Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FPI - Fractional Product Inefficiency


michal_kk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 156
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tulen>> takhle by to taky samozrejme slo, ale pak je nutne si uvedomit, ze nejde o 100% zajistenou pozici, kdyz se kouknes na ten priklad tak to vypada ze:

zaplatili jsme 100.000 EUR a dostali jsme 100.000 zas na jinem paru, tady jsou ucty 0

dostali jsme 100.000 USD, ale na dalsim paru jsme diky kurzu EUR/USD zaplatili 126.485, takze zde mame nepokryty previs 26.485 USD

obdobna situace bude rovnez s JPY kdy jsme dostal 14.561.000 JPY, ale zaplatili 11.517.000 JPY... tudiz previs 3.044.000 JPY nezajistene

pokud bysme ted chteli plne pokryt tyhle previsy, tak musime si dopocitat vhodne ratio a pak nam uz bohuzel swap pomery vyjdou trosku jinak

ovsem jde tohle drzet dlouho a bezproblemove inkasovat swapy kazdy den, ale pak taky bereme jeste nasebe objemy nezajistenych men a jejich pohyby, ktere muzou byt jak + tak - :-)

osobne mi tohle prijde na zbytecne kombinace, a snazim se vyuzit swapy trochu jinak oproti zajisteni na swap free ucte, pokud dneska centralni banka anglie zvysi urokove sazby muze to byt opet o neco zajimavejsi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 2 týdny později...

Tulen>> osobne jsem to zkousel pouze na demu, jake opravdu mi to cisla muze dat a nakonec jsem i u brokeru trosku zjistoval co jsou ochotni akceptovat. Rekl bych to takhle 100% zajisteni je soucasne mozne, ale ma to nekolik zasadnich omezeni, ktere clovekovi ten zisk temer vymazou nebo poslou cloveka do minusu. Zajimavejsi je to pouze pro hodne volatilni pary, takze clovek musi mit na 2 uctech minimalne zalohu penez pro korekci 1000 az 1500pips, ale mnohem lepsi je jeste vic. Rovnez mit nejakou zalohu u sebe, ktere se muze poslat na ucet, ktery je nulovan aby nedoslo k zbytecnemu MarginCallu. To sebou nese mit jeste smlouvu s nejakou spolecnosti, ktera dokaze rychle a za velmi velmi nizky poplatek soupat penezma mezi tvym uctem a brokerama, tak at se udrzuje rozumna hladina penez a nezvysuji se zbytecne naklady. Dulezitym faktem pak jsou jeste brokeri, kteri jsou tohle ochotni delat jenom do urcite vyse. Clovek nemuze u nich drzet obrovske mnozstvi lotu a inkasovat jenom swap. Presneji u brokera, kde mame no swap account (ten jsou ochotni zalozit temer vsichni, bud z nabozenskych duvodu nebo ti navysi o 1pip spready nebo pak platis drobny poplatek za pozici) nejde tohle provozovat bez nejake dalsi cinnosti a rekneme, ze ta pozice nesmi prekrocit urcitou vysi, proste musime jim to nejak vracet at te nedotuji, protoze jinak automaticky ti pozici za nejakou dobu uzavrou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co si tak pamatuju, tak za "Swap free" účty si většinou brokeři ještě něco doúčtují. Buď konkrétní paušální poplatek za obchod, nebo jako v případě IBFX 0,5 pips ke spreadu u každého obchodu (na jejich stránkách menu vlevo, Trading tools -> Swap rates).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...