Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Protichůdné informace


Doporučené příspěvky

Dobrý den,
můj dotaz je jednoduchý. Všiml jsem si na portálu mnoho protichůdných informací. Někdy se spokojím s tím, že se jedná o pouhý omyl. Ale kde končí omyl a začíná mystifikace?
Pokusím se uvést příklad:

1. Článek Cesta do hlubin psychologie obchodování VII: soustředěnost, publikováno 12.05.2005, autor Tomáš.

....V nedávné době jsem například v diskusi na našem serveru narazil na systém Woodie CCI. Samozřejmě, jelikož jsem v oblasti obchodování neustále velmi zvídavý a miluji učit se čemukoliv novému, nedalo mi tento systém ihned „neprověřit“.
První několikatero přečtení systému mi vtisklo do hlavy 8 patternů systému Woodie CCI, které když jsem si jenom tak pro zkoušku začal testovat, nadělovaly jednu ztrátu za druhou.
Opustil jsem tedy 7 z těchto 8 patternů a začal se soustředit POUZE a jen na jediný. Výsledek?
S plnou soustředěností jsem doslova během pád dnů tento jediný pattern vypiloval do podoby, kdy funguje s 80% úspěšností.

a nesoulad s článkem

2. Tradeři v USA: Woodie, Mplay a spol.,publikováno 05.11.2006, autor Tomáš

...To nejzajímavější však bylo samozřejmě přesné popsání toho, jak Donald CCI vynalezl, jak došel k jeho principům atd. Nejsem bohužel matematik, a tak nedokáži interpretovat nic z toho, co Donald předváděl, jedno vám ale mohu říci určitě: vše vypadalo nesmírně přesvědčivě a i pro laika dávalo dobrý smysl – takže vůbec nepochybuji o tom, že indikátor CCI, který s Petrem obchodujeme již zhruba 3 roky, jsme si vybrali správně!

V jiném článku se zase píše rovnou několik let....
Ptám se, jak je možné obchodovat několik let něco, co jsem se naučil v podstatě nedávno z diskuse na serveru tj. někdy v roce 2005?
Děkuji, Gorg.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gorg,

prvně - nic proti, neberte to prosím osobně, ale "rýpáním" do podobných "nesrovnalostí" není zrovna cesta, jak se stát úspěšným traderem :-)

Nic méně k vašemu dotazu. Pomýlil jste si dvě naprosto odlišné věci a to WCCI a CCI. Není to totéž.

Indikátor CCI sám o sobě s Petrem známe a již obchodujeme celou řadu let. 3-4 roky to budou.

WCCI (Woodie CCI) je speciální systém postavnený na indikátoru CCI, který je však specifický. Na systém WCCI jsme narazili mnohem později, když už jsme sami indikátor CCI dávno obchodovali - avšak v jiné podobě, než v jaké jej obchoduje Woodie. Modifikace WCCI byla pro nás nová a rozhodně stála za otestování. Dnes obchodujeme stále vlastní variantu a modifikaci CCI (ta, se kterou jsme začali před 3-4 lety), pouze jsme si z WCCI (t.j. varianta, na kterou jsme narazili později, cca před 2 lety - ale tohoto termínu se "nechytejte", protože to přesně z hlavy nevím, obdobná data si nezapisuji) převzali několik drobných elementů, které nás zaujaly.

Pevně věřím, že vám toto ujasnění nesrovnalostí o tom kdy jsme začali/nezačali co obchodovat pomůže na vaší cestě stát se úspěšným a profitabilním traderem! :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpověď...velmi rychlá reakce :-)

Osobně považuji tyto nesrovnalosti jako dost podstatné.
Teprve se seznamuji a každá takováto nevyjasněná věc mi leží v hlavě.
Neberte to rovněž osobně, ale setkal jsem se i s názory, že spíše prodáváte semináře než obchodujete z důvodu vyšších výnosů.
Rovněž na stránkách konkurce jsem četl varování, že začínáte, ale tomuto se tady věnovalo už asi dost času.
Sohlasím s názorem že ty nejhloupější a zárověň nakonec nejdražší rady dostane člověk zadarmo např. někde v hospodě.
Jsem osobnostně skeptický a vím, že bez tvrdé dřiny není NIC. Zvláště v dravém globálním prostředí jako jsou burzy!
Osobně si mi financnik.cz libí, děláte dobrou práci. Nechť se Vám v obchodování daří!

