Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak na software pro obchodování [1]


Doporučené příspěvky

AHojte.. veľmi rozumný... článok...

konkrétne na fx si vystačíte s Meta sa VT -traderom (free)... hoci poškulujem aj po FX treek... no skratka drazí přátelé.. jde o to.. že není nad starý dobrý EXCEL pre MM a analýzu, nedám dopustiť na tento mrkvosoftácky soft, i keď mnoho programov vie to čo excel.. ale keď nechápete podstatu veci napri vzťah úspešnosti, RRR a výhodu v trhoch + navyšovanie pozícii..tak nie ste trader.. ale gambler.. (u fx sa dá navyšovať po veľmi malých čiastkach čo je super...) A presne o tom to je. Neni problém spraviť automatický backtest v EXCELI založené na Stochastic.. lenže to chce viac času a hlavne viac rozmýšľania.. A práve tu vyhráva EXCEL ..vymyslieť vzorce a algoritmus - pochopiť základ oscilátora, vzťahu medzi RRR, W/L RATIO, EDGE.. a POSITION SIZING... dokážate práve vďaka Excelu jeho programovateľným bunkám.. jenom tolik... A ešte sa chcem spýtať kedy bude kniha na financnik.cz COME INTO MY TRADINGROOM.. od Eldera???

S pozdravom nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Lešek:

sice nevím jakou aktivitu jste vynaložil při snaze pochopit základní fungování a principy a jak jste daleko, ale pokud jste na úplném začátku, tak zatím nepřemýšlejte o brokerech nebo softwarech. Nejlepší je pořídit si historická data např. do Sierry (je zde dost traderů kteří ji používají a v případě problémů mohou pomoci) a tam v klidu testovat svoji obchodní strategii. Až si otestujete svoji strategii tak si fundujte účet u brokera a testujte svoji strategii na live cenách v demo režimu. Pokud i v demu budete vydělávat a budete mít dostatečný vzorek obchodů,tak přejděte na live obchodování.

Ať se daří!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Lešek:

zkuste se podívat do Wiki, sekce Intradenní obchodování : www.financnik.cz/wiki/ . Je tam odkaz na software i zdroj dat pro backtest.
Hondě traderů zde začínalo na datech od SC magic - jsou za rozumné peníze a pro prvotní seznámení a otestování strategií dostatečná (dle mého názoru). Taky záleží s jakou částkou pak hodláte začít live obchodovat, protože né u každého brokera můžete otevřít účet od 5.000$ tak jako dřív. Podle toho bych si taky vybral brokera, podíval se jakou nabízí platformu a na té bych přímo testoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tiez ma bude zaujimat soft pre backtest, lebo zatial mi nic nevyhovovalo v tom, co robim kazdy den. Pravdupovediac, na deme som nikdy neobchodoval. Potrebujem prepinat medzi viac trhmi naraz (casto ma spravanie dvoch trhov navedie na vstup u tretieho trhu), dalej potrebujem pohodlne zoomovat cenovy graf (menit casove rozpatie), aby som si vsimol vyznamne aj menej vyznamne S/R a dalej pravidelne prepinam timeframy od 5min az po denne (nie som viazany na jeden timeframe, potrebujem vidiet jemnejsiu strukturu vacsieho pohybu). Nic s cim som sa stretol mi toto neumoznuje urychlit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ddeenniissaa:

Dobry den,
pokud se chcete venovat pozicnimu obchodovani, tak muzu jen doporucit Gecko TNT. Pro zacatecnika neni narocny na zakoupeni (dokonce jde koupit pres Financnika) a spoustu veci se na nem naucite. Hlavne obsahuje historicka data, takze mate dost materialu pro backtest.
Stravit prilis casu v zacatku na vyberu software bych nedoporucoval. Je treba se venovat dulezitejsim vecem.
Takze moje rada zni - pro pozicni obchodovani si poridte TNT, Excel pro obchodni denik a tuzku pro poznamky na vytisknutych grafech!


