Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Souhlasim, plácnutí do vody, bez argumentů, ke smazání, asi jsem se nechal moc unést intuicí, což je tady každýmu k ničemu. Zároveň nyní apel na tebe, přispěj nám něčím ty, mimo Fletmastera a Sida kde nic tu nic, a já tu mám velký fórum v češtině a vývoj měnových párů čtu na forexfactory v angličtině. Ale když tu někdo plácne do vody, hned si toho všimneš. Seš tu 4 roky tak nám můžeš pomoct nějakou šikovnou analýzou, nebo se pletu? Já se taky určitě polepším, ale mám pocit že tu každej chce číst kvalitní TA a přitom ničím nepřispět, páč to dá práci. (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Fletmaster: Jak si dopadl na GBP/USD, skončil si na SL nebo máš otevřený pozice. Já jsem taky doufal že se dolar zvedne, obzvlášť po zvěřejnění German PPI (předch. -0,1%, oč. -0,1%, výsl. -1,5%) a current account (-5,3B), nakonec to vystoupalo EUR/USD až k 1,4250 a GBP/USD 1,6556, přitom US akcie zatím v plusu ( k 20h - ^DJI +0,90%, S&P 500 +0,88%), nevim co za tímhle oslabováním dolaru stojí, US ropné zásoby za tím nejsou - jejich zvěřejnění až v 16,30 a pak na EUR/USD up o 50b, možná že jen krátký výkyv a do budoucna dále boční trend v pásmu 1,4328 - 1,39.



--Re: Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.
Vloženo uživatelem: kudrna80
Datum: August 18, 2009 10:22PM
Statut uživatele:

Spíš to otestuje rezistenci na 1,6590.

-- Moderátorům - Tento příspěvěk prosím smazat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omyl nevtipkuji, zkus prosím ten příspěvěk přečíst a zamyslet se, hádáš správně, psal jsem o komentářích a tipech k vývoji měnových párů, tvých ostatních 1289 příspěvků je tady zcela mimo mísu. ;) ,klobouk dolů nad 1300 příspěvky (jen jsem je nečetl tak doufám že to není jen kritika nebo tlachy), ale zkus sem třeba dát občas komentář nebo tip k vývoji měn. párů, a pěknej, takovej jak má vypadat, my ostatní si počteme a poučíme se, toť vše. Taková měla být reakce, ne mě nazvat vtipálkem a pochlubit se příspěvky. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kudrna80 Napsal:
-------------------------------------------------------
> To Fletmaster: Jak si dopadl na GBP/USD, skončil
> si na SL nebo máš otevřený pozice. Já jsem taky
> doufal že se dolar zvedne, obzvlášť po zvěřejnění
> German PPI (předch. -0,1%, oč. -0,1%, výsl. -1,5%)
> a current account (-5,3B), nakonec to vystoupalo
> EUR/USD až k 1,4250 a GBP/USD 1,6556 ..........


Dobrý den.
1. Po pravdě řečeno nepouživam SL. Existuje technika hedging a mě to více vyhovuje . Přikládám max. úsilí , a nenechávám forexu nic. Samozřejmě nejde to vždy. Poslední měsic jsem v +.
2. Protože vidim, že tady mluvvěji jen o SL tak mlčím a nikoho nedráždim ničím nestandartním. Dodnes moji příspevky moderuji.:S
3.Prakticky nikdy nečtu hospodářské správy , znam jen čas kdy neco řeknou. Proto nemužu posoudit statistiku kterou uvadite. Rozhoduji jen na základě TA. Obchoduji intraday.
4. Na dnešek se připravuji long v připadě proraženi 1,6592/93



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fletmaster

hedging nieje nic nestandardne, je to normalna forma riadenia rizika. ak to vies pouzivat pre teba lepsie, ak ale pouzivas hedg na tom istom trhu pomocou bucketschopu ktory hedging podporuje, mal by si davat pozor aby ti nezostali kostlivci v skrini, po 3-4 spatnych poziciach ta to zacne zvadzat aby si profity zavrel a straty nechal bezat. myslim ze tym si preslo vela ludi co s FX zacinali a dost sa im to vypomstilo.

myslim ze skutocne hedgove strategiu tu pouzivaju max 2 ludia. s tych co prispievaju do diskusie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike Napsal:

> hedging nieje nic nestandardne, je to normalna
> forma riadenia rizika. ak to vies pouzivat pre
> teba lepsie, ak ale pouzivas hedg na tom istom
> trhu pomocou bucketschopu ktory hedging podporuje,
> mal by si davat pozor aby ti nezostali kostlivci v
> skrini, po 3-4 spatnych poziciach ta to zacne
> zvadzat aby si profity zavrel a straty nechal
> bezat. myslim ze tym si preslo vela ludi co s FX
> zacinali a dost sa im to vypomstilo.
...

Ano, právě proto v květnu jsem zažádal o převod od FXCM USA do FXCM UK, kde hedging zatím není omezen.
Vše je tak , jak bylo před "perestojkou".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

neviem ci mas zaujem o iny pohlad , ale ak ano tak tu je

taky hedg ako popisujes je v podstate to iste ako keby si pouzil SL, hlavne vyhody hedgovania pozicii v podstate stracas. dava ti to dobry pocit ze nezatvaras stratove obchody, a ze mas stale v hre poziciu ktora moze skoncit v pluse, ale to je len o psychike. ak nevies alebo nechces prijat stratu, pridu problemy. a takyto hedg to nezachrani.

kazdopadne nech sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To vždycky, ale můžeme být v nějakém očekávání v řádech týdnů a vyčkat až se trh obrátí v náš prospěch. Např. očekává se že dolar kvůli pumpování peněz do ekonomiky může časem začít výrazně ztrácet a dokonce i přijít o pozici rezervní měny, z toho důvodu jeho prodej z krátkodobého hlediska může být ztrátový ale při vyčkávání může přinést velký výnos. Ostatně to záleží na tom jak kdo tomuto vývoji věří a jaký má kapitál aby neriskoval víc než je zdrávo.
Já jsem původně reagoval na Fletmasterovu prognozu z 18.8. a chtěl jsem vědět jak se s tím vypořádal, protože trh se nevydal tím správným směrem a neustále testuje slabší rezistenci na nějakých 1,659 (GBP/USD) a je mi jedno jestli někdo používá SL či hedguje apod. ale vcelku zajímavá diskuse.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

podla mna hedg ako taky skryvanie strat nieje ale pokial sa jedna o bucketschopy, tak ma alter urcite pravdu. tam niesu ziadne vyhody , je to normalny SL a zaplatis spread naviac

kudrna: nejake ocakavania a verit v obrat na trhu je len teoria ,s tradingom to vela spolocne nema.
mozes zlu poziciu zavriet a vstupit do lepsej za lepsiu cenu, vysledok bude rovnaky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hedg nepoužívá se vždy a všude . Jen při určitých podmínkách. Mimochodem pro vstupy vyhledávám jen takovou příležitost. Identifikuji vlnu korekci a vidím impuls který mě zajímá. Snažím se abychom vstup odpovídal podmínkám jak na obrázku. V tomto případě používám hedging. Kromě toho SL provukuje nektere "moc slušné" brokery ( jako napriklad Saxo , ktery umí perfektně sbírat SL i na severu i na jihu a pak se tváři že se nic nestalo ).

10117

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...