Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

to all:

skutecne nechapu, o cem se tady porad hadate a prete..o tom, ze je backtest nebo papertrading stejne k nicemu, protoze se trhy porad meni??? paneboze..tak se na backtest i papertrading vykaslete, nectete knihy, neposlouchejte tady profesionalni tradery, poslete brokerovi 3.000USD a jdete do toho naostro a bez otestovaneho systemu!!

skutecne nechapu proc maji zkusenejsi diskutovatele jako alter neustale potrebu novackum porad rikat, ze je vse naprd a nic, o cem se tady ve clancich ci na foru pise, nefunguje...tj. poradne jim na zacatku pomotat hlavu a co nejvic je vykolejit z aspon trochu spravne cesty..vzbuzdit v nich dojem, ze nemaji zadnemu clanku verit atd...

PS. samozrejme ze backtest defacto nemusi prilis znamenat do budoucna, ale je to to NEJLEPSI s cim muze totalni novacek zacit..a z vasich filozofickych uvah nad jeho smyslem si zadny novacek skutecne nic kloudneho nevezme..

PPS. pokud to dokazete, prosim, nereagujte na muj prispevek..je to ztrata casu i mista na foru..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdravim vsetkych traderov a prosim o radu. V najblizsich tyzdnoch si otvaram ucet za 10 000 dolarov a potreboval by som radu nejakeho tradera, ktory mi vie na nasledujuce otazky odpovedat so 100% istotou, je to pre mna vemi dolezite, nerad by som sa dopustil niecoho nelegalneho...

1. Ci sa musim predtym, ako si otvorim ucet, alebo nasledne po otvoreni stat napr. zivnostnikom, alebo sa niekde zaregistrovat, alebo nieco podobne vzhladom k tomu, ze je to zarobkova cinnost, pretoze zo zisku(ak nejaky bude :-) ) musim neskor odviest dan.

2. Ci ked som momentalne v Anglicku a chystam sa tu po otvoreni si live uctu este par mesiacov zostat(ak to pojde, vraciam sa domov a budem zarabat z pohodlia...) musim sa zaregistrovat u brokerskej spolocnosti pod Anglickom a potom za obdobie, pocas ktoreho by som tu tradoval odviest dan Anglicku, alebo sa mozem hned na zaciatku zaregistrovat pod Slovenskom a potom odviest dan len tam?

Velmi pekne vopred dakujem za odpoved a vsetkym prajem v tradingu vela uspechov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK,

žiadnu živnosť nepotrebuješ pokial sa nechystáš podnikať ako firma, čiže S.r.o alebo akciovka. S odvádzaním dane sa zatial netráp...
;)
registruješ sa ako Slovák pokial máš Slov.Pas, OP lebo tento doklad potrebuješ. Záleží na brokerovi či vyžaduje aby sa Sipo zhodovalo s adresou v OP , alebo nie , väčšinou stačí pas ..dôležite je , že z ktorého účtu ti odíjdu peniaze k brokerovi presne na ten itý účet ti budú posielane späť v prípade výberu takže účet by mal byť na Tvoje meno. Žiadnu daň z toho neodvádzaš v anglicku , lebo nepodnikáš na území anglicka , ale mimo neho ,prípadný zisk sa tvorí v USA na burze .Najlepšie je ak sa o týchto podrobnostiach porozprávaš priamo s brokerom.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Caute chalani, velmi ste ma potesili vasim rychlym zareagovanim na moje otazky a velmi pekne vam obom dakujem!!! Ano o tom som sa uz docital, ze je dolezite z ktoreho uctu im to poslem, mam ich niekolko, ale budem to posielat zo slovenskeho, lebo tam sa planujem aj vratit a tou danou sa zatial trapit teda nebudem, alebo si to obvolam priamo na danovom, nech mi povedia.....

