Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Začínáme s opcemi (7)


Doporučené příspěvky

to harmonie:
holé komo opce nedoporučil s klidným svědomím ani náhodou!
Klidně bych je ale doporučil s klidným svědomím i začínajícímu, co si věc řádně naštudoval, má klidnou a chladnou hlavu, co ví oč jde a co ho čeká když...
A co si to řádně nazkoušel nanečisto a tomu, co nedá na "kdyby" ale okamžitě uteče na daných limitech. Což je asi málokdo ze začínajících?
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...a jen dodám na závěr:
opční spready, viz i ten můj roztažený holý kukuřičný, to je vypsané obě nohy=call+put, se dají považovat za méně rizikové než vypsaná pouze 1 holá noha.
POZOR: protisměrný pohyb opcí není symetrický, viz delta opcí. (viz pojem "delta neutralita")
Při jisté výši kurzu vztaženo ke striku se jedna noha silně překlápí v neprospěch vypisovače, který pokud nekoná může zle skončit. Může se stát i u mých roztažených opcí, kde je velmi nízké premium a kde při velkém pohybu jedné nohy druhá již nemá kam klesat - abych ji případně levně koupil.
Vše má své + i -, věc každého jak se zařídí.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ajka2:
ten spread jsem namátkou rychle našel jen abych se trefil do těch cca 1000,-/měsíčně na internet.
K výši marginu se dá dobrat pomocí násobku delta opce a "rizikového koeficientu"??? = název přesný mi vypadl.
(jo kde je doba kdy inicial margin na kuku byl cca 400usd..., zdražilo se nehorázně)
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 years later...

V článku opcie 7 máte chybu. Určite by ste ju mali opraviť:

"Hned si vše vysvětlíme názorně. V momentě, kdy píši tento článek, uzavřela cena akcií Google (GOOG) na hodnotě 469.94. Nejbližší call OTM opci je možné nakoupit na strike 480 (strike 470 již beru jako ATM). Poslední cena, na které se cena GOOG MAR CALL 480 opcí pohybovala je 7.00, bid je 8.40 a ask je 8.50. To tedy znamená, že pokud budeme chtít zmíněnou call nakoupit, zaplatíme kolem 840 USD (8.40 x 100) a pokud vypsat, tak podobnou částku inkasujeme do své kapsy."

Problém je v tom, že pokiaľ budeme chciet call opciu nakúpiť nakupujeme za ASK a nie za BID. Takže zaplatíme 850 USD a nie 840 USD ako sa v článku uvádza. Hrubá chyba, ktorá môže domýliť nováčikov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravím, pár zkouším Virutal Options Trade, ale stále nejsem schopný pochopit jednu věc. Použiji-li type: Iron Condor Spread a vyberu-li debit spread chová se rozpis, jak bych čekal spíše u credit spread (viz obrázky). http://www.nahraj-obrazek.cz/?di=15142611092613 http://www.nahraj-obrazek.cz/?di=6142611092816 http://www.nahraj-obrazek.cz/?di=1142611093010 Podle třetího printscreenu bych měl inkasovat prémium Cost/Proceeds je červeně ($92,00) (cena červeně -> zisk). Tohle mě sedí, graf mi taky sedí, ale proč je to označeno jako debit spread? Děkuji za objasnění.

31055

31056

31057

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...