Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak začít obchodovat a příliš neztratit?


Doporučené příspěvky

Jarda101: proc si myslis, ze zkusenosti z dema jsou irelevantni? Jiz temer tri mesice zkousim intradenne papertradovat, mam ziva data, prikazy, tedy vse az na prave penize a tedy snad ne prilis naivne si myslim, ze kdyz budu vykazovat nejaky konzistetni profit na demu po nejaky statisticky obstojny cas, tak ze to pak obdobne pujde i v realu. V cem je tedy podle tebe ten zasadni rozdil? Sam nad tim casto premyslim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 30
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

no to je me jasny, ze si to musi kazdy zkusit sam. Snad se k tomu za nejaky cas take dopracuju. Me spis napada, ze ten nejzasadnejsi rozdil musi byt v psychologii toho, ze ve skutecnosti jde o moje penize, protoze technicky se snad ten simulator blizi realite, nebo ne? Asi budou trochu rozdily v plneni prikazu a jejich parovani a bude tam vic slippage, ale ne snad tak, aby to diametralne ovlivnilo vysledky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Dvanacternik : jojo, jak říká 911 ... psychika, psychika, stres, psychika a stres ... to dokáže divy. Přirovnal bych to k autoškole. Můžeš mít naježděno stovky hodin na trenažéru, ale sedneš poprvé do auta a můžeš se z toho zbláznit. Až postupem dlouhého času a opět stovek hodin už v opravdovém autě se ze spousty věcí stane rutina a pak se teprve můžeš naplno věnovat a soustředit na to co je opravdu důležité - tj. řízení ... kdy přidat plyn, kdy ubrat, kdy stoupnout na brzdu, kdy je bezpečné riskovat a předjíždět a kdy je naopak dobré, hlídat si riziko a držet se radši ve svém pruhu. Ne nadarmo se říká, že psychologie je nejdůležitější částí veškerého tradingu. Řídit auto a obdržet řidičkák dokáže (jak je dnes a denně vidno na českých silnicích) i cvičená opice, ale bezpečně mít volan pod konrolou a v pořádku dojet do svého cíle dokáže jen zkušený řidič. Stejně je tomu na burze ... základy se může naučit opravdu každý a každý si může koupit platformu, fundovat účet a zadávat příkazy, ale zvlánout sama sebe a dojet bezpečně do cíle umí jen zkušení "řidiči".
Omlouvám se za lehký offtopic a přeji všem krásné ráno ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dvanacternik: na tvoji otázku už odpověděli kolegové, jen bych dodal, že ta nevyzpytatelnost je tak obrovská, že i po měsících (i letech) živého obchodování může přijít (a ve většině případů i přijde) naprostý krach.

Z historie obchodování těch "nej" obchodníků je známo, že obchodní účet i několikrát položili. Založili fond, který vydělával třeba deset let a pak krachl... to je realita. Já osobně ani neuvažuji, že by se mi dařilo celý život obchodovat. Pro mne je prioritou vydělané peníze dávat mimo trading...

Jarda101

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Jarda101 : To je asi ta jediná věc, která mě na tradingu nejvíc děsí - fakt, že si člověk nemůže být nikdy ničím jistý. Je mi jasné, že v žvotě si stejně člověk nemůže být nikdy ničím jistý, ale přece jenom ... Zajímalo by mě, jestli vůbec existuje nějaká doba (třeba desítky let úspěšného obchodování), kdy si trader může říct, že už je takovým mistrem svého oboru, že už jej nemůže "nic ohrozit" a ví, že se títmo dokáže kdykoliv bez problémů živit až do konce svého života. Nebo je to život plný nejistoty a pohybu na hraně, kdy stále čekáte na to až se vám přestane dařit, až přijde ten velký krach a nevíte jestli třeba za rok nebudete jíst suchý chleba a přemýšlet opět o "normální" práci ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Takhle k tomu asi nemuzes pristupovat a uvazovat stylem so kdyz se to posere a jsem na ulici.Ale na zacatku takhle premysli asi kazdej,proto je rozumny jak tady mnohokrat padlo,ze je dobry si nejakou dobu drzet svuj flek.Psychicky to pomuze. Proste ale sracky se deji uplne ve vsem,krach muze prijit samozrejme,a je v podstate jedno jestli mas soukromou firmu na vyrobu papinaku,soukromou pravnickou praxi nebo ja nevim co, nikde neni dano,ze to bude slapat. Ale taky si na druhou stranu uvedom kolik veci Te teoreticky limituje v beznem podnikani, a kolik v tradingu. Troufam se rici,ze element,ten jedinej clanek na kterym to muze cely zkrachovat, jsi ty sam.Neni nic v tradingu, co nemuzes mit pod kontrolou a to je to co me na tom mimo jineho tolik pritahuje.Nejsem zadnej hrdina ani odbornik na psychologii obchodovani,mel jsem par drsnych chvil,ale ta priserna predstava,ze bych musel poslouchat nejakou super ambiciozni pizdu v praci,nebo mit treba plny sklady neprodanyho zbozi, me vzdycky velice rychle postavi na nohy.

To staci.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne ako píše Jarda101 nikdy nevieš kedy pride krach. Najlepší spôsob ako neriskovať peniaze a mať stály profit z tradingu je začať o tradingu učiť.:) Riskujete len že Vám nepridu záujemci o trading, ale pri doraste ktorý pribuda to nie je žiadný problém.:))
A istota je len 8-ička v praci niekde vo firme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fénix,
ake riziko je z toho že obchodujete? Pokiaľ máš otvorený učet a nemáš otvorený žiadny obchodod tak priamo neriskuješ nič. Nepriamo riskuješ celý svoj kapitál /chrach brokera atď/. Môj predošlý prispevok je o tom , že ak si založiš firmu, ktorá bude vzdelávať o tradingu tak nepriamo budeš z tradingu profitovať nakoľko sa jedná o informácie súvisiace z tradingom. Pri tomto spôsobe neriskuješ nič alebo málo a profit je vyšší ako z tradingu. Keď si potom porovnaš risk a zisk tak ti možno víde pomer 1/20. A pri tradingu v trhu je risk / zisk 1/2 tak čo je výnosnejšie a istejšie?:))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pacifique

no s tim ucenim jsem to nejak nebral jako hlavni informaci, protoze s tradingem clovek zacina proto, aby vydelal vetsi penize nez je bezne. A obavam se, ze i kdyz budes mit nejlepsi ucebni agenturu v republice ( a uz dnes jejich celkem dost a budou jeste pribyvat) tak nikdy nemuzes dosahovat takovych zisku jako muzes postupne dosahovat uspesnym tradingem. A nebude to jen tim, ze se budes muset sakra ohanet, aby jsi mel plne seminare, ale spoustou dalsich pridruzenych veci. To riziko v tradingu stoji za tu "bezstarostnost" a predpoklad hezkych zisku. Nicmene ti preji uspech i v te oblasti podnikani jako je vzdelavani traderu, coz je kazdopadne zasluzna cinnost :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fénix

na to aby si zarobil neskutocne peniaze nepotrebujes mat ziadnu vzdelavaciu agenturu, uplne ti staci web ako je tento a ak si preratas kolko sa da na kurzoch zarobit tak uvidis ze je to nezanedbatelny prijem, ktory drviva vacsina traderov nikdy mat nebude.

je to biznis ako kazdy iny a vela profi traderov vzdelava.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...