Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak na software pro obchodování [1]


Doporučené příspěvky

nickirout: ja si myslim, ze je to aj logicke. Free soft nie je vyvijany za ucelom predaja, ale je sucastou nejakeho vacsieho projektu. Motivaciou je teda vyrobit nieco, co bude naozaj uzitocne a co si budu uzivatelia navzajom odporucat a co sa bude masovo pouzivat. Strategiou pri free-softe je masove pouzivanie a vela malych ziskov napriklad z reklamy. Kdezto pri platenom softe je jedinou motivaciou zisk a viac energie sa investuje do reklamy a marketingu. Najviac u mna vitazi open-source, kedze tam je nulova pritomnost spyware, virusov, podiela sa na tom viac ludi... Dalej je to rychlost vyvoja a podpora. Casto sa mi stane, ze ked najdem v softe chybu alebo chcel by som to vylepsit niecim, co povazujem za uzitocne, napisem do fora feedback a hned o par dni dali na stiahnutie novu verziu s podakovanim...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To fyzik... presne vystihuješ aj moje uvažovanie o OPEN SOURCE... ja mám furt nočné mory, kvôli METATRADER-u že mi potichu sťahuje celý disk ale loguje keyboard keď sa prihlasujem na saxotrader... je to chorobné ja viem.. ale neviem si pomôcť.. Furt sa mi ťažko verí, že taký dobrý soft pre FX ako META je zadara... a navyše že demo účet funguje do nekonečna.. Preto som si nainštaloval firewally.. plus legálny Kaspersky antivirus.. a sledujem Metatrader ako oko v hlave.. či mi tam niečo náhodou nerobí... Ozaj fyzik blíži sa pomaly daňové priznanie.. viem je to trochu od veci.. ale po roku som pršiel na to ako vlastne zdaňovať príjmy z FX.. bolo to vždy jasne napísané v daňovom zákone.. ale do teraz som to prehliadal.. Takže ak mi moje úvahy potvrdia.. tak by som chcel na to založiť diskusné vlákno na tému DANE FX v SR .. lenže ja mám málo hviezdičiek.. ale ty by si asi mohol či nie... nečítal som pravidlá.... že kto môže a kto nie.. (nemám na to čas).. len viem to, že ja na to mám málo času..

S pozdravom Nickirout...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nickirout: tie dane... mne raz kamaratka povedala, ze nech to akokolvek a kamkolvek pripisem, zoberu mi to. oni na danovom urade su radi, ked sa nemusia takymito extra vecami zaoberat, aj tak nevedia co je forex a aj keby, zle z toho mat nemozem, lebo dane su proste zaplatene
btw ako som si vsimol, reci o daniach je tu az az a ako admini poznamenali, toto je forum o tradingu:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...