Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Chyby v TNT


vlastas

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny komoditní obchodníky... Považuji za užitečné založit toto diskusní vlákno, jelikož jsem občas narazil na určité nesrovnalosti při zobrazení obchodních dní v tomto SW... Jelikož mám pocit, že tento program používá pro stanovení vstupu a výstupu spousta obchodníků, bylo by dobré upozornit na drobné nedostatky.... Já sám jsem dneska narazil na špatné data včerejších obchodních dní na grains (konkrétně: SN5, SMN5 a CN5) a to konkrétně hodnota OPEN Včerejší obchodní den pro CN5: O: 225-2 (TNT ukazuje 220-6), pro SMN5: O: 222-5 (TNT ukazuje 218-8), pro SN5 O: 695-0 (TNT ukazuje 687-4). Více dat jsem nestihl nekontroloval...:))... Doporučuji občas mrknout na stránky jednotlivých burz, hlavně pokud jdete do trhu:)... Pokud je chyba pouze u mně (u mého TNT), tak se omlouvám... Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vlato,

drobné nesrovnalosti v datech je obecný problém. Téměř každý provider má malinko jiná data. Dokonce i když si vezmete několik různých druhů intradenních dat, pak zjistíte, že draze placené streamingové programy mají mezi sebou v intradenních datech taky drobné odchylky. Tak to bohužel zkrátka a dobře je.
Další věc je, že je vždy třeba porovnávat kompozitní data s kompozitními a denní s denními. Nevím, s čím porovnáváte - ale neporovnáváte náhodou denní s kompozitními?
Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Tome za odpověď... Pravda je taková, že používám různě SW a data, na základě kterých vyhodnocuji včerejší obchodní den a když jsem porovnal tyto data přímo z CBOT.com www.cbot.com/cbot/pub/page/0,3181,963,00.html byl jsem lehce v rozpacích, protože jsem měl pokaždé jiná čísla. Nicméně tyto odchylky byli minimální a nakonec jsem usoudil, že zanedbatelné... Ten hlavní problém byl samozřejmně ve mně a ty hlavní rozdíly, jak jste správně uvedl, byly způsobeny porovnáváním dat (c) a (o)... Takže se omlouvám... :) již to sedí a dám si pozor. Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...