Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Dodatek 1: Specifikace kontraktů


Doporučené příspěvky

  • 6 months later...

ahojte,

prečo je napr. pri Kukurici napísané, že obchodné hodiny sú 9:30-13:15, keď na stránke burzy je napísané:

CME Globex (Electronic Platform)
Sunday – Friday, 7:00 p.m. – 7:45 a.m. CT and
Monday – Friday, 8:30 a.m. – 1:15 p.m. CT,

teda od 8:30-13:15. Nie je v tej tabuľke chyba alebo mi niečo uniká ?

A ešte jedna vec - ako ja viem, či môj príkaz broker pošle na elektornický trh alebo pitový ? Kto vlastne dnes ešte obchoduje na pitovom trhu ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Maji to tam napsane na strankach CME, jen to na prvni pohled neni videt. Mohli to udelat prehlednejsi, s tim souhlasim. Kazdy kontrakt tam maji trochu jinak a clovek si to musi sam spocitat, napriklad GC takto:

Contract Size: 100 troy ounces
Price Quotation: U.S. Dollars and Cents per troy ounce
Minimum Fluctuation: $0.10 per troy ounce

jeden tick ma hodnotu tedy 100 x 0.10 = $10

Predpokladam ze jsi chtel vedet spis hodnotu jednoho ticku, jelikoz hodnota bodu je docela nepodstatna. Ale to uz si spocitas opravdu snadno. Tick je v tomto pripade desetina bodu (pocitano $1 / $0.10 = 10), tj. bod ma hodnotu 10x10 = $100

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha, hodnotu jednoho ticku jsem spočítat dokázal, ale nějak jsem nepochopil kolik ticků je v jednom bodu. U pšenice mají napsáno 1/4 of one cent per bushel ($12.50 per contract) a u zlata $0.10 per troy ounce a to mě nějak zmátlo. Takže jestli to správně chápu, tak u pšenice jsou 4 ticky v jednom bodu a u zlata 10 ticků v jednom bodu? Hodnotu jednoho bodu potřebuju kvůli back testům, abych věděl kolik vydělávám nebo prodělávám. Díky moc za info.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Geban Napsal:
-------------------------------------------------------
> Aha, hodnotu jednoho ticku jsem spočítat dokázal,
> ale nějak jsem nepochopil kolik ticků je v jednom
> bodu. U pšenice mají napsáno 1/4 of one cent per
> bushel ($12.50 per contract) a u zlata $0.10 per
> troy ounce a to mě nějak zmátlo. Takže jestli to
> správně chápu, tak u pšenice jsou 4 ticky v jednom
> bodu a u zlata 10 ticků v jednom bodu? Hodnotu
> jednoho bodu potřebuju kvůli back testům, abych
> věděl kolik vydělávám nebo prodělávám. Díky moc za
> info.


V pohode, nekdo to pocita na body, takze jsem mel bejt opatrnejsi v konstatovani ze to je nepodstatna infomrace. Kazdy instrument ma jiny pocet ticku na bod, psenice 4 a zlato 10, ropa napriklad dokonce 100 ticku na bod (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...