Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie obchodování 25: trader´s mindset


Doporučené příspěvky

to Jean-Pierre
Já osobně jsem pokročil celkem dost dopředu díky práci s autosugescí. Vzhledem k tomu že mám brýle a nemohu se s nima smýřit tak jsem hledal cestu jak se jich zbavit. Podařilo se mě narazit na zajímavou knihu od Norbekova: Jak se zbavit brýlí. Mě osobně hodně dala a navíc v ní použitý postup pro práci na sobě samém jsem začal používat také pro tranding, pro budování disciplíny a klidu při obchodování. Nejde to sice moc rychle, ale po několika měsících cítím na sobě pokroky při obchodování. Mnohem klidněji vstupuji a vystupuji z pozice. Samozřejmě je to jenom jeden z nástrojů práce na sobě a není to všelék. Mohu však z vlastní zkušenosti vřele doporučit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Geniální článek, který zasouvám do mozku na nevymazatelné místo.
Pánům Petrovi a Tomášovi patří veliký dík a obdiv za to že ve svém volném čase, který je cennější než peníze(tak to cítím já) se věnují něčemu tak skvělému jako vzdělávání ostatních, navíc relativně zdarma.V naší společnosti něco neuvěřitelného.(tu)

přeji všem hodně úspěchů nejen v tradeingu

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tenhle clanek je presne tim navodem, jak profitovat v trzich.
Po malych krocich si vtlouct do hlavy, co chci vlastne kazdej den tech par hodin u pocitace delat. S postupem casu zacinam tyhle clanky brat vic a vic za svy, je proste potreba k tomu dozrat skrz velky mnozstvi transakci.
Uplne nejuzasnejsi pocit je zazit si, ze to takhle funguje i kdyz ta kumulace jde velmi, velmi pomalu:)).
Zdravim,
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velmi hezky vysvetleno! Ze sve vlastni zkusenosti mohu rici, ze toto mysleni je mozne zacit pilovat jiz pri papetradingu. Nemyslim tim zpetne projizdeni grafu, ale papertrading nad aktualnimi [realnymi] daty. Kdyz napr. testujete intradenni grafy, sednete si nad ne v 9.30 hod [15.30 hod] a chovejte se jako kdyz skutecne obchodujete. Pri takovemto papertradingu najednou clovek zjisti, ze 5 minut je nekdy nekonecne dlouhych a s kazdou novou svici clovek proziva stavy jak na kolotoci [jednou nahore a jednou zase dole]. Pokud nemate moznost sednout nad graf v 9.30 hod [15.30], zkuste to alespon ve 14.00 hod [20.00 hod] a udelejte si par obchodu v odpoledni casti obchodnich hodin. To same plati pro papertrading pozicnich obchodu. S kazdou novou svici clovek zaziva stavy, ktere pri zpetnem projizdeni neni mozne poznat.

Nerikam, ze takto se lze naucit ovladat sve emoce a mysleni, avsak az poprve otevrete grafy, budete vedet, ze Vase aktualni [nekdy zbesile] klikani na mys [buy/sell] je prave ten moment, kdy je lepe vse vypnout a uklidnit se [mluvim z vlastni zkusenosti].

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jednoznačný souhlas.. také jsem přečetl literaturu a snažil se sebeovládat.. nic méně musím říct.. že následná praxe.. mě trochu zaskočila a já první ztráty doháněl následným klikáním jak se dalo což mě přišlo draho.. U mě se osvědčila strategie.. po špatném obchodu jít do zahrady a řádně vychladnout.. pak v klidu pokračovat a čekat na signály.. ted již sedím u PC a s klidem ztrátu ignoruju.. ale tato totální proměna..(ovládnutí se)mi trvala skoro půl roku..
Všem držím palce při zvládání psychologických aspektů obchodování..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Přemýšlím o svém live obchodování. Zatím papertraduju, ale uvědomuji si stres, který při tom prožívám. Já ale ve svém live obchodování nechci být stresován a nebo jen minimálně.
A tak se ptám zkušených a úspěšných live obchodníků, jestli můj směr uvažování je správny a zda souhlasíte s tímto výrokem?
==
Chci aby moje obchodování způsobovalo minimální stres. Proto detajlně popisuji tento obchodní plán, abych si mohl říct: „udělal jsem všechno co jsem udělat mohl pro každý můj obchod a teď už je to jen na trhu (jak se bude situace vyvíjet), na mých pravidlech (která jsem si ověřil na papertradingu) a na mě (jak budu sto svá pravidla dodržovat)“.
==
Díky Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jiji1

To co píšete je zcela jistě jistě pravda, ale dle mého názoru jsou důležitější jiné věci.
To jestli budete obchodovat s penězi které vám případně nebudou scházet tzn. můžete je ztratit, jaký trh budete obchodovat a jaký timeframe použijete. S NQ 3 min tf to je jistě větší pohoda než TF a nějaký nízký range bar graf. Další mega důležité je riskovat zezačátku co nejméně, nejlépe cca 1% účtu/obchod. A důvěra v obchodní systém je zásadní. Doporučuji nějakou robustní strategii typu S/R, DB a DT a né nějaká křížení čar na indikátoru apod.

Je to celé hodně komplikované. To poznáte při live. Hlavní je být HODNĚ opatrný a používat selský rozum.

PS: stres není vždy špatný, aktivuje ve vás maximální úsilí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

Aj ked s odstupom casu citam tento clanok (predsaj len bol napisany v 2007) musim jednoznacne potvrdit to co je napisane a to hlavne preto lebo absolutne presne odzkadluje moj trading. Rovnako ako je v nom uvedene uplne presne popisuje moj aktualny stav v tradingu v tom zmysle ze vzorec mojho chovania sa uplne zhoduje s myslenim tradera - "pochyby a nechat sa strhnut trhom". Aj za pomoci takehoto clanku si mozem lepsie uvodomit stav v akom sa sta by zacinajuci trader nachadzam, lepsie ho analyzovat a taketo nevhodne a neziaduce vzorce chovania pomaly odstranovat. Velmi pekne za clanok dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...