Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Naše výhody v trhu: makro-edge versus mikro-edge


Doporučené příspěvky

Nesouhlasím s DKoudelou, že články jsou o ničem. Stačí se podívat na počty reakcí u jednotlivých článků www.financnik.cz/forum/list.php?23 a je jasný, že články zaujaly spoustu lidí. Například Opentick, analýza spreadů, Ninja tradetr atd. Mně osobně to taky vůbec nezajímalo, ale to neznamená že to nezajímá tisíce jiných lidí. Když se tady objeví článek o Ninja traderu, začnou tisíce lidí v ČR používat Ninja trader. Když se tady objeví text o Openticku, pak se kvůli množství návštěvníků z Finančníka zhroutí stránky opentick.com atd. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hmm taky se musim ohradit vuci poznamce DKoudely a Stanleyho. Tohle co tu panove z Financniku pisou jsou nekdy i kdyz na pohled nezazivne, ale naprosto krute nenapadne pravdy s kterymi se obchodnik setkava a bojuje s tim cely obchodnicky zivot. Tento clanek ja naopak hodnotim vysoko, protoze v techto nuancich, nebo edge-nazyvejme to jak chceme se rozlisuje jestli budete uspesni nebo ne. Je jasne, ze Tomnes tady chrli svoje myslenky, styly a svou historii a verim, ze velmi draze zaplacenou. Panove vsechno je v hlave jak ve sportu - mrkejte jak dopadli nasi ve fotbale.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro me to byl clanek hodne prinosny protoze me zajima prave zmeny trhu a s tim souvisejici vliv na strategie...Zivotnost strategii a jestli jde popsat jak je traders uprauji casem.Takze bych uvital dalsi rozsireni tohole tema nebo info. na mista kde se da podobna vec nastudovat.( Nemyslim tim vzit si dlouhodoby historicky data a studovat--tolik casu nemam)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Články jsou výborné. Netrpělivě čekám vždy na další a musím obdivovat Tomáše i Petra, že mají výdrž a dokáží
psát články s neklesající kvalitou. Mně osobně otevřel Finančník oči. Zajímal jsem se už nějaký čas o burzu a
možnosti obchodování ale nedokázal jsem si představit, že to může být až takhle v principu jednoduché i když
určitě ne snadné. Zatím ještě neobchoduji naostro jen se připravuji a dávám dohromady peníze na otevření
účtu ale jedno vím jistě, pokud uspěji bude to z velké části zásluha Tomáše a Petra. A jestli ne, tak samozřejmě
jedině moje. Takže velký dík Tomášovi a Petrovi za vše.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud můžu připojit svůj názor (nejsem zrovna velký pisálek), tak v tomto článku je VELKÁ pravda . K tvůrcům webu : smekám (tu) , jeden americký broker mi řekl, že po přečtení Vašeho serveru musí konstatovat, že je v něm tolik informací ( kvalitních informaci), které ani nepotřeboval když dělal všelijaké zkoušky na brokera :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo jeste bych chtel reagovat k clanku...Tomas pise ze indexy nejsou ted dobry na trend-following strategie, ale ja mam zas pocit ze indexi v posledni dobe trendujou uplne nadherne...nevim jak je to s ostatnima komoditama,ty nesleduju ale treba dow jones,e-mini russell 2K mi prijde nadhernej treba oproti lonsku v tuhletu dobu,mozna je to jen muj pocit,uvital bych nejakou diskusi na tohle tema

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Stanley:

Jak jsi se dostal k názoru, že pravděpodobnost je vždy na straně kasína? Podle mě nemáš pravdu. Existují techniky, kdy dostaneš na svou stranu víc jak 50% a pokud jsi schopen si taková % udržet, pak není jiná možnost, než v kasínu vydělávat.
Co se týče článků, jsem za každý rád, některé mi pomohou při změnách strategie, některé jsou jen tak pro zamyšlení co s čím souvisí a jak se věci ovlivňují. Vše společně je myslím dobré pro další vývoj. Nezbývá něž poděkovat i za tento. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

