Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
tomnes

BUTTERFLY

Doporučené příspěvky

Tento týden jsem uzavíral také první testovací pozice na strategii Butterfly. Jednalo se o zcela první pokus, tedy zatím po 1-2 opcích a pouze 3 tituly (původně jsem měl v plánu 4, ale poslední mně "utekl"). Závěr: SBUX - otevřeno za 1.10 (2 pozice), uzavřeno za 3.0, zisk 1.80 CMA - otevřeno za 1.65, uzavřeno za 3.50, zisk 1.85 ADM - otevřeno za 1.15, trh "ujel", takže inkasovaná ztráta = celé zaplacené premium Celkové zhodnocení tohoto testovacího mini-portfolia +64% za měsíc. Při této strategii je velmi důležitý výběr podkladového aktiva, celkově se jedná o strategii zcela nevhodnou pro trendující trhy. Pro další měsíc otevírám širší portfolio.

5024

5025

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Dobrý den,

hodnoty podkladu při otevření jsem si bohužel nepoznamenal, ale stačí se případně podívat dle data otevření na pžiložených screenshotech, je tam i přesná hodina a minuta - tj. dle toho lze zpětně určit přesnou cenu při otevírání.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdravím,

chtěl bych se jen ujistit, jestli jsem správně pochopil princip této strategie. Jestli tomu správně rozumím tak stežejní je, aby se cena podkladu udržela v rozmezí dvou nakoupených opcí, které slouží vlastně jako takový SL na řízení rizika a případný profit plyne z prémia obdrženého za prodané opce (těch by měl být vždy dvojnásobek než těch nakoupených). Čekám tedy do expirace obchodovaného kontraktu a doufám, že cena se udrží v takto definovaném rozmezí. Pochopil jsem to správně resp. jsem alespoň na správné cestě nebo úplně mimo? Budu moc vděčný všem, kteří by mne vyvedli z případného omylu a stručně princip této strategie vysvětlili. Stejně tak i těm, kteří by doplnili něco důležitého co mi ušlo.

Předem moc díky za jakékoliv reakce,

Ondra

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Zapojte se do diskuze

Příspěvek můžete vložit nyní a registrovat se později. Pokud máte na serveru účet, přihlašte se a příspěvek bude publikován pod Vašim uživatelským jménem.
Poznámka: příspěvek bude uveřejněn po schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na tento příspěvek..

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Předchozí obsah byl obnoven.   Smazat obsah editoru

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.