Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Indikátory: Bollinger Bands (2)


Doporučené příspěvky

  • 2 years later...
  • 1 year later...

Ahoj, som začiatočník a hltám všetko čo mi príde o tradingu pod ruku. Teraz sa trochu vrtam v grafoch a vo finančníkovi, ktorý je zameraný na daytrading ako som si stihol za tú krátku dobu všimnúť. Tieto grafi však ukazuju obdobia, ktoré daytrderi asi moc nepoužívajú. Predaj v polke júla a nákup v septembri so ziskom cez 6000USD je síce pekný zárobok, ale v daytradingu asi nereálne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Apendix Vitaj.
vo vacsine clankov na financnikovy uvidis pouzivat obrazky z programu Track and Trade (TNT) kde pouzivaju vacsie TF. To ale nemeni na skutocnosti ze prezentovane metody su rovnako dobre vyuzitelne aj pre intradenne obchodovanie cize nizsie TF. v priebehu 2 mesiacov tj od jula do septembra sa v dennom obchodovani da za robit ovela viac ako 6000 usd. Mas moznost naucit sa ako na to. Hodne zdaru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobre den, je tu niekto kto realne obchoduje nejaky system zalozeny na bollinger bands? Skusam backtestovat system kde spajam bollinger bands a stochastics ako to bolo napisane v jednom z clankov o bollinger bands avsak vysledky nie su nejake ocarujuce..su dni kedy system nadeli krasne profitym ale vecsinu dni je stratovy a nie malo..najvacsim problemom tohto systemu su velku drawdowny , pouzil som aj stocahstics pocitany nie z low/high ale z close/close a vysledok stale nic moc, na prvy pohlad sa mi zdalo ze by tato zmena mohla odstranit vela stratovych obchodov..

testujem na 5minutovom grafe index nasdaq

skusil som si to zbacktestovat len tak pomimo, ale cakal som trochu lepsie vysledky :) ak ho niekto realne obchodujete s cim ho kombinujete?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

snuff, jeden moj system mam postaveny na BB a %R, niekde som tu daval i screen. Je to protitrendovy system, ktory obchodujem na dennych v spojeni s tyzdenymi grafmi FX. Nie je to nic zlozite, ale neobchodujem to na minutovych TF ani indexoch, ak chces hladaj a testuj :). Mne osobne na minutovych TF sedi akurat system, ktory tu v davnych casoch prezentoval Airmike, nieco na sposob paternu 1-2-3 + EMA+ CCI, ale ten zatial len testujem lebo moje primarne TF je denny graf a na napr 5 min sa este moc necitim, ale casom ho pridam do arzenalu lebo vysledky vyzeraju dobre.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dakujem za odpovede..

Georgie a vies , ze prave nad spojenim BB + stochastics + price action som rozmyslal? zatial som testoval surove BB + stochastics bez nejakeho vyraznejsieho vnimania trhu, ale viackrat som si vsimol ze system mi hlasil nezmyselne vstupy proti rozbehnutemu trendu ktore by som ja osobne neuskutocnil...myslim, ze nieco take by mohlo fungovat len zase do akej miery sa spoliehat na price action ..problem price action je podla mna ten, ze je prilis subjektivna niekedy a bojim sa toho , ze ked prejdem na live a nebude sa mi darit tak prave psychika polozi moj mozno aj funkcny system..skusim par backtestov a dam vediet ako to vyzera ;) prave spojenie 123 + bb + stochastics ma napadlo ako mozno funkcne kedze samotny pattern 123 mi v mojich backtestoch zatial vysiel ako najuspesnejsi len ho treba este odfiltrovat nejako..

freeman diky za nazor no zatial hladam maximalne 2 indikatory v mojom systeme nechcem to mat prekombinovane..na cci sa musim este pozriet zatial mi to moc neslo ale myslim ze sa z toho da nieco vynajst najme mam problem s trendovymi signalmi a presne na to myslim cci je ako stvorene..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Snuff, PA je nejtěžší forma obchodování, to ano, ale jakmile ji pochopíš, uvidíš ji real-time a hlavně jí uvěříš, není nic lepšího.
Pak už ti je jedno jaký TF obchoduješ nebo jaký trh, funguje to na všem ...

Když spojíš indikátor s PA, máš dvojí potvrzení a odfiltruješ nežádoucí obchody z obou nástrojů. Jen pozor na přeoptimalizaci s mnoha indikátory.

Jestli chceš obchodovat BB a PA (možná i ten stochasticks), tvůj systém budu nejlépe fungovat ve volatilním, sideways trhu. Trendující trh tě sežere zaživa a proto se musíš naučit vyhledávat range, ve kterém budeš obchodovat. Jestli říkáš, že chceš obchodovat nízké TF, pak si třeba urči, že budeš obchodovat pouze v rozpětí dnešního dne. Jakýkoliv signál, který se odehraje vně HOD/LOD trhu už musíš ignorovat. Přece nechceš obchodovat proti trendu! Hledej netrendující podmínky, v těch bude systém nejlépe funovat ... (tu)

