Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Komodity - jaké trhy lze dnes obchodovat elektronicky?


Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

amokk,

velice jednoduše, zde na finačníku jsou uvedeny grafy zdarma, např níže:

sites3.barchart.com/pl/vsn/cc.htx

Stačí vybrat komoditu, vybrat denní graf a jen a pouze zaškrtnout uprostřed tabulky VOLUME. Po vykreslení grafu dole vidíte volume. Také když najedete kurzorem na daný den, poslední údaj je přesné volume.

Nejpřesnější hodnoty naleznete přímo na stránkách burzy, ale to už určitě zvládnete sám, stačí hledat jak zde, tak třeba k nezaplacení google.com

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobry den,
chtel bych se Vas zeptat, jestli dobre chapu vztah mezi pitove a elektronicky obchodovanou komoditou. Napr. CH8 a ZCH8 jsou DVE RUZNE komodity s vysokou mirou korelace vzhledem k jejich podstate. Tyto komodity maji prekryvajici se obchodni hodiny, proto vzniklo dvoji oznaceni a tim padem se vzajemne oddelili? Dlasi priklad treba med. U medi se jedna stale o jednu komoditu s oznacenim HG, at uz se obchoduje pitove nebo elektronicky? Je duvod ten, ze se neprekryvaji obchodni hodiny? Tudiz pokud zadam prikaz k nakupu nebo prodeji medi svemu brokerovi, dojde k plneni na pitu nebo elektronice pouze podle toho, ve kterou hodinu dojde k plneni?
Predem diky za odpovedi:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to Ivansi:
No záleží jak se cítíš.. :) ale poziční nedává tak často příležitosti k obchodu, tak by trhů mohl obchodník zvládnout sledovat v pohodě i více. Jestli sleduješ EOD data, každý den přibyde 1 bar, tak není problém skouknout jich víc a kde se to zajímavě formuje, tam se pozdržet. Když pak třeba již dojde na plánování vstupu-obchodu, zaměříš se klidně na jeden trh a v ostatních když náhodou něco uteče... vem to ďas:)

pau.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

po temer rocnim studiu komoditniho obchodovani (zatim jen teoreticky) jsem ziskal pocit, ze obchodovat s komoditami lze dvema zakladnimi zpusoby: pitove a pozicne nebo elektronicky a intradenne. Ja bych ale chtel zacit obchodovat elektronicky a pozicne. Ma nekdo z vas s timto typem obchodovanim zkusenosti? Ma v takovem pripade smysl Full Service od brokera? Mam na mysli napr. situaci, kdy mam otevrenou pozici, nemohu se o obchod starat (napr. dovolena), ale potrebuji denne posouvat SL.
Dekuji predem za odpoved pripadne za poopraveni mych dojmu :-)

lhm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Resili jsme to ve vlakne ohledne spreadu ale nebyla na to odezva tak se chci jeste zeptat tady. Jedna se o denni volume masa na globexu.
Konkretne LE J8
Podle toho co vidim na strankach CME je hodnota jen okolo 15 denne, futuresource udava taky podobnou hodnotu. Je tu ale nazor ze tento kontrakt ma volume pres 1000 denne. Mohl by mi tu prosim nekdo napsat jakou ma ten dubnovy kontrakt denni likviditu? dost by me to zajimalo :) Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911: predpokladam ale ze tu hodnotu pres 1000 berete dle sloupce PRIOR DAY VOL. Ale z toho co jsem se dozvedel ve videu od finacnik.cz tento sloupec je nejakym "podivnym" souctem. Ostane to celkem souhlasi u LEJ8 v tabulce pro globex je ted (v prior day) hodnota 1335 a v tabulce pro pit 1286. A prijde mi divne ze by elketronicky trh byl likvidnejsi nez pit :) Navic v tabulce pro feeder cattle u globexu je u jednoho mesice taky hodnota pres 1000 a zatim jsem neslysel ze by FC slo obchodovat elektronicky. A prave proto se snazim z nekoho dostat jak to tedy je. Radsi bych kdyby to LE bylo opravdu tak likvidni ale stale se mi to nezda tak bych rad mel jistotu pac je to celkem alespon pro me dulezite :) Diky
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

×
×
  • Vytvořit...