Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak na STOP-LOSS


Doporučené příspěvky

  • 1 year later...

to TVaclavicek:

SL vám může zachránit spoustu peněz, snad u všech brookerů lze zadat SL, pokud u někoho ne, neobchodoval bych u něj. U některých lze využít trailling stop, SL se pak posunuje automaticky ve směru trendu.

SL osobně používám, je ale potřeba bactesty zjistit na jeké úrovni ho nastavovat, jinak může člověka vyhodit z pozice příliš brzy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

radim2 Napsal:
-------------------------------------------------------
> to TVaclavicek:
>
> SL vám může zachránit spoustu peněz, snad u všech
> brookerů lze zadat SL, pokud u někoho ne,
> neobchodoval bych u něj. U některých lze využít
> trailling stop, SL se pak posunuje automaticky ve
> směru trendu.
>
> SL osobně používám, je ale potřeba bactesty
> zjistit na jeké úrovni ho nastavovat, jinak může
> člověka vyhodit z pozice příliš brzy.

tak po pár měsících doplním že backtestem zjištěný fixní SL na datech před finanční krizí méně volatilního trhu už dnes vyhazuje z pozice docela často :(
pouvažuju o dynamickém SL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravim,
jsem naprosty zacatecnik a tak se omlouvam mozna za stupidni dotaz. Rozumim smyslu i pouziti stop-lossu, ale nerozumim tomu, co se presne mysli pojmem, ze trh "protne" muj SL.
V kazdem casovem useku (napr. 5minut) mi graf ukaze O,C,H,L hodnoty. pro priklad O=210, C=209, H =211,L=208.
muj SL je na hodnote 207. v dalsim 5ti minutovem okamziku se vsechny hodnoty OCHL posunou o dolar niz, cili L bude 207. V ten moment trh "protnul" muj SL nebo by muj SL musel byt v rozmezi definovanem O a C hodnotou ? Jinymi slovy..pokud muj SL bude mezi hodnotami H - L, bude exekuovan ?
Diky moc.
Alex

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alexik30:

cena jednotlivých trhů neustále "tická" (těká)..tj. cena je neustále v pohybu..pokud máte v trhu stoploss, tak se aktivuje, jakmile jej cena dosáhne..tj. nezáleží natom, kde daná úsečka otevře, nebo zavře..záleží na tom, jestli se cena dostane na úroveň vašeho stoplossu..

koukněte na video v tomto tutoriálu www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-6.html a určitě to pochopíte...graf se hýbe pěkně i se zadaným stoplossem cca od času 6:40...

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

otazka zaciatocnika
ako funguje stop loss na fio pre ceske akcie?

a este jedna uvaha, ak napr 100 000 rozcelin na 10 casti, a kazdy obchod spravim na 10 000 a stop loss nastavim napr na 10per. na akciu pri 1000na akciu to je 100korun, cize ked sa cena obrati inac ako som chcel tak stratim z 10 000 iba 1000... ide oto ze vcalnku ste spominaly celu stop loss v celej vyske ciastky... alebo je to rozdiel medzi obchodovanim akcii a komodit a velkosti stop loss?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

este jeden detail, zatial som na to nenatrafil...
ak mam nejaku akciu napr. na lon, mam zadany stop loss napr. o 10dol (pri dennom obchodovani) a dalsi den sa otvori medzerov hlboko pod mojim stop losom (o20dol nizsie) a za celi den sa ho ani nedotkne, aktivuje sa stop loss hned pri nizsej ceny ako stop loss, alebo mi tu akciu bude drzat dalej?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Ahoj všem,
Chci se zeptat na průměrné optimální SL a PT (RRR 1:2) na trzích e-miny.
Máte někdo nějaké výsledky z Backtestingu?
Já jsem zatím udělal vzorek na NQ (50obchodů) a asi v 95% mě podržel SL 50USD.
Zkouším backtesting na YM, ale vidím že tam ani 200USD při této volatilitě zřejmě nestačí....?
Jaké je tedy přibližný SL na: YM,TF a ES?

Díky za info a přeji všem hodně úspěchu.

Jeicop :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...