A dej vědět o svém dalším postupu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den tak som si to uz asi 3ti krat zbacktestoval na jednomesacnych datach z indexu nasdaq cas od 14-00 do 22-00 vzdy s mensimi obmenami..pouzil som to iste co bolo popisane v clanku t.j. bollinger bands + stochastics a z povodnej verzie ked som bral vsetko co prekrizilo bollinger bands a bolo podporene stochastics kedy mi system vygeneroval od 2.3.2011 do 4.4.2011 78 obchodov som toto este okresal o jednoduchu podmienku ze sa musia po dotyku BB vytvorit 2 sviecky do mojho smeru (nesmu obsahovat ani doji ani opacny sviecu) a zaroven sviecka kedy stochastics opusti hranicu 20/80 musi mat moj smer, plus napriklad obchod neberiem ak je prilis velky SL alebo je sviecka kedy mam vstupovat do obchodu uz velmi blizko meanu)..

touto podmienkou som sa dostal k celkovemu poctu obchodov na 32 za mesiac co uz je znesitelne a odstranil som velku cast stratovych obchodov a dost vela poplatkov na komisiach ;) takisto som si konecne jednoznacne zadefinoval pravidlo vystupu a to take ze vystupujem len v pripade ked sa graf dotkne opacneho BB a vytvoria sa takisto dve sviecky proti mne, inak necham obchod spadnut na SL...tieto pravidla som zvolil tak preto ze sa mi zdaju jasne dane a nie je tam priestor na vymyslanie ak nahodou budem pod tlakom emocii..este mam v hlave par variacii napriklad posuvanie SL na BE uvidim pozriem sa aj na to...

este budem pokracovat v backtestingu az do dnesneho datumu cize dalsich 8 mesiacov a ked uvidim potom vysledky budem vediet definitivne na com som..

pomedzi to si idem precitat vlakno supply a demand mozna ma pri nom nieco napadne :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak som zase kusok pokrocil, aj ked pocity nic moc..

mam zbacktestovany nasdaq v mesiacoch marec,april,maj vysledky su horsie ako som cakal, skusal som rozne variacie par obmien systemu som vyradil zostala vlastne povodna verzia BB + stochastics + filter pomocou sviecok ze do pozicie vstupujem len ked idu dve sviecky mojim smerom po poslednom prerazeni BB a tieto sviecky su potvrdene zlezenim stochastics z extremnej zony..uspesnost systemu sa pohybuje cca 40 percent wins 60 loss (nejake vystupy na B/E) , zistil som ze urcite je nutne posuvat stop loss na B/E to usetrilo vela cennych pipsov..system v takejto podobe je urcite nefunkcny kedze po 3 mesiacoch backtestovania mi ukazal zisk 586usd po odpocitani komisii pri obchodovani 1 kontraktu mini Nasdaq.. takze tadialto zatial cesta nevedie..

nasiel som vsak par pozitiv na tomto systeme a to je ze konecne som nasiel vystupy ktore mi vyhovuju a udrzia ma v trende castokrat az takmer do vycerpania , kedy som predtym pod tlakom psychiky uz davno vystupoval a nechaval tak casto viac ako polovicu profitu v trhu..takisto sa mi paci ze tento system velakrat dokaze naskocit do obrovskeho pohybu hned na zaciatku takze este nelamem palicu a skusim par obmien a variacii..3 dni za sebou sa mi stalo na papertradingu ktory priebezne vykonavam popri backtestingu, ze som sa dostal do velkeho pohybu profity boli krasne 300-500USD na kazdy obchod ale podla backtestingu vidim ze je to asi nejake stastne obdobie lebo to proste nefunguje komplexne...a takisto ze do takehoto pohybu som sa dostal max. 3-4 krat za mesiac zvysok mesiaca som sa len motal okolo nuly takze cely system je vlastne zalozeny na 3-4 dobrych obchodoch za mesiac co sa mi nepaci..

co este skusim : - RRR 1:2 pripadne vyssi doteraz som na RRR uplne kaslal, ale bez toho sa to neda ako vidim..
- skusim vyuzit nejaku suvislost s HOD/LOD
- ine vyrazne supporty a resistance len tieto veci sa mi ako novacikovi tazko aplikuju kedze to este v grafoch az tak nevidim ..uf este mam pred sebou vela roboty :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

586usd za 3 mesiace je malo podla mna, a najme mi vadi, ze vsetky tieto profity pochadzaju z 2-3 velkych pohybov na ktore som naskocil .. keby som ich nezachytil tak sa motam okolo nuly pripadne, som v minuse takze hladam nieco ine este...

neviem s cim by sa dalo este uspesne spojit BB ,malokto obchoduje system na tomto indikatore takze informacii je menej ako o CCI no mne zatial vyhovuje..uvidim kde sa s nim dostanem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na částce ani tak moc nezáleží, ale problém bude v té robustnosti ...

Vždyť ty sám nejsi ten systém ochotný obchodovat, protože mu nevěříš - a máš k tomu dobrý důvod. Být na tvém místě, radši bych pokračoval v hledání.

Nastuduj si vše co můžeš o BB, je to stejně dobrý indikátor jako každý jiný. BB se hodí na zachytávání obratů v trhu. Tedy můžeš najít range a v něm obchodovat, anebo multi-timeframe analýzu trendu (třeba na způsob tripple-screen od Alexandera Eldera) a následně obchodovat korekce pomocí BB do směru trendu.
www.tradingacademy.com/lessons/20090113/featured_article.htm


Hlavně zkus používat více time-frame, nespoléhej se jen na 1 TF a ke všemu ještě intraday.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...