PS: V Praze jsem na Vašem semináři "poznal" Woodieho, nevíte jak se mu zdravotně nyní daří?
Díky Gorg

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gorg,
posledni info o Woodim bylo pozitivni. Nekde tady je i vlakno venujici se jeho stavu a pozdravu. Je fajn byt skepticky a sam si na vec udelat nazor. Nikdo vas tady nebude tlacit do zadnych kurzu. Btw kurzy nabizeji vsichni. Ale tohle tema nechme byt. Z toho co tu najdete a zvlast na foru se da velmi dobre zacit. Je tu uz par schopnych obchodniku a jak rikate dobre rady dostanete v hospode :-)

tak mnoho uspechu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gorg,

také jsem to o sobě četl :-) Jeden se občas nestačí divit, co se o sobě nedozví :-)
Skepticizmus je v trzích zdravá věc a jsem rád, že mé cynické narážky berete sportovně :-)
Kurzy jsme ve skutečnosti na začátku vzniku finančníka vůbec nepořádali a ani to neplánovali, vzešlo to na popud mnoha dotazů čtenářů. I tak jsme omezili semináře maximálně na 3 měsíčně, přitom zájem je často takový, že bychom zvládli i 7-8 měsíčně. Jenomže to by nebyl už čas na obchodování a to je pro nás skutečně podstatně profitabilnější..... :-) Navíc naše kurzy v podstatě vůbec absolvovat nemusíte a přesto se zde můžete naučit zdarma obchodovat - to je asi ten nejpodstatnější rozdíl proti konkurenci a to je zřejmě i důvod, proč se o sobě dozvídáme věci,o kterých jsme ani neměli tušení :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ALL:
mimochodem, uvedene veci pisi lide, kteri se zivi prodejem cehokoliv, co jakkoliv souvisi s tradingem. Obcas je lepe zametat pred vlastnim domem nez pred cizim. Dale tyto veci pisi lide, kteri pres svoji hloupost a zavist uz nevedi co napsat. Ja osobne se ucim od lidi, kteri NEMAJI POTREBU resit jine lidi, avsak verim, ze mnozi se radeji chytnou kdejakeho blabolu v domeni, ze si tim vydelaji penize. Drzim jim palce :D

To Gorg:
obcas narazim na hrube nesrovnalosti napr. u Joe Rosse. Pro me osobne je podstatne, co si z prace druhych mohu vzit ja. Ale chapu, ze nekdy je pro zacinajiciho tradera dobre zeptat se a vse si urovnat.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,
dovolte mi jen malé upozornění...
nejen prací živ je člověk a tak ten kdo neměl možnost vidět či zapůjčit kultovní film Záměna (Trading Places)...
TV NOVA jej uvádí v pátek 5.1.2007 ve 20:00
Možná by stálo za to na tento film maličko upozornit ostatní.
Děkuji, Gorg

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tomuto vláknu

ze začátku se může opravdu někomu zdát že informace jsou protichudné a co z toho použít ?
viz a) : stačí se věnovat tradingu 2-3h denně a budete vydělávat
viz b) příprava a trading vám zaberou mnoho a mnoho času

jasný protiklad, kde tedy je pravda ? :

pravda je taková , že až vybudujete svůj stabilní obchodní systém a hlavně svůj přístup k tomuto typu obchodování bude stačit věnovat se čistému obchodování asi jen 1-3h času.

Ale v první fázy je to opravdu o spoustě času:
přečtení všeho co se dá, udělat si vlastní názor na to co vlastně chci a hlavně jsem schopen obchodovat.
vybudování systému, backtesting systému, vytvoření si přesného plánu jak se zachovat ve všech možných situacích.
obchodní deník, pocitový deník atd. Toto opravdu je práce na hodně ale hodně dlouhou dobu.

To co se může v první fázy zdát jako protiklad vám v budoucnu může připadat jako jasný vývoj a postup.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...