Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Devizovy zakon - Ohlasovacia povinnost


Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych. Potreboval by som objasnit zopar veci ohladom devizoveho zakona - §8 Devizova ohlasovacia povinnost (pre SR www.nbs.sk/ZAKLNBS/LEGISLAT/Z2021995.PDF) V diskusnom fore som o nom zatial nenasiel ani zmienku.

Podla zakona by sa to malo tykat aj nas "trejderov" no zatial mi nie je jasne komu to treba nahlasit a ci je to naozaj potrebne (v zakonoch sa velmi neorientujem)

Dik

"Trejdu" zdar,
Doggy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevim, jak je to konkretne na Slovensku, ale v Cesku je to popsano tady
www.cnb.cz/www.cnb.cz/cz/faq/faq_oznam.html#7
dotaz 13

Vzhledem k tomu, ze se v tomto pripade jednalo o harmonizaci predpisu s EU, ocekaval bych, ze na Slovensku je situace identicka, nejjednodussi je zavolat primo do Narodni banky, ja jsem pred casem obdobnou vec resil s CNB a informovali me velice presne a ochotne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no a co te zajima konkretne? nepredpokladas ze budeme cist 20 stran pravnickych textu, ze ne? :-) nejsem si jistej ze se my ostatni tradri orientujem v pravu. to si radsi zajsi za pravnikem, stejne jako otazky dani res s danarem, ne na foru. protoze predpokladam ze pokud ti nekdo tady odpovi, tak tomu stejne nebudes na 100% verit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozrejme ze necakam aby si ten dokument niekto precital a poradil :))) Vlakno som zalozil aj za ucelom informovania ostatnych, ktori o tom este nepoculi. Teda odkaz na ten dokument je tak trosku "help".

Urcite som nechcel dostat komplexnu odpoved a'la financny poradca. Skor ma zaujima ci je to jednorazova zalezitost, komu sa to posiela (narodna banka? danovy urad? ...)

Inac povedane, ludia ktori maju zriadeny live ucet by ma potesili nejakym tym prispevkom typu "ano, je to tak, ale nechavam to na poradcu" alebo " je to jednoduche, staci vypisat jednoduchy formular" a pod.

Doggy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to Doggy:

Nakoľko všetky tvoje finančné prostriedky u brokera sú na jeho účte, on ti je povinný podľa jeho platnej legislatívy účtovne oddeliť peniaze na jeho vlastnom účte. To však neznamenaá, že ti otvoril tvoj vlastný bankový účet ale separovaný obchodný účet na jeho bankovom účet. Ohlasovacia povinnosť sa ťa dotýka vtedy, ak si otváraš v zahraničí účet na tvoje meno. Takýto účet však u brokera nemáš, nakoĺko účet znie na meno brokera.

Takže s ohlasovacou povinnosťou sa tak do rozporu nedostávaš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Som zaciatocnik, zaujimala som sa teda tiez o Ohlasovaciu povinnost ohladne otvoreneho uctu v USA. Urobila som dotaz do NBS a dostala som odpoved odkazujucu ma na prislusne paragrafy. Po precitani som pochopila asi tolko, ze ak nemam v zahranici viac ako 10mil. Sk, nemam tuto povinnost. Na stranke NBS som vsak nasla subor OHP pod ohlasovacou povinnostou, v krorom sa hovori, ze toto priznanie sa dava do 15 dni po skonceni kalendarneho roku. Takze som opat tam, kde som bola. Neviem ci teda je Ohlasovacia povinnost, ci zavisi od sumy na ucte v zahranici, a kedy sa musi podavat, prip. ako casto. Pokial by mi niekto vedel poradit, budem rada. Dakujem

a/b5

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

A je neco dalsiho co musim pred zalozenim zivyho uctu udelatt? Nejaky povoleni k obchodovani na kapitalovych trzich, prihlaseni, registrace na financaku(pokud budu obchodovat jako fyzicka osoba , nepodnikatel), nebo ja nevim co..nb proste kliknu na stranku brokra vyplnim formulare, zalozim ucet poslu penize a nic ve vztahu k ceskymu statu me nezajima dokud nevydelam penize a nebudu je chtit previst do CR a tudiz je budu muset zdanit...
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Není potřeba nikam nic ohlašovat. Je však dobré si předem promyslet, jestli obchodovat jako fyzická osoba nepodnikatel anebo jako podnikatel - oficiálně, jako že si zhodnocujete své přebytečné finance ve vlastní firmě.

Jako fyzická osoba nepodnikatel si totiž můžete dát jako výdaje pouze poplatky za provedené obchody, nic jiného.

Jako podnikatel si můžete dát do výdajů skoro cokoliv (tu) od různých školení, knih až po platby za software a burzovní data. A pokud nevyděláte, snížíte si tímto postupem aspoň celkové daně.

K tomu vašemu: "nic ve vztahu k ceskymu statu me nezajima dokud nevydelam penize a nebudu je chtit previst do CR a tudiz je budu muset zdanit" si myslím, že se zisky zdaňují vždy, nezáleží vůbec, jestli si je do ČR pošlete nebo ne, případně kdybyste si je poslal na Slovensko, tak by podle této logiky se nemusely zdaňovat také nikdy ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to paveln,
jasne v te vete nehledej nic slozityho, az neco vydelam, klidne to zdanim, to je ale az faze cislo dve..:-) slo mi jen o to, ze jsem sice makal na systemu, pripravoval se jak to jen slo na samotne obchodovani a nejak jsem tesne pred samotnym vstupem do zivyho uctu pozapomnel na legislativu, a trochu sam sebe vyschyzoval...jestli to vubec je technicky tak jednoduchy zacit obchodovat..asi se blbe vyjadruju, no ale snad mi nekdo rozumite:-)))
proste si myslim ze po takove namaze, a roce stravenym backtestingem, papirovanim, demem, ctenim , a jinym ziskavani zkusenosti, je dost trapny se nechat zavrit, proto ze bych pozapomnel, nekomu nb necemu oznamit ze se chystam obchodovat na burze, nb ze jsem na nejakym urade nevyplnil nejakej formular..:-)) tak jsem se zeptal..:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.