Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brian Tracy-Vytvorte si svoju vlastnú budúcnosť


Doporučené příspěvky

Zdravím všetkýchtraderov! Zakladám nové vlákno o knihách veľkého lektora, školitela a majstra motivácie a úspechu- Briana Tracyho. 3 mesiace mám jeho knihu: Vytvorte si svoju vlastnú budúcnosť a musím povedať že sa mi neskutočne páči a nachádzam v nej rady a inšpiráciu pre každodenný život. Obsahuje tiež mnoho myšlenok súvisiacich s tradingom. Napr. 7. kapitola o vzťahu k peniazom. Ako by mal človek ktorý nemá dostatok peňazí pre slobodný život (dnes drvivá väčšina) začať robiť všetko pre to, aby si zabezpečil finančnú nezávislosť. Preto som sa rozhodol dlhé mesiace testovať svoju stratégiu, venovať sa štúdiu psychológie (najmä podvedomia-hrozne zaujímavé) a tiež šetreniu kapitálu (chcem začať s cca 10 000 dolármi). verím že som sa správne zameral na najhlavnejšie aspekty a základy môjho úspechu na burze. Čo si vy myslíte o jeho knihe? (knihách) majkl:-)

3590

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Odporúčam každému prečitať si tiež 3. kapitolu tejto knihy s veľmi výstižným názvom: [bold]Vedomosti znamenajú moc ! [/bold]

Krédo tohto serveru s týmto výrokom krásne korešponduje: Poctivým sebevzdělávaním k zaslouženému bohatství.

Vedomosti znamenajú moc a v tradingu peniaze.

majkl:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkl

vdaka že si založil toto vlákno

táto kniha je jedna z najlepších aké som kedy čítal
bolo to už síce dávnejšie ale velmi mi utkvela v pamäti
jeho spôsob písania je velmi jednoduchý a pritom geniálny

to everest

určite sa dá zohnať aj v česku v každom lepšom kníhkupectve:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Everest:
nemám prehľad o českom trhu kníh a naozaj bohužiaľ neviem či vyšla v češtine. Môj súkromný tip je 100 % áno, len treba hladat:-)

Dnes som si po x-tý krát čítal kapitolu o stanovovaní si priorít. Ako využívať efektívne svoj čas. Odteraz keď mi niekto poveieže: [ital]"Trading? No na to by som nemal čas!" [/ital] tak hneď viem že v skutočnosti hovorí: [ital]"Ja na to nechcem ma ť čas, lebo neverím, že sa mi to oplatí."[/ital] Každý na tomto svete má jendu vec spoločnú. či je to Bill Gates, Larry Williams, papež. Všetci máme k dispozícii 24 hodín denne a je len na nás ako ten čas využijeme. či sa budeme flákať po párty, či si budeme čítať financníka a budovať stretégiu, či budeme hľadať dôvody prečo komodity nikdy nemôžu vynášať stabilné zisky a že špekulácie vlastne nefungujú, či si budeme hľadať "lukratívnu" prácu...žijeme v dobe, kedy si musím určiť priority, ciele, a hlavne efektívne strávenie nášho najcennejšieho majetku: Náš čas, ktorý nám bol zverený, aby sme rozvinuli svoj talent, schopnosti, umenie a intuíciu...

zdraví Vás
majkl


P.S. strana 174 v spomínanej knihe

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 years later...

S týmto človekom som mal možnosť stretnúť sa na jeho seminári.
Bohužiaľ, po prečítaní niekoľkých kníh a spojení niekoľkých faktov som dospel k následujúcemu - celý jeho úspech nikdy nestál na predajných úspechoch, ale len na tom, že presvedčil ľudí ako my, že to jediné čo stojí medzi nami a úspechom sú jeho rady.
Dá mi to vonkajšiu motiváciu, ktorá jednoducho pominie.
Pre rozvíjanie emočnej inteligencie skôr odporúčam knihy a semináre Iva Tomana. Ten na rozdiel od Trachyo ochutnal skutočné bahno a napriek telesným handikepom vybudoval a spravuje úspešné firmy. Dokonca popiera veľa tvrdení, ktoré majú autori ako Tracy.
Pre rozvíjanie finančného IQ určite skôr veci od Kiyosakiho. Tiež má svoje úspechy, ktoré stoja na iných základoch, ako je len motivácia a tiež si prešiel ťažké časy.

Potom Vám bude Tracy s jeho "myslenými tlačítkami na hrudi klienta" jedine na smiech. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...