Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Devizovy zakon - Ohlasovacia povinnost


Doporučené příspěvky

Před založením účtu, ani po něm se nic ohlašovat nemusí, pokud podnikáte jako fyzická osoba. Nemusí se ohlašovat nic ani během obchodování. Akorát dle zákona musíte uvést příjmy a výdaje ze svého podnikání v daňovém přiznání příští rok. A to bohužel i když máte ztrátu (pak samozřejmě nic nedaníte). Výjimka platí pouze do součtu všech příjmů z vedlejší činnosti do 20 tis. Kč.
Pokud budete podnikat jako firma, musíte ji nejdříve založit a registrovat. A nejsem si jistý, ale obávám se, že byste měl pak vést podvojné účetnictví, což je administrativa navíc.

Pozn. souhlasím s Paveln v tom, že otázku daní je nutné řešit. Řeči typu, ti co se nejvíce ptají stejně nic nedaní mi přijdou hloupé. Ti co se ptají jsou naopak přece zodpovědní a proto mají i větší šanci vydělávat. Já jsem měl první rok docela velké problémy s daněmi, protože jsem byl u tří daňových účetních a na 2 finančních úřadech, kde nevěděli, co s tím a nakonec mě poslali k daňovému poradci. V případě, že nevyděláváte balík, a k tomu při práci, je to velmi nepříjemné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Zdravím vás všechny,dovolim si připojit se k tomuto vláknu,měl bych otázku na full-time obchodníky,jak platíte zdravotní pojištění,byl jsem obyčejný zaměstnanec,nyní jsem již bez zaměstnáni a chci se živit jen tradingem.Koukal jsem se na stránky VZP a mám v tom docela zmatek,v jaké výši budu pojištění platit.Samozdřejmě se půjdu informovat na pobočku VZP,ale chtěl jsem se zeptat jak to děláte Vy ostatní,moc se v takových věcech nevyznám,proto se raději zeptam vás,abych potom nebyl překvapen.

Děkuji za případné odpovědi,či vysvětlení

s pozdravem Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim vsetkych, neviem ako presne zacat,tak zacnem od zaciatku ale strucne.

Zijem uz niekolko rokov v UK,aj ked nemyslim uz zeby chcel dalej ale to je iny pribeh. Pred pol rokom ked som hladal nejake info ohladne tradingu, tak som narazil na tento server, a musim vazne podakovat ze to bol dobry start vdaka komoditnemu manualu a atd. Neskorsie kupil knihu, stiahol rozne pdf elektronicke knihy a zbytok kazdy pozna sam. Tento tyzden som si otvoril u brokera ucet a az mi este raz preposlu heslo a meno (dufam ze tento krat spravne),mozem zacat.

PROBLEM je v anglickom danovom urade. Kdo ma s angl. danovym uradom nejaku skusenost,tak vie velmi dobre, o com hovorim. PO viacerych telefonatoch kde si ma prehadzovali s jedneho cilsla na ine ako horuci zemiak zakazdym, som sa dostal tam kde som teraz - nikde. Vie niekdo, ako sa chape z UK danoveho systemu trading ? je to self-empoloyment (nieco ako zivnostinik) alebo to spada do CAPITAL GAIN TAX ? Ocenil by som kazdu pomoc....dakujem

peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Transakce se neověřují. Pouze se u velkých částek vypisuje formulář s daty a účelem transakce.
Jediný problém těchto převodů je v tom, že formuláře jsou v angličtině. A komplikací může být jiný tvar bankovních příkazů.
Myslím si, že za devadesáti procenty starostí s účtem stojí špatná komunikace s účetním oddělením brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...