Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: SierraChart - jak na integrovaná historická data


Doporučené příspěvky

Dobrý den,
na stránkách Sierrachart je ve všeobecném přehledu jednotlivých levelů uveden u levelu 3 také funkce "Sierra chart Real Time and Historical Exchange Data Service". Nejsem moc dobrý angličtinář, ale z popisu této funkce mě vychází, že v rámci používání této služby lze již využít historická intradenní data minutová za půl roku na zpět a ticková data u indexů 10 dnů na zpět (u ostatních komodit jsou ticková data 6 měsíců na zpět). Pro real time data používají Barchart, kdy se pouze pro indexy platí 12USD/měsíc a pro ostatní trhy (limit 100 trhů včetně indexů) oněch 29 USD/měsíc. Chci se proto zeptat těch, kteří používají verzi 3, jestli jim tato služba funguje, jestli jí využívají a jak jsou s touto službou spokojeni.

Nyní si chci totiž pořídit Sierru pro backtest a pro tento účel si zřejmě zvolím level 7 s funkcí "SC Historical data service", kdy by tam měla být intradení historická minutová data 6 měsíců na zpět. Zatím používám klasický 3 a 5 minutový timeframe, takže ticky zatím nepotřebuju (alespoň doufám). Po zbacktestování bych pak přešel na level 3 nebo 10, kdy bych za pomoci real time dat od barchart (viz. popis služby) zkoušel papertradovat bez otevření účtu u IB. Teprve pak bych otevřel účet u IB a zkoušel papertradovat s daty od IB. Otázkou zůstává, jaký je rozdíl v datech od IB a barchart???

S pozdravem Ruda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím, potřeboval bych poradit. V SC (level10) jsem zkoušel otevřít ESM8 a stažena byla data pouze"2008-06-12 to 2008-06-20" přičemž v SC mám nastaveno Days to display/load 300. Nevíte někdo prosím v čem je problém? Na stránkách Sierra Chart mají uvedeno, že level 10 by měl mít k dispozici 6 měsíční historii 1 minutových intraday dat, proto jsem si ho pořizoval. A zatím nevím v čem je problém a proč se data nestahují. Nesetkal se s tím někdo? Předem díky za odpověd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

zdravim, vsimol som si ze sa Vam podarilo si upgradenut verziu SC. Mal by som takisto zaujem koli historickym datam, avsak nie som si isty ci sa da objednavku exekuoovat aj onou formou ako maju na stranke ? Mam na mysli, ci je nutne mat kreditnu kartu a pomocou nej sa len da realizovat platba ? Ci sa to da aj inou formou cez internet banking ? Ak s tym mate akukolvek skusenost bol by som vdacny za kazdu radu.

arnie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

Dobrý den,

jsem zaseknutá v problému. Mám sice SC, ale vypršel mi free trial. Všechny backtesty jsem dělala v Ninja Trader, ale po zpracování moneymanagementu mi bylo jasné, že pro začátek je tento software příliš drahý.
Seznamuju se tedy se Sierrou. Můžete mi, prosím, někdo poradit, kde vzít do SC historická data pro paper? Pokud možno zdarma, či za velmi rozumný poplatek.
Moc díky všem za rady

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea279,

k paper tradingu potrebujete dáta v reálnom čase. Ak potrebujete iba backtestovať, tak skúste pozrieť tuto: disktrading.is99.com/disktrading/

Ale ak si chcete každý deň pred pol štvrtou sadnúť pred počítač a obchodovať simulovane, tak musíte mať účet u niektorého z brokerov podporujúcich Sierru. Ak už máte dostatok $$$, tak si otvorte live účet. Obchodovať naživo, samozrejme, nemusíte (a ani neobchodujte), ale za tok dát tak nebudete vo väčšine prípadov nič platiť - a staršie dáta pre ďalšie testovanie si stiahnete aj spätne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc děkuji za odpověď,

myslím, že otevírání účtu je v tuto chvíli zbytečné, respektive chci dělat paper pomoci playbacku historických dat, i když například jen o týden zpožděných. Toto šlo například s kombinací ZenFire + Ninja. Ale data ze Zenfire převést do Ninji nedokážu (vím, že na to byl zde článek, ale ten software nemám a programátor nejsem). Prosím tedy, ještě někdo poradí nějakého poskytovatele dat? Třeba se v demoverzi dají podobným způsobem stáhnout nezkreslená historická data způsobem, jako ze Zenfire.
Všem moc díky.

Andrea

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea279,

nie som si celkom istý, ale asi ziadneho takeho poskytovatela nenajdete - teda takeho, ktory poskytuje casovo obmedzeny pristup k datam zadarmo. Mozno sa v tomto nieco zmenilo od cias, ked som to viac studoval, ale kedysi som takeho nenasiel.

Za Sierru si musite platit tak, ci tak - tym padom ak si kupite Package 3, mate v nom zahrnutu sluzbu Sierra Chart Historical Data Service - www.sierrachart.com/index.php?l=doc/SierraChartHistoricalData.html

Skuste sa nato pozriet

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...