Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Pivoty - tajemství parketových obchodníků


Doporučené příspěvky

  • 4 months later...
  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


Marto, Change= rozdíl oproti předchozímu dni a change % je to samé, ale v procentech. woodie camarilla a demark jsou hodnoty úrovní, které jsou počítány na základě jiných podmínek, než je standartní vzorec, který používali parketoví obchodníci - k tomuto Vám, ale bohužel více neřeknu, protože o tom nemám dostatečné vědomosti.
S pozdravem Tom
Link to comment
Sdílet pomocí služby

rádo se stalo Marto :) ještě Vám tu dávám screen ze sierry, kde jsou zobrazeny i půlpivoty a krásně vidíte jak tyto úrovně mají svůj význam i několik dní zpětně. Pokud si je zakreslíte a budete hledět do grafů - určitě Vám to bude dávat za nějaký čas smysl. Hodně štěstí

8097

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím
už som o pivotoch všeličo prečítal a stále nemám tušenia aký vzťah majú tieto vypočítané hodnoty k cene, na grafoch nevidím súvislosti. Ide mi o hlavný denný, týždenný a mesačný pivot na forexe. Príklad systému založeného na pivotoch aký je uvedený v článku by vôbec nefungoval. Cena ide hore, dolu cez pivot, mimo pivot úplne nerušene. Nasmeruje ma niekto?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath: denne, tyždenne a mesačne pivoty sa mi neosvedčili, použivam 4hodinove pivoty....a tie funguju podla o poznanie lepšie, prikladam screen na ktorom je naznačenych niekolko situacii kedy to bolo presne.....inokedy trh rešpektoval uroven z nedavnej minulost /čierna čiara/ .... jasne že nič nie je dokonale a neplati to na 100%....ale hadam ti to pomože :)

8460

Link to comment
Sdílet pomocí služby

floky
nevedel by si prosím ťa preložiť toto, ja to cez prekladač celkom nechápem:

Now take a look at a longer term chart with just the weekly and monthly pivots.
Whilst the monthly is headed down with weekly below the trend will continue.
Once the weekly has crossed back up through the monthly and then we see the monthly move up, that's when we see the reversal and as long as the weekly then remains above the monthly, this new trend will continue.

Teraz sa pozrieme na dlhodobejší graf s práve týždenné a mesačné sa otáča.
Zatiaľ čo mesačné vedie nadol týždenne pod trend bude pokračovať.
Raz týždenne sa má zálohovať skrížených cez mesiac a potom vidíme, že mesačný pohybovať hore, to je, keď vidíme, že zvrat a ak týždenne potom zostáva vyššie mesačné, tento nový trend bude pokračovať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Dobrý den
Byl by zde prosím někdo, kdo by mi poradil jak ty pivoty využít? Je jasné že možností je asi nepřeberně. Snažím se obchodovat FinWin + vnáším do toho své nápady, a celkem to jde (backtesting). Mám ale příliž neúspěšných obchodů. Chtěl jsem tedy použit pivoty, a to tak, že pokudje PT větší než rozdíl mezi aktuální senou a pivotou (pokud by cena při dosažení mnou zvoleného PT musela přelézt přes některou z úrovní spočtených pivot), tak nevstupuji. Projel jsem si testovaný úsek NQ znovu s touto podmínkou a zisk byl rázem o 1/3 menší. Tudy asi tedy cesta nevede.
Jak bych měl ale jinak pivoty používat. Nikde jsem tady takovou radu nenašel.
Díky
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To PTomi
Pivoty při skákání z jednoho systému na druhý jsem se také chvíly zabýval.
Při seznámení s pivoty jsem byl nadchnutý jak občas cena opravdu točila na pivotu přesně a mířila zpět k předchozí pivotní hranici a tam se zase otočila.
Tak jsem chtěl na tom založit systém ,pravidla byla asi následující: Po protnutí jakékoliv pivotní hranice jsem čekal na protnutí zpět opačným směrem ,až k němu došlo spekuloval jsem na cestu k další pivotní hranici ,nebo do půlky pokud měla v sobě vzdálenost 40 ticků a více. Bohužel jsem tehdy ještě neměl ponětí o MFE a MAE a pracoval jsem pouze s definovaným PT a SL ,který jsem si bez testu vycucal z prstu ,jinak by nejspíš tento plně automatický systém i fungoval.
Možná se k této myšlence ještě někdy vrátím ,mám spousty věcí ,které jsem ještě nestihl otestovat ,ale bohudík ,jsem se usadil a držím se pouze jednoho patternu na kterém už pracuji asi tři měsíce.
Ty Pivoty jsou vlastně předem spočítané support ,rezistance úrovně ,takže by se tak měly obchodovat.
Vstupovat na proražení nebo spekulovat na odražení od této hranice ,ale to nejspíš víš ,jinak jsem žádné konkrétnější rady nikde také nenašel ,snad jen ,že ti co pivoty obchodují ,tak činí z velké části diskréčně.
Přeji hodně úspěchů
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...