Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: S jakou částkou začít obchodovat?


Doporučené příspěvky

  • 11 months later...
  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Dobrý den, k tomuto článku bych měl pár menší dotazů, protože mi přijde, že si některé informace malinko protiřečí.

V článku píšete, že bychom neměli v marginech nikdy exponovat více než 50% účtu a že bychom měli počítat s největší sérií ztrát. Podle mého názoru by bylo rozumější místo nějvětší série ztrát počítat spíš s největším drawdownem, protože i nejvetší série průměrných ztrát nemusí převýšit hodnotu drawdownu. A druhá věc je, že pokud hned ze začátku chytnu nějvětší drawdown a minimální počáteční částku jsem si spočítal podle vzorečku: Velikost účtu = 1,5x margin + největší série ztrát, tak už teoreticky nemůžu obchodovat, protože bych exponoval víc než 50% účtu. Proto bych se chtěl zeptat na váš názor ohledně změny toho vzorce na Velikost účtu = 2x margin + největší drawndown.

Nicméně děkuju za tento článek, protože už se konečně můžu racionálně rozhodnout, jaký počáteční kapitál budu potřebovat místo toho, abych jen odhadoval :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jon.taylor:
drawdown je přece největší pokles kapitálu, tj. největší série po sobě jdoucích ztrát, takze je ve vzorecku zahrnuty.

otazkou take je, jak velky drawdown vam prave vas system nadeluje. Ale upravy vzorecku jsou urcite mozne, nejedna se o zadne dogma, spis o minimalni variantu. Nejvice odpovedi najdete prave ve vasem testovani.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Súhlasím s názorom Jon. Taylora. Drawdown chápem ako najväčší pokles kapitálu a ten može byť väčší ako je séria po sebe idúcich strát. Ak napr. máte 6 strát po 100$, následne 1 zisk 200$ a potom 3 straty 200$, drawdown v tomto prípade bude -600 + 200 - 600 = -1000$. Séria strát je však len -600$, pretože nasledoval zisk, ktorý túto sériu ukončil.

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Milanko81: myslím, že tady všichni mluvíme pořád o stejné věci, jen tomu trošku nějak říkáme ... je jasný, když použiji váš připad, budu sérii ztrát -600 a pak malý zisk +200 a pak opět -600, tak nebudu pro návrh minimálního účtu brát -600, ale -1000 ... jak jsem psal, je to největší pokles mého kapitálu, ve vašem příkladě je to -1000.

je to "jen" o testování a nahromadění dostatečného množství statistcky spolehlivých dat, aby bylo možné si udělat obrázek, jak je právě ten můj systém funkční a jak se chová, jaké má ztráty a jaké zisky a v jakých poměrech. a to co vám vyjde na základě testování brát jako minimum, které je vhodné naddimenzovat ...

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

much,

neviem preco to odporuca on, ale fakt je ze tomas este okrem faktickych veci v clanku nedopisal to, ze ked uz bude vypocitana suma s akou budeme pracovat, nebudeme schopni kludne dychat pri obchodoch lebo to bude vsetko na hrane unosnosti nasej psychiky. cize k tym 15%tam na poplatky od brokera by som pripocital este 50% pre nasu hlavu, ktora bude spokojna ze je tam este raz taka rezerva keby sa uplne vsetko pokazilo. cize ak zacinas s 10 000 usd, tak to mozno vyda ale budes robit vela chyb. je to samozrejme uz tema spychologie ale vedomie ze vzdy mi polovica ostava navyse robi cloveka kludnym a len s chladnou hlavou sa da obchodovat takz tych 20 000 by som videl celkom pochopitelne. v trhu ako je forex, kde sa daju obchodovat miniobchody je to nieco ine co sa kapitalu tyka ale aj tak je princip ten samy. 50% navyse.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...
  • 1 year later...

To all

Dobrý deň

K tomuto článku som sa dostal po dlhšej dobe znova a troška som počítal .

Trh YM

Margin 600USD [bold]min 1200 USD[/bold]
Risk 60*20 [bold]min 1200 USD[/bold] Počítal som s SL 60 USD

Séria strát 8*60= 480 USD
1,5*margin= 900 USD
CELKOVO 900+480 = [bold]min 1380 USD[/bold]

[bold]Najvyššia hodnota 1380 USD[/bold]

Navýšenie o 20 percent 1380*1,2 = 1656 USD ------- [bold]POČIATOČNÝ KAPITÁL 1656 USD ---------- 1182,72 EUR[/bold]




Trh NQ

Margin 600USD [bold]min 1200 USD[/bold]
Risk 100*20 [bold]min 2000 USD[/bold] Počítal som s SL 100 USD

Séria strát 8*100= 800 USD
1,5*margin= 900 USD
CELKOVO 900+800 = [bold]min 1700 USD[/bold]

[bold]Najvyššia hodnota 2000 USD[/bold]

Navýšenie o 20 percent 2000*1,2 = 2400 USD ------- [bold]POČIATOČNÝ KAPITÁL 2400 USD ---------- 1714,08 EUR[/bold]

Zdá sa mi to málo ako počiatočný kapitál. Pritom som zahrnul sériu strát ako 8 (pôvodne 6) a tiež na konci som pripočítal ako navýšenie 20 percent oproti 15. Počítal som niečo zle alebo je to pri takomto trhu reálne ?

