Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 4. Hodně muziky za málo peněz


Doporučené příspěvky

  • 8 months later...
  • Odpovědí 38
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, chci se zeptat čistě na jednu věc ohledně Pákového efektu. Čistě teoreticky..zaplatím zálohu (margin) 3200 dolarů za 125 000 Euro a nastane kolaps..boomový pokles, kdy Euro stratí úplně hodnotu. Tak já přijdu pouze o svou zálohu (margin) nebo budu dlužný 125 000 Euro. (Beru v potaz že Broker, by to nedovolil..,ale pokud by šlo o skok ze 100% na 0% a Broker by nebyl schopen to stopnout..) Byl bych potom někomu dlužen 125 000 Euro ? Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpovědi. To s tím kolapsem, zas takové štěstí asi mít nebudu :), ale i přesto, myslel jsem si, že si broker jistí obchod právě marginem. Podle mě by tedy margin měla být nejvyšší možná ztráta, kterou je možné inkasovat?! A když už ,,přečerpám'' svůj účet, broker by mi měl obchod automaticky uzavřít a margin vrátit, když je to teda ta záloha. Na účtu by mi zbyl zůstatek ve výši marginu.
Omlouvám se, ale to, že můžu ztratit víc, než jsem do obchodování vložil, to mě trošku vylekalo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"Omlouvám se, ale to, že můžu ztratit víc, než jsem do obchodování vložil, to mě trošku vylekalo."
Bohužel, ale přesně tak to je. Broker se samozřejmě snaží ti pozici uzavřít automaticky, (je to v jeho zájmu) ale v případě opravdu prudkého pohybu (jako letos v květnu) se mu to nemusí tak rychle podařit a ty budeš čelit ztrátám jejichž výše není teoreticky nijak limitována. A ve smlouvě s brokerem se zavazuješ jakékoli takové ztráty uhradit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ten pohyb jsem sledoval, nejprve mě to nadchlo, že je možné vydělat kolem 2000$ tak rychle. Později mi však začínalo docházet, že bych zrovna mohl být na té ,,druhé straně,, spekulantů. To mě donutilo začít brát to trochu vážněji než doposud. Přehodnotil jsem systém, hlavně SL, a teď se zajímám hlavně o MM a backtesting. SL se snažím minimalizovat co jak nejvíce, samozřejmě, aby mě trh pořád nevyhazoval, ale byl dostatečný. Myslím si, že když pracujete se SL efektivně, takovéto případy Vás minou. Když to tak píšu, napadá mě otázka - není někdo tady na finančníku, kdo byl zrovna Long, když se to stalo? Pro day-tradery to asi na Long nebylo, protože trh jel celé odpoledne dolů v downtrendu, dokonce jsem si všiml ZLR, které to asi odstartovalo :) Horší na tom asi budou short/long - term tradeři, těm to určitě muselo napáchat mnoho škody a nervů.

13537

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

neplatí, margin je pouze statistická hodnota odhadnutá burzou nebo brokerem. Realita může být v extrémním případě i horší. Ale když bych se měl pokusit o vtip, tak bych napsal, že pokud člověk používá rozumné zásady money managementu, tak pravděpodobnost této extrémní situace se blíží pravděpodobnosti výhry ve sportce.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak např. příklad velmi hloupého chování. Mám na účtu např. 1000 USD. Vstoupím do obchodu na trhu TF (futures na akciový index Russell 2000), kde mi můj broker zablokuje margin 500. Já vstoupím do trhu bez ochranného stop lossu. Dojde k vyhlášení důležitého reportu a trh spadne o 1500 USD níže než se mi podaří vystoupit.
Takže margin byl 500, ale ztráta z obchodu je -1500, takže broker po mě bude chtít doplatit 500 USD, protože jsem měl na účtu jenom 1000 USD a ztráta byla o 500 větší. Margin funguje jako pojistka před vstupem do obchodu, pokud je margin 500, tak nemůžu vstoupit do obchodu pokud mám na účtu např. 499 USD. Ale pokud mám na účtu 501, tak už by mě platforma do obchodu pustila. To je příklad hodně hloupého chování, pokud se člověk chová bezpečně s ohledem na základní pravidla MM (vstupovat vždy se SL, neriskovat víc než 1-5% v jednom obchodě apod.), tak je pravděpodobnost, že by ztráta byla větší než margin, je velmi malá, jak už jsem psal.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Ahojte,

napadla mi jedna otázka, ktorú by som si rád overil. Koľko vlastne stojí nejaký futures contract (napríklad kukurica). Je to hodnota marginu, alebo margin + cena?

Teda, povedzme, idem si kúpiť kontrakt kukurice a mám 10 000 USD. Kúpim ho a zablokuje sa mi 1300USD margin + ešte mi odídu peniaze aj za samotnú cenu komodity? Doteraz som bol v tom, že margin bol aj cena komodity. Nikde som konkrétnu cenu totiž nenašiel.

Vďaka

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majusenko:

Margin je jen určitá část hodnoty kontraktu(každý broker může mít margin v jiné USD hodnotě).Skutečnou hodnotu futures vypočítáš vynasobením jednotek daného instrumentu x cena.
U Tebou zminované kukuřice je plný konktrakt na CBOE 5000 bušlů x 6,54 =32700.
Takhle si můžeš spočítat všechny ceny futures,jen je třeba vyhledat kolik daná komodita,index atd.obsahuje jednotek.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...