Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jaký timeframe pro intradenní obchodování?


Doporučené příspěvky

  • 2 years later...

Zdravím,

řeším takový menší zádrhel. Pomalu se učím, vybrala jsem si trh YM z důvodu ceny, protože mé povaze prostě dražší trhy nevyhovují. Nicméně jsem teď ve fázi, kdy se snažím hledat vstupy v cenovém grafu. Vybrala jsem si trendové DT/DB a flip. Dobře je vidím, přijdou mi logické. Všude na finančníku se píše, že nízké timeframe (pod 3 min) nejsou vhodné. Jenže u YM je problém. Nejlépe se mi pracovalo zatím s timeframe Tick 150 a Range bar 4. Co se týče klasického časového grafu, jsou tyto podobné timeframe 1 minuta. A to je ten problém o kterém mluvím. Na 3 min. grafu se během 3 týdnů nevytvoří jedinná obchodovatelná formace. Obchodní sekce jsou krátke, trendy jsou slity do minut s vysokou volatilitou a volume. Vidím tyto patterny pouze na velmi nízkých timeframe. Tak nevím, co s tím. Jestli mám raději hledat něco jiného na 3 min. grafu, nebo dělat rozsáhlé backtesty na nízkých timeframe.
Děkuji

Andrea

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Andrea279

[ital]Všude na finančníku se píše, že nízké timeframe (pod 3 min) nejsou vhodné.[/ital]

Veris tomu, co nekdo nekde pise na verejnem foru a nebo tomu, co Ti funguje? V tradingu se musis venovat tomu, co funguje Tobe. A ne brat ohled na to, ze Tonda holt neumi obchodovat na rychlym time frame a tak si na verejnem foru posteskne, ze "neni vhodny" ;)

Cist je hodne dulezite, ale je potreba ty informace taky trochu filtrovat a brat si z toho to podstatne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale samozrejme ze se spochybnit da. Kdyz si vymyslis strategii ktera ti sedi na rychlejsim timeframe a jsi schopna ji obchodovat v realu, a je nejakym zpusobem specificka, tak ti zcela jiste nebude fungovat na pomalejsich tf. Tam se to uz resi jinak. Nezustan stat na necem jenom z duvodu toho, ze nekdo nekde napsal ze ti system musi fungovat na vsech trzich a na vsech timeframe. Res si svoji strategii, vylad ji do obchodovatelne podoby, udelej si backtest za rok 2011, zkus ji paper - live v realu, zjistis jak jsi schopna rychle zadavat vstupy, jal jsi plnena (zavisi od platformy a brokera samozrejme) a neres ze ti strategie nedava ty "spravne" vysledky na jinych a treba vyssich timeframe. Tvuj stoploss a profit se bude odvijet od tve strategie.

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravim!

toto diskusne vlakno ma velmi zaujalo pretoze je po prave to co mi nieje jasne a sice;
aky tick graf by som mal zvolit napr na trhu YM aby nebol prilis rychly, alebo pri S&P aky volume?
od coho zavisi volba tickov a volume hodnoty?
ako by som sa mal orientovat v cene podla tickov a volume?
som novacik v tradingu ako aj v diskusii , ak by mi to vedel niekto priblizit bol by som velmi vdacny, malo sa tu o tom pise resp. som o tom nic nenasiel, [mozno som malo hladal :D]
ako aj o prehlade a vypocte ceny podla tickov a TF na bezne obchodovanych emini trhoch [ER ES YM..]

Vopred dakujem za akykolvek prispevok, a aj ked sa uz diskusia dlhsie nepohla, verim ze niekto prilepi aspon odkaz na web kde sa nieco docitam ,..

Dakujem

slR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...