Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

head-and-shoulders


Renda

Doporučené příspěvky

Zdravim,
Projel jsem si par mesicu a nasel jsem tento obrazec jen v techto grafech:

YM 3 min TF
10/18/2006
9/6/06
9/5/06
8/30/06

sice jsem mohl nejake prehlednout ale o moc vice jich tam nebude. Nicmene pokud bych bral za head-and-shoulders i to, co tady dal Bubi tak jich je opravdu hodne ;-)
Tim chci rici jen to, ze je to jako u kazdeho obrazce subjektivni zalezitost a take upozornit na jedno velke uskali pri obchodovani - ze pokud budete chtit v trhu neco videt tak to tam uvidite bez ohledu na to, zda to bude skutecnost. Osobne s tim mam jeste trochu problem kdyz sedim X hodin u obchodovani bez signalu. To jsem schopen videt takove veci a signaly ze kolikrat i sam sebe udivim ;-).



Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ALL:
trading je ART, ne SCIENCE. Kdyby byl trading SCIENCE, pak by vsichni vydelali penize. Ale protoze tomu tak neni, pak musi platit, ze trading je ART [to neni z me hlavy, ale teto tezi verim a plati to pro jakykoliv styl a typ obchodovani]. Tzn. cteni chart patternu nelze naucit pres noc. Dokonce ani ne za tyden, ci mesic. Existuji kratkodobe, strednedobe, dlouhodobe patterny, existuji patterny na vyssich a nizsich timeframech. Kazdy pattern vzdy vypada jinak nez ten predchozi. Kazdy pattern ma jinou silu, mnoho je falesnych. Signal sam o sobe je dle meho 10-30% uspechu, trade management je 70-90% uspechu. Obchodnik bez zkusenosti a discipliny casto uklouzne do stavu, ktery popisuje Swen, tj. patterny sam v grafu vytvari. Head and Shoulders je reversni pattern a funguje na kazde chart a na kazdem timeframe. Popisovat jej nemusim, popisku je na internetu vice nez dost. Dulezite je rozumet kdy a proc pattern vznika? Dulezite je rozumet, co mohu od patternu ocekavat? Naucit se tento pattern obchodovat je otazka mnoha a mnoha a mnoha prectenych grafu, tak jako se vsim. 99% lidi, kteri by radi tento pattern obchodovali neuspeje, protoze drive ci pozdeji prejdou na jiny "zaruceny" pattern ci indikator ci system. Osobne si myslim, ze je potreba nejmene 12 mesicu intenzivniho studia tohoto patternu [ale i jakehokoliv jineho patternu] k jeho uspesnemu obchodovani.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby



Ano obchodovanie formácii nie je jednoduché na to aby formácie boli platné musia biť doplnené ešte o dalšie informácie ako je objem,dĺžka formácie, dalej čo predchádzalo formácii či to bol volatilí pohyb ,alebo trend z malými korekciami atď. na vyše obchodovanie formácii si vyžaduje niekedy vyššie SL ako keď obchodujete za pomoci indikátorov Preto že bežná malá korekcia Vás vyhodí a trh ide potom Vaším smerom.

Tak že treba sa skutočne zaoberať dlho študovaní formácii. Ja som formáciami žačínal asi pre tromi a pol rokmi
ale som od nich upustil a dal som časom prednosť scaningu denných grafov podľa systemu nadstavenia je to pohodlnejšie a rýchlajšie.:)

Spozdravom

Marian
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...