Mohli by ste mi este prosim zodpovedat jedu otazku, nakolko im musim zaslat 2 doklady OP a nejaky vypis z banky je vraj najlepsi, na oboch dokladoch sa musi zhodovat adresa trvaleho pobytu.....mam im poslat taky doklad z banky, na ktorom bude vidiet aj zostatok na ucte, alebo nieco nie? Pretoze mam trosku obavy zo zamietnutia ziadosti o otvoreni uctu, kedze ma mat ziadatel rocny prijem nieco medzi 70 000-120 000 dolarov a ja tam nemam momentalne vela penazi...
Keby ma nesuril cas, tak neotravujem, skusim to aj na viac krat, len som doma cely august, cize to je prilezitost, kedy si budem moct skusit v live 1 cely mesiac, ci sa aspon trochu priblizim k backtestingu a ci je toto ta spravna cesta, ktoru mam nsledovat....Venoval som tradingu 2 roky zivota, cize ak to nevyjde teraz, asi to pustim z hlavy a zmierim sa s tym, ze budem behat s hoblikom v ruke po dielni az do dochodku ;-))

Vopred Vam pani pekne dakujem a prajem hodne uspechov v tradingu!

p.s: Ak by tam bolo nieco, na co si mam davat pozor,aby nbola moja ziadost zamietnuta, prosim upozornite ma na to, dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mydlo

do vysky tveho zustatku je kazdymu pendrek. jedna vec na zacatek. je to vhodna rada i pro trh. UVAZUJ. pouzivej normalni selsky rozum. vyhnes se zbytecnym problemum. to by ti ted melo dat odpoved na ten zustatek na uctu.

to ze nekde vyplnujes prijem je pouze kryti pro brokera, pokud bys ho nasledne zaloval

a podle me delas jednu vec spatne. a to je, ze ted hodne surne budes obchodovat, protoze mas zrovna cas. za ty dva roky ses moc nenaucil. to ze ti to ted jeden mesic nepujde vubec nic neznamena prece. a hlavne budes pod tlakem abys neco vydelal. ale to je tva vec. podle me to neni spravny pristup

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta 911:

Mas uplnu pravdu s tym, co si mi povedal, lebo to tak skutocne vyzera podla toho, ako som to napisal, ale nie je to celkom tak, co som sa naucil zatie 2 roky je, ze na dobry obchod si viem pockat kludne aj niekolko dni,kym nepride ten, ktoremu budem verit na 100%, cize ano, mas pravdu na jednej strane, budem trochu pod tlakom, nakolko sa chcem otestovat behom jedneho mesiaca a ten mesiacmoze byt zrovna nie celkom priaznivy co sa tyka pohybov v trhoch...ale o com som presvedceny, ze nebudem bezhlavo vstupovat do obchodov u ktorych si nebudem na 100% isty, ze splnaju dokonale moje poziadavky na vstup do trhu...

Pytal som sa ale na ten 2 doklad,ktory treba zasielat, co by ma byt nejaky vypis z banky a ked na nom budem mat xxxxxx nie dost, moze to nejako ovpyvnit rozhodnutie brokera, ci mi schvalit ucet, alebo nie...?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911

Vidim, ze o tradingu vies toho zrejme dost, tak sa ta chcem este spytat, ak mozem, na tvoj nazor, ked ja, ako zaciatocnik obchodujem FinWin a zvolil som si timeframe 3 min. graf v kombinacii s 1 min., co mi vyslo, ze toto je pre mna najlepsia volba, pretoze 3 min., ked som mal samotny, casto sa stavalo, ze som prisiel o pekny zisk vzhladom k tomu, ze sa v nom nic nedialo a nedostal som ziadny signal pre vstup, kdez to v 1 min. su signaly stale, treba si z nich len vediet vybrat tie "prave"...3 min. mam ako zakladny a 1 min. len ako pomocny v pripade, ze ocakavam nejaky signal v 3 min. ktory nechodi...

Peter s Tomasom odporucali range, ale ja som sa s tymto timeframom akosi neskamaratil, malo signalov a mne osobne napriklad pomaha aj to, ked vidim poriadne chop, co vna range ani nie je poriadne vidiet.....minutove grafy su pre mna osobne najcitatelnejsie....

Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK,

suhlasím s názorom 911, že nemáš najsprávnejší prístup k tradingu.....ked mi to nepôjde tak budem behat s hoblíkom...?! tak to radšej ani neskúšaj a ušetríš si na náradie do dielne... :) fakt ked si od začiatku neveríš tak ti to ani nemôže ísť, trading nieje o jednom pokuse , jednom období...nechcem ta strašiť ,ale počítaj zo školným no o jeho výške rozhoduješ Ty so svojím postojom k tradingu.
Druhá chyba ktorú robíš už teraz je, že si sa zameral na 1-3 min grafy , na týchto TF v živote neuvidíš dobrý signál ani smer trhu , to vážne! Píšeš že ked nevidíš signál na 3 min grafe tak na 1 min grafe ich vidíš kopu ....oproti tomu píšeš inde, že si vieš počkať na dobrý signál aj niekolko dní ? ! Traderi ktorí vedia čakat na signál nikolko dni pojem 1 min graf nepoznajú...neklameš sám seba? Odpovedz si úprimne, nieje to o tom, že by som Ťa chcel buzerovať , len ti chcem nastaviť zrkadlo aby si zhodnotil svoje možnosti.
Na 1 min rafoch ešte nikto nezbohatol (nemyslím jednorázový úspech) vstupy si kontroluj minimálne na 30 min grafe potom ho prefiltruj na 10 min a vstup hladaj na 3 min grafe, teda potrebuješ aspoň trojité sito vstupu , ale môžeš si vybrat aj iné TF no určite by som ti neodporúčal vstupovat len na základe 1 min grafu.
Dalšia vec prečo IB ? Administrátori ho propaguju , lebo robia trocha iné obchody ako začiatočníci a tak oni veda využiť rozsiahle služby IB a hoci je drahší tak sa im to zrejme oplatí , skrátka ide o servis.Pokial sa mna týka odporučal by som ti Mirus Futures, je to dobrý broker a podstatne lacnejší ako IB , pozri si vlákno brokeri a prečítaj si o nich recenzie . Zbytočne lezieš k drahému brokerovi s velkými nárokmi, pokial máš čas tak si to porovnaj a zhodnoť čo je pre teba lepšie.
Nech sa ti darí.... (tu)

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator, tak teraz si mi riadne dal, hehe a to som si myslel, aky som "macher", ked som v backtestingu isiel usecku po usecke a priemer mi vysiel okolo 3000 dolarov n 1 mesiac.....v paper tradingu neurobim niekedy obchod aj 2-3 dni, mam jasne poziadavky na moje vstupy a tie su dost narocne...ale stava sa, ze ocakavam signal, ktory na 3 min. neprichadza, tak to skontrolujem na 1 min. na zaklade coho sa rozhodnem, ale dam na tvoje rady, lebo vies o tom urcite ovela viac, ako ja, len sa chcem spytat, ze preco 30 min, aby si vedel zhruba odhadnut kedy pride nejaky vacsi pohyb.....? A potom ten 10 min.? Prepac, asi vyzeram v tvojich ociach ako riadny amater, tak sa ospravedlnujem, ale je to tazke, ked s tymto clovek zacina sam a nema sa koho spytat... Ja som sa rozhodol pre IB na zaklade toho, ze maju vytvorene medziservery, kde drzia S/L, ked ti vypadne net, alebo nieco podobne...Ma to takto osetrene aj Mirus Futures? A dalsia vec je ta, ze nerad by som tam nieco pri vyplnovani registracneho formularu pokaslal a nasledne riesil nejake problemy s ktorymi by mi nemal kto pomoct...Na to, ako si otvorit ucet cez IB je presny navod, krok a krokom, co mi dost vyhovuje...ale ked teraz pises, ze je to lacnejsi broker asi si idem precitat to vlakno ;-)

Dakujem pekne za rozsiahlu odpoved, ktora pevne verim, ze mi v buducnosti pomoze..

Prajem vela uspechov

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...