Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Využití Excelu pro trading


Doporučené příspěvky

K doplnkom k Excelu by som pridal aj OpenSource kniznicu indikatorov ta-lib.org/
Je zdarma (co je pre nas zacinajucich len plus:-)

Sucasna verzia 0.4.0 nefunguje s Excelom 2003 (Excel 2007 este nemam)
Riesenim pre Excel 2003 je verzia 0.3.0 sourceforge.net/projects/ta-lib/
alebo pre verziu 0.4.0 tento odkaz www.tadoc.org/forum/index.php?topic=564.msg2327#msg2327

Doller

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ke knihám:

jestli můžu přidat svůj osobní názor, tak vlastnil jsem všechny tři prvně jmenované knihy Tomášem a řekl bych, že jsou dle mého názoru tím nejlepším co jsem na trhu objevil a pomocí těchto tří knih (o VBA by nejspíš stačila i jen jedna z nich) dokážete udělat v excelu téměř cokoliv (spíš běžně opravdu úplně všechno :-) ). Já jsem s těmito knihami začínal a výsledkem je zmiňovaný J.A.tester.

Aleš

P.S: nezapoměňte také používat vestavěnou Nápovědu. Jak pro běžnou práci, tak pro programování ve VBA jsou tyto nápovědy hodně užitečné a výhodou je snadné vyhledávání podle klíčových slov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
zase se jeden z rady velice povedenych clanku. Vzhledem k tomu, ze je clanek prevazne urceny zacinajicim traderum rad bych upozornil na jednu chybicku v clanku. Zminovane funkce VLOOK nebo HLOOK maji byt VLOOKUP a HLOOKUP. V ceske verzi Excelu SVYHLEDAT a VVYHLEDAT.
Nechci pusobit jako stoural, ale myslim, ze toto muze usetrit cas...



Diky za tak rozsahle sdileni informaci!


S pozdravem


Ondrej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hanzik,

nevím přesně jak vypadá formát "tick by tick". Zkuste to trochu víc popsat.

Jinak to určitě jde. Patrně opět nejlépe přes nějaké jednoduché makro, protože bude třeba ta data procházet cyklem. Délku jednoho cyklu bude právě určovat požadovaný TF.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec

no to je prave vec ktoru som sa chcel opytat, ci vlastne je mozne naimportovat tickove data, pretoze 1M open close High Low, nieje pre kvalitny backtest zrejme najlepsia volba, ale zrejme je mozne zachytit tickove data inou formou povedzme v sekundovych intervaloch, ale nemam s tym skusenost na backtesting pouzivam iny nastroj s tickovimi datami, a excel len na analyzu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,

kam chcete importovat ticková data? Pokud do J.A.testeru tak principielně ne. Práce s tickovými vyžaduje odlišný přístup k práci s daty.

Můžete mít nebo používat jakýkoliv jiný nižší TF, musí to ale stále být data s nějakým TF. V tom je zásadní rozdíl.

Abych vysvětlit ten formát tickových dat. Ticková data mohou být například v těchto podobách:

1. stejný formát jako se používá pro data s TF - Datum, čas , Open, High, Low, Close, Vol
- tato varianta bude použita nejspíše pouze kvůli zachování formátu těch dat s formátem TF dat, jiný důvod bych proto neviděl
- u tickových dat budou totiž všechny ceny stejné. Ticková data neobsahují Open, High nebo Low

2. nějaký minimalizovaný formát dat (obsahuje jen nezbytná data) může být takovýto - Datum, čas, cena, Vol
- v lepším případě zde mohou být ceny Bid, Ask, Last, popřípadě v extrémním případě ještě mohou obsahovat Bid Vol a Ask Vol.

Proto jsem psal: .......nevím přesně jak vypadá formát "tick by tick"

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

Snažím se nainstalovat trial verzi AlalyzerXL ale bohužel se mi nainstalují pouze helpy a ani v excelu 2007 se mi neobjeví žádný "add in". Instalační soubor AXLe.exe má 4,65 MB. Jedná se o verzi 6.1.12.
Můžete mi prosím poradit, v čem by mohl být problém?
Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...