opat Napsal:
-------------------------------------------------------
> Já si Vaší práce vážim, a děkuji za ní, a taky
> vím, že psát každý týden 2 články je dost
> vyčerpávající (alespoň pro mě by bylo). Pokud bych
> směl něco navrhnout, tak by bylo vhodné třeba na
> úvodní stránku dát nějakou anketu typu "Jaké
> články a zprávy by jste na serveru finančník četli
> nejraději" a pod. (také by bylo dobré třeba oživit
> "Krátké zprávy" kde je poslední aktualizace z
> dubna, jistě by se našli i další zajímavé
> informace). Oslovte tradery ať se sami zapojí, ať
> píší i oni nějaké články, které Vy pak zde
> zveřejníte. Dále by bylo určitě dobré pokračovat v
> rozjetých seriálech, př. tutorial SierraChart ,
> kdyby s tím trader Šebik pokračoval, bylo by to
> úplně ideální, v jednom s posledních videí se
> zmínil o "alertech" a jistě jsou v nastavení další
> vychytávky o kterých by bylo dobré se zmínit. Dále
> bych uvítal konkrétnější informace o trzích, př.
> když někde zazní věta "Obchoduji trh ER2", vsadím
> se, že většina traderů, co ten trh obchoduje,
> nedokáže řádně vysvětlit co vlastně dělají, z čeho
> se trh skládá, jaké akcie firem obsahuje, co má
> vliv na změnu cen a pod. Každpopádně pokračujte i
> nadále ve Vaší dobré práci !...


První vlašťovak v podobě článku napsaném jedním z nás traderů je tady:
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/komoditni-spready-psenice.html
od tradera s nickem Asdareel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny,
take si myslim, ze clanky maji neustale svoji kvalitu. Urcite je tezke "uspokojit" vsechny ctenare, protoze kazdeho zajima neco jineho. Kdyz bezely clanky na tema tutorialy, navody na obsluhu Sierra chart a podobne, byl jsem zklamany a clanky me moc nebavily. Nadruhou stranu, mnoho dalsich lidi tyto clanky oslovily, protoze to byl jejich aktualni problem, ktery potrebovali resit.

Z vlastni zkusenosti mohu rici, ze by mi bohate stacilo dvakrat tydne v clanku zopakovat nejake desatero uspesneho obchodnika. Dokonce by mi mozna stacila jen jedna veta a to je: jedine, co trader muze a musi v trzich kontrolovat je risk. Kazdodennim tradingem si overuji, jak velkou silu trhy maji a jak moc cloveka ovlada, nebo se snazi ovladat chamtivost.

Pri vyberu vstupnich prilezitosti denne dostanu nekolik patternu, ktere tradera lakaji k jejich zobchodovani a soucasne poruseni vsech jeho obchodnich pravidel [nebo alespon casti jeho pravidel]. A takto mohu mluvit o dalsich situacich, ktere lakaji k poruseni obchodniho planu.

Z meho pohledu je disciplina ve veci dodrzeni obchodniho planu klicova pro uspesny trading. Vse ostatni je takova "omacka" okolo. Znalost vseho mozneho i nemozneho je strasne hezka, kdyz vsak nejsme schopni dodrzet obchodni plan, jsou nam znalosti k nicemu.

A posledni, kazdy, komu se clanky nelibi, muze napsat svuj clanek. Verim, ze se pak pridaji i dalsi. Kdo si netroufa psat clanky na titulni stranku Financnika, si muze zalozit sve vlastni vlakno a tam psat a psat. Vsichni si to radi precteme.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PajaSoft:
Ahoj, učil jsem se blackjack a poker, problém u obou byla závislost na množství balíčku, ze kterých se karty rozdávali. Co se týče hintu na "0" a na "omezenou sázku", to je věc, kterou dle mě nejde obejít, pokud by to kasíno němělo, nikdo by se jejich provozem neživil, protože by to němělo smysl. Jinak poker jsem dost rychle opustil, věnoval jsem se jen ve chvilich volna free-roll turnajům, ale blackjack mě uchvátil, ty počty a schopnost zapamatovat si tolik karet a reagovat na každou vzniklou situaci, byla to dobrá doba. Bohužel, elektronické kasíno, jak jsem si ověřil u jedné společnosti, kde jsem měl live učet, pracuje v každém kole s novým balíčkem. Pokud si tedy plánujete naučit se počítat karty v blackjacku pro 4-6 balíčků karet tak jako já, dosti vás pak překvapí 13tá pikový král v 17.round :) Elektronicky a z pohodlí domova jde jedině trejdovat. Hodně štěstí všem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...