Tiež by som sa chcel spýtať, že keď som počítal s SL 60 USD(YM) a SL 100USD (NQ), či to nieje pre tieto trhy málo. Podľa mňa zrejme nie.


Ďakujem za odpoveď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marcossoft na YM ti svoj nazor nepoviem lebo ho neobchodujem ale na NQ je to podla mna dostatocny kapital. Ja som povodne chcel NQ zacat s ciastokou 2500 USD ale to bolo pri risku 2 percent teda 50 USD ako SL maximalny
Lenze z testovania mi vyslo ze SL pouzivam 80 USD cize budem zacinat s 4000 USD trh NQ.

Mimochodom SL v NQ moj tj 80 USD mi pride kus velky, a zbytocny ak sa vstupuje na logickych miestach a SL sa tiez umiestnuje logicky. Cize tvoj SL 100 USD je podla fakt uz velky. Ale mozno poradia skusenejsi ktory idu NQ aj live ja zatial len paper.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To stranger

Tie SL som dával vyššie kvôli tomu aby som zobral horšiu možnosť a teda vyššo vyššie číslo.

Ak by som to teda prepočítal na tvoj SL 80 USD vyšlo by mi niečo také.

Margin 600USD min 1200 USD
Risk 80*20 min 1600 USD Počítal som s SL 80 USD

Séria strát 8*80= 640 USD
1,5*margin= 900 USD
CELKOVO 900+640 = min 1540 USD

Najvyššia hodnota 1600 USD

Navýšenie o 20 percent 1600*1,2 = 1920 USD ------- POČIATOČNÝ KAPITÁL 1920 USD ---------- 1371,26 EUR

TY SI PÍSAL ŽE ZAČNEŠ S HODNOTOU 4000 USD, čo je polovička z týchto výpočtov

Preto som chcel vedieť, či po počítam dobre, lebo mi to nesedí. Samozrejme tým nechcem povedať to, že načo ideš s takým účtom. To nie. Samozrejme čím vyššia rozumná rezerva tým lepšie. Tiež samozrejme neviem s akou sériou strát počítaš ty. Chcel som len vedieť, či vôbec je takéto počítanie, resp. vzorec reálny. Teda lepšie povedané, autori vedia čo robia ale či skôr je moje počítanie dobré.


Ale Vďaka za odpoveď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marcossoft
ja mam u AMP margin na NQ 400 USD myslim
hovori myslim larry williams ze nesmies v margine mat viac ako 30 percent. to mi pride rozumne.
A SL by sa mal nastavovat tak aby si neriskoval na jedne obchod viac ako 2 percentna uctu.
CIz v mojom pripade so SL 50 by to bolo 2500 ale pri SL 80 uz to je 4000.
Aku seriu strat chytim to neviem, to neriesim, hlavne aby som dodrziaval plan. Ale tiez samozrejme nema zmysel prerobit vsetko. mam stanovene ze pokial prerobim 30 percent uctu tak sa vratim k paperu.

A ty uz ides live a rozmyslas aku velkost uctu potrebujes alebo to vypocitavas len cisto hypoteticky?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marcossoft

no ja by som to pocital asi takto:

mam system na YM, ktory pracuje so stoplosmi 80 usd co co je 16 ym bodov.
pri risku 1% z uctu mi vychadza ucet na 8000usd pri obchodovani 1 kontraktu

pri risku 2% z uctu mi vychadza ucet 4000 usd. 2% z 4000 usd = 80 usd.

je na tebe aky system mas kolko ma stratovych obchodov za sebou, a kolko stratovych obchodov respektive % pokles equity psychicky znesies. osobne by som pocet stratovych obchodov a drawdown z backtestu a s papertradingu vynasobil cislom 1.5 ak nie 2 a pocital podla toho, pretoze pri prvych pokusoch live, budes urcite robit chyby a to ti da dostatocnu rezervu.

ak budes mat 10 stratovych obchodov za sebou tak to je pri ucte 4000 pokles equity o 800 usd cize 20% a pri ucte 8000usd tych istych 800usd a 10%.

alebo 2 moznost:
pridaj si maximalnu moznu stratovu seriu v paperi alebo v backteste ktoru si zazil resp. ktoru si zistil z testov, zdvojnasob ju, pridaj ku tomu margin plus este nejak rezervu na chyby a vysledna suma bude ucet.

cize - z testov som mal max drawdown 600usd, zdvojnasobim to na 1200 + 1000 na margin + 300 rezerva na chyby = okolo 2500 - to je len na ten jeden system s jednym kontraktom. druha vec je ze ak to budes ratat takto a zacnes obchodovat s 2500 a hned pride prva stratova seria 1000 usd to je uz 40% z pociatocneho kapitalu no a to moze cloveka trosku zdeptat a moze zacat robit este viac chyb.


problem je ten ze kolko strat za sebou a aky velky stoploss znesies zistil len v live



Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...