Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Indikátory: Bollinger Bands (2)


Doporučené příspěvky

Georgie dakujem za rady pomohli najme ten clanok od S.Seidena zaujimava myslienka ;)

najprv som skusal pouzit na ukazovanie hlavneho trendu jeden MA s hodnotou 408 (chcel som dlhodobejsi trend) co sa mi ale nejak neosvedcilo system bol stale v podstate okolo nuly..potom po precitani clanku od Seidena som zacal vyhladavat situacie ake popisuje t.j. prudke "rally" proti hlavnemu trendu a naskocil som do protipohybu po pretnuti BB a vytvoreni 2 sviecok do mojho smeru(to som odsledoval z grafov ale nedavno som si pozrel japanese candlestick a zistil som ze sa to bezne vyuziva morning star/evening star/hammer co ma potesilo ze som to vypozoroval z grafov sam) a este som zmenil smer ukazovania hlavneho trendu nieco na sposob panov financnikov akurat som si zvolil dva MA jeden s periodou 408 a druhy 204 toto som vyuzil tak, ze ked obidva MA su rovnobezne a ukazuju krasny trend beriem pohyby do smeru trendu po predchadzajucom rally na opacnu stranu tak ako to popisuje S.Seiden. ak MA s periodou 204 meni smer alebo sa priblizuje k velkemu MA prestavam brat akekolvek signaly takisto ak su prilis blizko seba alebo sa krizuju...takisto sa snazim nebrat signaly ked je v mojom smere vela S/R..system mi dava priemerne 1 signal za 2-3 dni (niekedy mam 2-3 signaly za den a potom aj tyzden nic) co mi celkom vyhovuje zatial..


mam zbacktestovany NQ od marca do konca augusta a vysledky sa zlepsili v podstate kazdy mesiac je system v profite, ale budem musiet znovu upravit vystupy lebo podla terajsich nechavam vela profitu v trhu.. takisto som si vsimol ze v podstate indikator stochastics uz prestava mat mozno zmysel lebo 90percent signalov potvrdi takze mozno ho vypustim...este si to parkrat zbacktestujem s roznymi variaciami ale myslim ze konecne som na spravnej ceste..inak uspesnost systemu sa v podstate nezmenila stale je cca 40percent ale funguje to lepsie..

poslednu vec co mi vsak este robi vrasky na cele je obchodovanie podla RRR nech robim co robim tak takmer nikdy nevidim v trhu obchod s potencialom w/l 2:1 vacsinou je to podla mna tak 1:1 zatial neviem co s tym..keby som chcel brat len RRR 2:1 tak mam mozno 2-3 signaly za mesiac..

...inak ako tak idem tym backtestingom uplne krok za krokom a skusam niektore veci tak prichadzam na to ze bez toho aby som bral do uvahy trend, RRR, SL, poctivo otestovane vystupy a dalsie veci sa fakt neda seriozne a hlavne profitabilne obchodovat takze to co stale zdoraznuju skusenejsi traderi je fakt pravda a uz viem preco vela ludi v trhoch straca ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Snuff, dobře že jsi se posunul o krok dál ...

Nevím, jak určuješ potenciál profitu, zkus sem dát pár screenů těch obchodů, ať je tu něco na koukání.
---- Vlákno o BB a žádné ilustrace v něm ... to se musí napravit :) ----


www.fxstreet.com/education/trading-strategies/lessons-from-the-pros/
(vyšel další článek)

(Tady můžeš sledovat články/webináře zdarma o S/D strategii ...)
www.fxstreet.com/search/contributors/authors/author.aspx?id=5766b88a-1a31-4102-8221-e9bf77216d2f

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobre skusim sem dat dva signaly na vstup ktore som dostal:

imageshack.us/f/254/vstup.png/

prvy obchod ktory by som sice zobral ale je otazne jeho RRR kedze C ckom som oznacil vsetky S/R urovne ktore by mu mohli stat v ceste... takze ako to riesit v tomto pripade? pretoze podla mna je RRR nie priaznive 1:1 ak prizmurim obe oci :D ale tento obchod by som asi zobral ..

druhy obchod je ukazkovy ktory by som zobral urcite tam vidim aj slusne RRR cca 1:2 .. teda opravte ma ak to chapem zle pripadne ako by ste urcili RRR tychto dvoch obchodov Vy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

snuff, myslis, ze velky hraci na tomto trhu obchoduju na 5 min grafe :)? Skus to viac kombinovat s vecsim TF. To ze si nejaky Franta da zly obed a potom upravy svoju poziciu co sa ti prejavy prave na tom 5min TF neznamena ze sa jedna o nejaku zasadnu S/R uroven :). A pritom prave na tomto trhu funguju S/R z denneho grafu velmi spolahlivo, tak preco to nevyuzit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

snuff a len na doplnenie u forexu je ta vyhoda, ze nemusis riesit denny a nocny margin, nemusis nutne vystupovat z obchodu v ten den. To znamena, ze i ked vstupis do trhu na zaklade signalu povedzme z 5 min grafu a sledujes si S/R urovne a trend na dennom, tak vystup mozes mat kludne i za niekolko dni (pri rovnakych nakladoch) ak trh ide tvojim smerom. A to uz sa nebavime o RRR 1:2, ale o jeho nasobku :), tak preco to nevyuzit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...