Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

filtrovanie vstupov


NLA

Doporučené příspěvky

To Bubi;
filtry si napisu v zakladnim stockfetcher [po vstupu na uvodni stranku kliknete v pravo uprostred na Filter Builder] a pote je zkopiruji do stockfetcher 2.0. V podstate staci napsat dany filtr jednou, nekde si jej ulozte a pote uz jej rovnou kopirujte do verze 2.0.

Ano, obe stock tvori hezky trendchannel k zobchodovani.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

vospolok
Dobrým filtrom sú korelácie medzi pármi (ešte lepším analyzovať jednotlivé meny a tie potom párovať, ale na to treba Sidovu hlavu). Keď to vyzerá, že EURUSD s GBPUSD pôjdu rovnako a USDJPY s USDCHF pôjdu tiež rovnako a zároveň proti predošlej dvojici idem do toho. Uvítal by som nejaké poznatky aké ďaľšie korelácie by sa dali použiť na obchodovanie na spomenutých základných pároch. GBPJPY, EURJPY, GBPCHF, EURCHF, alebo niečo s NZD, CAD...?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath,

ked obe ted eur/gbp a gbp/chf stracaju na libre tak sa rozhodne musi k nim dotiahnut GY short
a to ise ak UY a CHY idu spolu short tak sa za nimi dotiahne GY short.
a v longoch naopak samozrejme. pokial sa scitaju obe varianty dokopi tak je to silny tah pre GY, len co naberie smer podla nejakeho jednoducheho indikatora tak sa riadne rozbehne, obvykle. mam to odsledovane na dlhom pozicnom.
k tej stvorke co si napisal si daj eur/chf este a UY pouzivaj ako par ktory urcuje smer a nepravidelne rozhadzanie tych styroch ti vela napovie, rozhadzanie ktore nie je symetricke samozrejme. a este sa to da dofiltrovat tym ze pokial dlhodobo vychadza GY short tak eur/usd cable a usd/chf neberiem na posilnenie dolara aj keby UY lokalne nieco take ukazoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

co sa tyka diskrecneho obchodovania, tak pre mna je hlavny filter casovy.

idealny obchod:

od urciteho casu sledujem trh, potom vidim signal, zadam order nastavim SL a PT vypnem platformu a idem si oddychnut.

realny stav :

po tom ako som zadal order. obchod vide alebo nevide, ak nevide kaslem na to, drzim sa planu a dalej neobchodujem, ak ale vide, citim ze by som mohol este nieco s trhu vziat a tak sa do vecera prepracujem v lepsom pripade na nulu, ak nie do minusu :(. stava sa mi to hodne casto, a dufam ze sa toho zlozvyku hodne rychlo zbavim. viem si totiz predstavit ako by mohli vysledky vyzerat ak by som robil 5-10 obchodov za tyzden.


najlepsie je nadiktovat rano o 8:00 masine co ma robit, a odist prec, ale mavam nutkanie cumiet do trhov. tak aj po dobrom obchode, pridu straty.

ak mate niekto recept, ktory tu este nebol , ako sa drzat planu, tak sem s nim :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike
Casovy filtr take pouzivam. Nejlepsi casy pro eur/usd, ktere sleduju, jsou 8-11 a 14-16. Podle meho nazoru je to pro intradeni obchodovani nejefektivnejsi casove obdobi.ja konkretne jedu pouze to rano, jelikoz se mi nechche pracovat odpoledne:) S disciplinou problem nemam, 4x jsem precetl psychologie obchodovani, 2x laryho dlouhodoba tajemstvi a celkem mi to dost dalo. Ale jako nejefektivnejsi metodu pouzivam nalepovani papirku na monitor,kde mam napsano: NIKDY V ZADNEM PRIPADE NEPORUSIM PLAN A NEVSTOUPIM DO OBCHODU BEZ PRESNE STANOVENYCH PRAVIDEL!!! a tyto papirky jsem podepsal a beru je se stejnym zavazkem jako jakoukoli jinou smlouvu,takze pokazde, kdyz na me prijdou chute, jen sklopim o par centaku oci a hned jsem strizlivy :) Paradni na tehle metode je, ze za par mesicu zacnes tyto vety brat jako naprosta dogmata!!! uvidis ze za par mesicu nebudes mit ani pomysleni na neplanovane obchody:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ten casovy filter sa mozno oplati robit tak ako to robi na forex priatel, fedor. pocka si az mu obchod zoberie entry. mne sa to tiez viac osvedcilo nebrat za cenu ale pockat az to entry vezme, je to nieco ako dodrzanie planu. tiez sa mi javi poobednajsie obchodovanie ako zradnejsie tak mozno by tam urobilo svoje davat tie entry a neotvarat rucne. proste do toho vobec vtedy nehladiet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NLA

je to vec stylu, to co robi fedor je ze caka na cenu, ak pouzivas male SL tak nemozes davat entry na jednu stranu overnight range a SL na druhu ako to robi fedor, to by ta vyslo tak na 50 pips. kazdopadne fedorov styl je nedefinovat trend, ale vyckat.

ja si v zaujme nizsieho SL radsej trend definujem, ak sa ale vyskytne Inside bar ktory je cely vlastne nocna seansa, tak je dobre dat entry na obe strany. vtedy obetujem aj vyssi SL, oplati sa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím....já osobně trend definuju trendovým kanálem na 1h TF ve kterým obchoduju s 15min TF , pokud se cena odrazí odt horní nebo dolní hrany TK a protne trendline kterou kreslim taky na 1h TF tak dávám entry nad/pod HI/Low svicky co protla tu trendline.SL davam na viditelnou korekci na 15min TF a po korekcich SL i posouvam.Pokud mne SL vykopne jeste drive nez se cena dotkne hranice kanalu tak znovu vstupuju jen do predchazejiciho smeru a to po pretnuti TL kterou si kreslim na tom 15min TF.Tenhle systém mi dovoluje obchodovat v trendu i brát větší pohyby v protitrendu a úspěšnost je celkem slušná, nepotřebuju žádnej indikátor , stačí jen TL , TK a cena.....
Tak ať se daří David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezké dobré ráno,

osobně se mi zatím, jako nejlepší varianta filtru trendu, jeví GUPPY MMA. Je to přehledné a jasné. Na první pohled je vidět kde máme trend a zdali bychom spekulovali po nebo proti proudu. Vstupy jsou na základě candlestick reversal patternů, kdy se čeká na cenu někde blízko k základnímu MMA s největší periodou, od kterého by se to teoreticky mohlo odrazit a mít největší potenciál k pokračování původním směrem. Jako doprovodné kontrolní indikátory jsou MACD a SlopeDirectionLine.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...