S pozdravem,

Ondrej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To fyzik:
několik krát se tu poukazovalo na platformu Ninja trader kde s demo účtem u brokera dostáváte živá data zdarma. Mám nedůvěru k věcem, které jsou zadarmo nebo moc levné, ale Ninja trader není špatná volba pro paper trading. S backtestingem je to ale horší, tam mi více vyhovuje Sierra chart. Problém je v tom, že když něco nakoukáte v backtestingu na Sierra chartu, tak ta samá komodita při stejném nastavení vypadá trochu jinak v Ninja traderu. A proto raději zůstanu u SC.

Zdraví Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doufám že můj příspěvek nebude OT. Používám SC a datafeed IB. Obchoduji vlastní verzi WCCI. Až donedávna mi tento SW i data stačili k mé spokojenosti. Změna přišla až po přechodu na rangebary (RB). Na školení finančníka jsem se dozvěděl, že IB data nejsou pro RB žádný zázrak, ale pokračoval jsem v papertradingu i v backtestech dál. Nyní se chystám přejít na LIVE a řeším, zda přejít na lepší datafeed. Jenže výsledky obchdů jsou dobré i s IB, na druhou stranu mám dost jiné grafy než v WCCI roomu, dokonce jiné, než má kamarád, se kterým obchodujme podobnou strategii na stejných trzích stejném TF a oba máme datafeed IB!!!. Bereme obchody jinde, jindy přesto jsou celkové výsledky podobné s těmi , které deklaruje Woodie v roomu. To mě velmi znervózňuje. Nechce se mi SC měmnit , protože jsem s ní začínal a připadá mi hloupé měnit SW právě při přechodu na LiVE. Navíc všechny backtesty i papertrading mám pomocí SC a dat od IB. je to pro mne dilema. Má tu někdo zkušenost s jiným poskytovatelem dat pro SC zejména s ohledem na RB? (protože na 3 i 5min grafech není s IB problém)

Předem se omlouvám, pokud jsem OT

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře,
pak bych vyzkoušel jet to takto chvíli live a pozorovat jestli jsou výsledky podobné jako na backtestu.
Určitě bych se neznervozňoval tím,že někdo jiný má jiný vzhled grafu. Taky máme s TOmášem výrazné rozdíly v grafu, když jeden používá třeba TradeStation a druhý Esignal.
Znám několik lidí, co obchodují na IB i volume grafy a daří se jim.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TomS: zvlastne je, ze ja mam naopak najvacsiu doveru k tomu, co je zadarmo a vyhybam sa comukolvek, kde treba vrazit co i len dolar. Myslim si, ze plateny soft je len za ucelom predat nepotrebnu vec. Vsetok najlepsi soft, s ktorym som sa kedy stretol, je zadarmo (a nielen soft, ale aj rozne manualy, skolenia a ebooky volne na stiahnutie). Metatrader pre forex u mna vyhrava, a taky ForexStrategyBuilder pouzivam a povazujem to za uplnu pecku v oblasti tradingu (je to premakana vec generujuca strategiu pomocou neuronovych sieti) a je uplne zadarmo, navyse ma skvelu podporu... Vsetky moje doterajsie skusenosti hovoria, ze co je zadarmo, to je naj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to fyzik

úplný súhlas... čo je zadara, to sa ráta aj ja používam Metatrader je dobrý postačuje mi úplne... nedávnom som venoval zopár hodín aby som si zabezpečil PC dobrý firewalom... a zistil som, že tie najlepšie firewally sú tiež zadara.. ak by niekoho zaujímalo tu je link na hodnotenie [bold] www.matousec.com/projects/windows-personal-firewall-analysis/leak-tests-results.php [/bold]

ako sami môžete vidieť test vyhrali free soft.. takže.. tak..

S pozdravom nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...