článcích
Tip na knihu


Jak na...

Přímá cesta k informacím

Studentské AOS strategie #4 (emini TF, ES, NQ)


V dnešním článku bych rád prezentoval další strategii z VIP Strategy Clubu (kde je k dnešnímu dni již 74 strategií), se kterou v minulém týdnu přispěl do klubu Tibor, další student VIP AOS Turbo online semináře. Strategie vykazuje velmi solidní equity na třech různých indexech, což je vždy skvělé znamení, a proto jsem se rozhodl zde strategii prezentovat.

Dnešní strategie má následující specifikace:

 • Hlavní trh: TF.D
 • Další funkční trhy: ES.D, NQ.D
 • Hlavní timeframe: 15 minut
 • Sekundární timeframe: Daily
 • avg. winning trade +433 USD
 • avg. losing trade -270 USD
 • avg. trade: +138
 • WIN%: 58 %
 • Profit Factor: 2.23

Nejprve něco více o strategii samotné.

Jedná se o breakout strategii pracující s podmínkami založenými na měření korekce, a to na dvou různých timeframe. Strategie používá také jeden dodatečný „mini-filtr“, který vyučuji v kurzu a kterému říkám „trik z klobouku“. Breakout úroveň je definována jako nejvyšší high za určitý počet úseček nazpět, plus volatilita. Vcelku standardní breakout strategie (podobných mám sám v portfoliu několik).

Zde equity této strategie s názvem TF15 BO3 4. Strategie je opět k dispozici ve VIP Strategy Clubu:

Na equity je skvěle vidět hlavně velmi solidní vzorek obchodů (kolem 800 obchodů na danou historii považuji za naprosto ideální statistický vzorek).

Celkové parametry systému považuji také za více než zajímavé - například průměrný zisk na obchod (Avg Trade) v sobě zahrnuje dost prostoru pro případný větší slip a další transakční náklady. Pro intradenní strategie vystupující na konci dne se jedná o opravdu skvělý parametr. Zde celkové parametry systému:

Co ovšem osobně považuji za nejvíce přesvědčivý příslib robustnosti, je funkčnost na dalších dvou trzích. Zatímco byl systém vytvořen na trhu emini Russell 2000 (TF), equity na trzích emini S&P (ES) a emini NASDAQ (NQ) vypadají také velmi slibně - a s klidem je tedy možné strategii obchodovat i na těchto trzích (a vytvořit tak již malé portfolio):

Obecně mě vždy těší vidět takto skvělé výsledky mých VIP AOS Turbo klientů - řada z nich pochází z naprosto netechnických oborů. Mezi mými studenty jsou dnes lidé prakticky veškerého myslitelného věku i profesí a mnoho si jich vede skvěle (a děkuji, že se emailem se mnou dělí o své úspěchy). Volba AOS nemusí být žádná nepřekonatelná věc, stačí trochu pozitivního přístupu a snahy uspět, a věřím, že tento tradingový směr může být skutečně pro každého. Sám jsem byl dlouho odpůrcem tohoto směru, pocházím z umělecké profese, a nakonec jsem to dopracoval až k vlastnímu malému (uzavřenému) fondu (samozřejmě především díky skvělému týmu mimořádných spolupracovníků).

Související články:


Tomáš

(publikováno 18.08.2016, editovat ) Vytisknout tento článek

Klíčová slova použitá v článku:
obchodní systém, volatilita

Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

 • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
 • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
 • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
 • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
 • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
 • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.