Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Aktualni Fundamenty v kostce


Nox

Doporučené příspěvky

Sid:

Díky za tu stránku, já to sleduju na Deutsche Bank. Vím že se vypisují, ale myslel jsem teď zrovna overnight sazbu (O/N). Mezibankovní sazby se většinou vypisují na den, týden, dva týdny tři, měsic dva tři atd... U Euriboru se ale overnight nevypisuje a tak mě jen čistě ze zvědavosti zajímalo proč:). Měl jsem za to že O/N a 3M jsou ty asi nejvíce sledované...

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Zdravím,

Dokázal by mi prosím někdo vysvětlit, proč se liší tříměsíční dolarový libor od výnosu tříměsíčních treasury bills? Mám za to, že výnosy z dluhopisů jsou ukazatelem pro vývoj úrokových sazeb, ale když vidím, že na 3M bills je dnes výnos 3,41 při úrokových sazbách 4,50%, tak to se mi zdá nějaké divné... Jinak ten tříměsiční libor vynáší 4,8%, což jsou úrokové sazby v USA plus nějaká ta riziková premie, takže tady by to bylo ok.. Jen mi prostě nejde do hlavy proč vynáší ty bills tak hrozně málo... Kdyby se našel někdo, kdo by mi to objasnil, byl bych vděčný. S pozdravem,

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jay
Treasury bills jsou dost specifické dluhopisy. Za prvé jsou dlouhodobě považovány za nejbezpečnější investici na světě za podpory americké vlády a za druhé, a to je dost podstatné, výnosy z nich nepodléhají žádné místní ani federální dani. Tomu všemu jsou i poplatné úroky, které jsou sice nižší než u jiných dluhopisů, ale je to jistá investice, která je navíc přístupná širokým masám..mám dojem, že se dají koupit už od 1000 USD. Ale do nákupu těchto "poukázek" bych šel až tak kolem 6.ledna 2008..:-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID,

Pravda pravda zatímco na mezibankovním trhu jsou ty sazby stabilnější, bills jsou asi pod větším spekulativním tlakem protože jsou dostupnější pro každého a tak reagují trošku zběsileji. Každopádně ten rozptyl mezi sazbami na mezibankovním trhu a výnosy z 3M poukázek by mohl být dobrý ukazatel "nervozity" na trzích mě teď tak napadá, protože pokud by bylo všechno OK, ty výnosy by měly být blízko u sebe...teda pokud se nepletu.
Investovat se do nich nechystám, já spíš FX, ale jako dlouodobější investice nějak přes CDF by to nemusela být vůbec špatná volba. Díky za odpověď!

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...

Zdravím,

chtěl bych na forexu obchodovat denní grafy a rozhodně se mi do trhu nechce lézt jen podle TA. Chtěl bych vědět zda li je trh medvědí nebo býčí a prostě jaká je fundamentální nálada. Pokud někdo máte nápad jak to vyřešit nebo to už nějak provádíte, prosím podělte se o to. Mě pouze napadlo využití COT na měny ... a tím, že to má určitou vypovídající fundamentální hodnotu.

Ať se daří.
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj!

Chcel by som sa opytat, kde sledujete informacie, ktore hybu forexom. Teraz je taka doba, ze viac nim hybu vyjadrenia prezidentov, centralnych bank, a pod. ako samotne ekonomicke vysledky. Televiziu nemam, ale asi si nejaku na to zadovazim, a na internete stranky typu CNN, Reuters a pod. mi sice povedia co sa stalo, ale to uz je dost neskoro. To je pre mozno dobre akurat na objasnenie, preco sa ten ktory pohyb stal. Aj sledovanie TV sprav nemusi byt asi najaktualnejsie na tych hlavnych news kanaloch, myslim si, ze lepsie je sledovat lokalne stanice, aj ked to tiez nebude sranda, byt stale v strehu, a prepinat stale medzi europov, amerikov, a kto vie este cim :) .
Vdaka za rady,
vela uspechov,
Erik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, akosi sa mi nepodarilo zalozit nove vlakno, ale myslim, ze sem to vcelku aj pasuje. Rad by som zacal diskusiu ohladne vplyvu fundamentalnych ukazovatelov na fx trhy, hlavne, co sa tyka urokovych sadzieb, vysledkov hospodarenia, HDP apod. Este by som rad vedel, co vlastne su urokove sadzby, pretoze neviem, ci spravne chapem ich vyznamu, tak radsej hladam odpoved fundovanejsich :-)
Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj, to som si už prečítal, mám to preštudované javascript:icon(':)'), ale aj tak díky za odpoveď, ide o to, že nikde, aj keď som hľadal na veľa miestach, nikde som nenarazil na definíciu alebo lepšie povedané normálne po lopate vysvetlené, čo vlastne v samotnej podstate sú úrokové sadzby centrálnych bánk a ako ich zmena láka prípadne odradzuje investorov apod. :S

Kebyže sa niekomu chce to takej lame ako ja vysvetliť, bol by som rád ;) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejsem ekonom, jen jak to já (neuměle a laicky) chápu.

Základní sazbu vyhlašuje centrální banka. Chápu to jako "spread", který si bere centrální banka při obchodování s ostatními bankami. Ostatní (komerční) banky si k této sazbě přidávají nějaké procentíčko, jako svojí marži. Takže např. centrální banka nějakého státu vyhlásí základní sazbu 2,5%, tak vklady banky budou (např.) úročit od 3,2% a půjčovat od 8%. Pokud sazby klesnou, klesnou i sazby (komerčních) bank. Takže budou i levnější úvěry, to znamená, že firmy mohou více investovat a rozvíjet se. Takže je možnost, že ekonomika může jít up. [bold]Pokud centrální banka chce podpořit ekonomiku, tak může snížit základní sazbu.[/bold]

Až do minulého roku šla v US ekonomila up, a šla stále. Takže FED zvyšoval sazby, a tím korigovaly její ekceleraci. Byly dražší úvěry. [bold]Pokud centrální banka chce přibrzdit ekonomiku, tak může zvýšit základní sazbu.[/bold]

Další oblast k zamyšlení je ta, že různé země mají různé sazby. Např. Japonsko (myslím) mělo do nedávna základní sazbu 0,5%(?). Takže v Japonsku byly velice levné úvěry. To využívaly firmy k tomu, že si půjčili v Japonsku, převedli na USD (kde bylo přes 5%), a tam investovali. A nebo ty peníze uložili na Islandu, kde se úročilo nad 10%.
V součastnosti v důsledku krize uzavírají svoje investice a vracejí Yeny. Takže v současnosti je na trhu nadbytek Jendů, takže down.

Asi by mohl někdo povolanější se k tomu vyjádřit lépe, takže mne omluvte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Chtěl bych se zeptat, jestli je na internetu stránka, kde jsou vypsané jednotlivé fundamenty zpětně i s přiloženým screenem grafu. Abych viděl jak fundament ovlivňoval trhy v minulosti..?

Také bych se zeptal, jestli máte nějaký tip na knížku, kde se rozebírají detailně fundamenty a jejich vliv na forex, ekonomiku a celkově provázanost fundamentů v ekonomice...?

Díky moc....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...