Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Money-management v praxi (1)


Doporučené příspěvky

to: richip

Celkem přesná charakteristika ;)
Nemyslím si že můj názor není správný, zatím jen každý píše že není bez konkrétních podkladů, což je i váš případ.
Nikumu nic nevnucuju, ať si každý myslí co chce :)
Zesměšňovat nikoho nehodlám, ale nenechám si líbit když někdo tvrdí něco, co jsem nikdy nenapsal, to opravdu ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opět pěkný a pohodový článek pro nás nováčky. Díky. Pomalu nás od běžných věcí jako rodinný rozpočet posunout k odpovědnosti v tradingu. Souhlasím, že by se takovéto základy fungování rodinných rozpočtů měly i vyučovat - povinně. Sám jsem s tím nikdy extra problém neměl, jsem spíš ten opatrnější. Dnes už přesné domácí výdaje nevedu. Příjem manželka + já a proti tomu pravidelné výdaje jsou zažité a moc se nemění. Neměmí se příjmy (jedenkrát za rok zvýšení), nemůžou se moc měnit ani výdaje. V začátcích hospodaření jsem samozřejmě vše taky evidoval. Protože mám ještě vedlejší příjem z minipodnikání, tak tam to nejde jinak, než vést přesné výdaje + příjmy. Tady už je ta evidence hospodaření zajímavější. Nainvestuju pak vyinkasuju. Podle toho jak rychle vyinkasuju, můžu opět investovat. Dopředu nevím kde skončím např. po půl roce nebo roce. V tomhle směru jsou ty zpětné záznamy obch. deníku úžasná věc. Nejvíc jde asi o dobrý pocit seberealizace.
Renda K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

opravdu nemam potrebu zkoumat co kdo napsal a nenapsal, zrovna tak muzeme pitvat vas prispevek a jestli ragujete presne na to co jsem ja napsal...ovsem nevim k cemu je to dobre...vy nejspis ano...no kdyz uz jsme u tech podkladu tak o co opirate vas nazor?...vlastni zkusenost to asi nebude, to uz jsme si ujasnili...zkuste si projit traderfeed.blogspot.com/ je tam dost studii na podobna temata...po precteni budete jeste mnohem zkusenejsi obchodnik nez jste ted...pokud by se vam toto nezamlouvalo otevrete si ucet s normalnimi penezi(attoloty na fx to opravdu nejsou) a zkuste chvili obchodovat...mozna i pote budete trvat na svem, ale aspon uz budete vedet o cem je rec...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ok, příspěvky tedy pitvat nebudeme.
Vlastní zkušenost s full-time tradingem opravdu zatím nemám, na ten se chystám příští rok.
Díky za odkaz, vypadá to zajímavě, určitě prostuduju.
Účet s normálními penězi už mám, druhý zatím neplánuju a nějakou chvíli už taky obchoduju, takže to je trochu mimo, ale když jsme u těch doporučení tak mám pro vás taky jedno.
Neotvírejte si praxi psychologa, moc vám to nejde, viz

richip Napsal:
-------------------------------------------------------
> opravdu zarny priklad teoretickeho vseveda, zde
> navic obdareneho velkym egem...precet si nekde dva
> clanky, vi vsechno nejlip a kdyz mu nekdo naznaci
> ze jeho nazory nejsou uplne spravne, zacne ho hned
> zesmesnovat...trosku pokory by neskodilo...


:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Pro mne osobně je money management v tradingu synonymum pro "position sizing". Jinak řečeno proces, vedoucí k rozhodnutí o tom, jak velkou pozici moje strategie v daný moment na daném trhu učiní. Zní to jednoduše, ale v reálu to vždy tak jednoduché není, protože k rozhodnutí o tom, kolik kontraktů/akcií se v daný moment zobchoduje záleží na mnoha faktorech a proto by asi nebylo od věci, kdyby Tomáš s Petrem udělali ještě jednu až dvě kapitolky o MM, kde by se věnovali trochu více tématu, protože tato část mi upřímně řečeno v jinak fajn článcích chybí - [ital]"Pokud se naše příjmy zvyšují (v obchodování se nám daří a na náš účet tečou peníze), můžeme si dovolit i vyšší výdaje (tj. zvyšovat naše pozice – což bychom také dělat měli). Pokud naopak naše příjmy klesají, musíme i snižovat naše výdaje (tj. snižovat naše pozice)." [/ital] Tohle je totiž nejdůležitější a nejsložitější část celého position sizingu a lze k ní přistupovat z mnoha úhlů pohledu, přičemž zmíněná citace evokuje v podstatě jediný způsob sizingu - "tzv. constant risk", tj. riskuji každým obchodem určité procento účtu, případně "constant margin", tj obchoduji počet kontraktů v závislosti na aktuálním marginu + započtení mnou definované "přirážky". Přístupů ale může být více a každý z nich má určité výhody a rizika (constant contract, volatility, margin, ratio, fixed fractional, optimal fractions atd..). Abych demonstroval, jaké důsledky má použití některých metod position sizingu, připojuji příklady, jak se chová ukázková strategie při obchodování stále stejného množství kontraktů, při použití 5% fixed fraction a 10% FF metod. Myslím, že by pro řadu nováčků, ale i traderů, kteří různé metody position sizingu praktikují, bylo velmi přínosné nějaké srovnání, rizika jednotlivých metod atd.

14217

14218

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...