Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Nový život: život intradenního tradera


Doporučené příspěvky

  • 8 months later...

Zdravím všechny, tradingu se věnuji cca 2 roky, zatím pořád tzv. "paper trading", ještě jsem jaksi psychologicky nevyzrál na to stát se real obchodníkem. Ale již velice brzy se chci otestovat na real účtu. Ale k mé otázce, myslím si že money management mám v celku zvládlnutý, psychologie je taky na dobré cestě, ale nevím jak se pohybuje průměrný zisk z jednoho obchodu, buďto v pipsech u forexu, nebo obecně v % z kapitálu. Dejme tomu, že risk na obchod mám 2-3% max. Vím, že mi řeknete, že to je individuální a že to každému může fungovat jinak, ale podívejte se na příklad: Jsem v obchodě (konkr. forex EURJPY) mám zatím zisk 30pips, SL jsem posunul na zajištění zisku cca 5pips, trh může pokračovat dál, ale najednou se zastavil a pomalu se otáčí, ale je nerozhodný. Co v takovém případě udělá profesionál při intradenním obchodování? Děkuji všem zkušeným za radu a uvedení do reality.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hlavi

co urobi profesional neviem ale mozem ti povedat co urobim ja, pisal si ze si v zisku cca 30 pips. pri mojom MM to znamena ze si zhruba niekde pred PT, na vacsine vsetkych otvorenych pozicii na EUR/JPY mam SL 10-20 pips, a pri RRR 1:2 je teda PT niekde prave na 20 - 40 pips . PT ale nekladiem pri otvoreni pozicie , na rozdiel od SL. namiesto PT si dam vodorovnu ciaru a obchod nechavan bezat az pokym sa jej sviecka nedotkne. ak ju prekroci , tak po prekroceni sledujem vsetko pozorne na minutovom grafe, pri akomkolvek naznaku obratu trhu poziciu zatvaram. ked je ale situacia opacna, ze je trh stale pred vodorovnou ciarou , tak necham nech si trh robi co chce. a cakam az na dotyk sviecky s ciarou.

lahko sa to napise , niekedy to ide ale tazko, je jasne ze ak sa trh zacne otacat 2 pips pred PT tak ho nenecham ujst, ale to je skor moja slabost a nie prednost. biju sa tu totiz 2 prislovia

1. zatvaranim ziskovich obchodou este nikto neprerobil

a kedze je moj system testovany na MM s RRR 1:2

2. statistika je mudrejsia ako intuicia

takze ak by som mal zhodnotit co urobi profik, zrejme necha trh , nech si po profit pride sam , pretoze profik ma vystup pripraveny perfektne, a presne vie kde PT posadit, resp, presne vie pri akom signale vystupit. ale pokym ti to nejaky profik napise, tak ti moze stacit aj moja strategia :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...