Financnik.cz

Diskuze k článku: Nový život: život intradenního tradera

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, tradingu se věnuji cca 2 roky, zatím pořád tzv. "paper trading", ještě jsem jaksi psychologicky nevyzrál na to stát se real obchodníkem. Ale již velice brzy se chci otestovat na real účtu. Ale k mé otázce, myslím si že money management mám v celku zvládlnutý, psychologie je taky na dobré cestě, ale nevím jak se pohybuje průměrný zisk z jednoho obchodu, buďto v pipsech u forexu, nebo obecně v % z kapitálu. Dejme tomu, že risk na obchod mám 2-3% max. Vím, že mi řeknete, že to je individuální a že to každému může fungovat jinak, ale podívejte se na příklad: Jsem v obchodě (konkr. forex EURJPY) mám zatím zisk 30pips, SL jsem posunul na zajištění zisku cca 5pips, trh může pokračovat dál, ale najednou se zastavil a pomalu se otáčí, ale je nerozhodný. Co v takovém případě udělá profesionál při intradenním obchodování? Děkuji všem zkušeným za radu a uvedení do reality.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Hlavi já nejsem profesionál, ale pokud je trh nerozhodný tak já osobně přitáhnu SL abych si ochránil dejme tomu 2/3 již udělaného papírového zisku a zbytek nechám na trhu.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
hlavi

co urobi profesional neviem ale mozem ti povedat co urobim ja, pisal si ze si v zisku cca 30 pips. pri mojom MM to znamena ze si zhruba niekde pred PT, na vacsine vsetkych otvorenych pozicii na EUR/JPY mam SL 10-20 pips, a pri RRR 1:2 je teda PT niekde prave na 20 - 40 pips . PT ale nekladiem pri otvoreni pozicie , na rozdiel od SL. namiesto PT si dam vodorovnu ciaru a obchod nechavan bezat az pokym sa jej sviecka nedotkne. ak ju prekroci , tak po prekroceni sledujem vsetko pozorne na minutovom grafe, pri akomkolvek naznaku obratu trhu poziciu zatvaram. ked je ale situacia opacna, ze je trh stale pred vodorovnou ciarou , tak necham nech si trh robi co chce. a cakam az na dotyk sviecky s ciarou.

lahko sa to napise , niekedy to ide ale tazko, je jasne ze ak sa trh zacne otacat 2 pips pred PT tak ho nenecham ujst, ale to je skor moja slabost a nie prednost. biju sa tu totiz 2 prislovia

1. zatvaranim ziskovich obchodou este nikto neprerobil

a kedze je moj system testovany na MM s RRR 1:2

2. statistika je mudrejsia ako intuicia

takze ak by som mal zhodnotit co urobi profik, zrejme necha trh , nech si po profit pride sam , pretoze profik ma vystup pripraveny perfektne, a presne vie kde PT posadit, resp, presne vie pri akom signale vystupit. ale pokym ti to nejaky profik napise, tak ti moze stacit aj moja strategia :)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se