Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Technická analýza: dvojité klouzavé průměry


Doporučené příspěvky

Ahojte, je dolezite aby bol prv pridany pomalejsi a potom rychlejsi?
Pytam sa preto, lebo v Ninja trader 7 som pridal prv rychlejsi a potom pomalejsi a mohol som sa cudovat ked pomalejsi vzdy prekryval ten rychlejsi ale pri tom v clanku sa pise ze rychlejsi musi prekryvat ten pomalejsi
A dalej by ma zaujimalo ci sa moze niekedy stat ze pomalejsi prekryje rychlejsi. lebo v ninja traderu to vidno nieje, ale na obrazku z Track N Trade v clanku, niekde prekryva pomalejsi rychlejsi a opacne. Treba to nejako v NT nastavit?

Vdaka
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Zdravim, zatial som vo faze, v ktorej sa snazim pre seba "namiesat" nejaku tu vyhovujucu obchodnu strategiu, no a Dvojite MA ma velmi zaujali.

Dokonca si ich viem predstavit ako zakladny kamen svojej strategie, preto by som sa dozvedel nieco viac od traderov pouzivajucihc prave dvojite MA.

Osobne som backtestoval MA 20 a MA 40 ba trhoch ako su Sugar,Cocoa na 1H TF. Davalo to zaujimave vysledky, hlavne ked sa mi podarilo zachytit dlhsi trend, pekne to zmazalo tie straty z falosnych signalov.

Taktiez mi pride zaujimave planovat vstup, ci vystup do pozicie este pred pretnutim dvoch MA, totiz ked sa jednotlive krivky k sebe este iba priblizuju. Zvazoval niekto napr. takuto variantu danej strategie?

Dakujem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Zdravím,

v závěru článku píšete, že s jedním úspěšným obchodníkem pracujícím velmi efektivně se systémem založeným pouze na MA jste byli ve fázi vyjednávání o možnosti zveřejnění jeho kompletního systému na Vašich stánkách. Má otázka zní jak to dopadlo. Vzhledem k časovému odstupu nevím, kde tuto informaci hledat.

PS: v případě že to dopadlo dobře můžete mi dát link? Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Salama Napsal:

> Osobne som backtestoval MA 20 a MA 40 ba trhoch
> ako su Sugar,Cocoa na 1H TF. Davalo to zaujimave
> vysledky, hlavne ked sa mi podarilo zachytit dlhsi
> trend, pekne to zmazalo tie straty z falosnych
> signalov.

Jste si opravdu jistý? Otestoval jste dostatečně dlouhý úsek? Jestli obchodujete jednoduše křížení těchto dvou MA (buy na křížení rychlé nad pomalou, short naopak) jde to velmi dobře napsat do kódu a otestovat. Pak možná budete překvapený.
Tak a jde se obchdovat, dnešek bude obzvlášť vypečený :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...