Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Reverzní klasika: cenový pattern 1-2-3


Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • 1 year later...

mám tu pre vás odpovede na niektoré vaše otázky, ešte túto formáciu nemám uplne zvladnutu, ale napisem to čo viem, že je pravda:
Code: to čo si nakreslil za 1-2-3 formáciu môže byť považované. Ja by som vrchol 3 označil skôr, ale to je ASI vec chápania, viď. ten základný článok mimo diskusie.
To, že trendová čiara má pretínať cenovú čiaru medzi vrcholom 1 a 2 pravda je aj nie je. Ide o to, že presnejším ukazovatelom je pretnutie moving average čiary, ale pretože je to vacsinou takmer identicky bod, tak mozes aj trendovu ciaru pouzit.
Bolo by fajn, aby sa 1-2-3 formácia skladala z cca maximálne 10 čiar (tiež som si pôvodne myslel, že je to obmedzené, ale nie je to pravda). Avšak ked ja obchodujem, považujem za silnejí signál, ak je táto formácia z max. 10 čiar, ako by mala byť tvorená čiarami viacerými (ale to je asi vec názoru).
Táto formácia je vhodná aj pre intradenné obchodovanie - sám ju používam, ale zatial iba na koncoch trendov.

Ešte také malé doplnenie - na obrázku od Airmike medzi tými dvomi spodnejšími modrou farbou označenými oblasťami je takisto PLATNÁ formácia 1-2-3 a ja osobne by som ju zobchodoval - aj keď v tomto prípade by som z takéhoto obchodu vyšiel zo stratou (ale to by som nevedel ak by som nevidel dalsí priebeh).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 month later...

toto je iba moj nazor, ale kazdu formaciu moze kazdy obchodovat ako chce. V samotnom clanku su popisane 2 mozne varianty s pretnutim a nepretnutim urovne bodu 1. Kazdy si moze doplnit akekolvek filtre, ci indikatory atd. a uspesne takto obchodovat. T.j. to co napisal PeterP1 je mozno presny popis patternu podla niekoho a podla niekoho ineho to nemusi byt tak. Zaklad je dostatocne otestovat vlastny 1-2-3 setup a ci je to pravda podla niekoho ineho vas vobec nemusi trapit ak vas setup je dlhodobo ziskovy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

je jednoznacne pravda ze kazdy si moze obchodovat ako chce. druha vec ale je ci sa dopracuje niekedy pri zlej identifikacii k dobrym vysledkom. ten prispevok je teda mega stary , ale ked na to spatne pozriem vidim stale to iste. trh mal obrovsku dynamiku, pretlak nakupujucich. a ked by som to po takom case mal okomentovat tak by som postupoval jednoznacne do trendu. na obrazku som vyznacil kruzkami mozne alternativy vstupov ktore vyplyvaju z PA, proste vstupit na silnych Support urovniach a jednoznacne cakat na breakout pulback continuation. pretoze tym ziskava kazdy trejd velky potencial tak to su tie cierne sipky po prekroceni trojuholniku. samozrejme z prihliadnutim na globalny trend. dnes viem povedat z urcitostou, ze toto je skutocne postup dlhodobo funkcny trend flowing. maly risk a velky zisk, bez ohladu na to ci ma trh velku alebo malu likviditu , ide o dynamiku, a cenu. kto chce vezme si z toho to podstatne.

13408

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...