Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Live začátky intradenního obchodníka [4] - práce s riskem


Doporučené příspěvky

Pb a ostatní
na vině není TF , ale špatný MM. Pokud je obchodník profitující a nemá propracovaný MM tak časem začne ztrácet. A je pravdou, že těmito ztrátami si opět zdokonalí svůj MM. Tento proces pilování MM zřejmě trvá celý život, protože s rostoucím účtem je třeba měnit podmínky řízení peněz a přidávání a rychlé ubírání kontraktů ve ztrátovém období.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pb.

mam jednu super zkusenost: delal jsem papertrading v dobe, kdy jsem nevedel nic - (ani o existenci financnika).
typicka situace byla, ze ztraty jsem nechal rust, zisky jsem vybiral hodne rychle. takze nekdy sem se opajel, ze dneska jsem uzavrel s profitem, byt celkove to byla katastrofa.
ty otevrene ztraty, cim snad byly vetsi, tim spise sem byl ochoten dal cekat na obrat, nekdy jsem s radosti uzaviral kdyz se proste o neco zmensily... v te dobe, jsem si uvedomil, ze porekadlo: "nadeje umira posledni" je trochu nepresne:) a upravil jsem ho na: "plana nadeje umira posledni".

jinak jsem pak pri cteni financnika zasnul, jak presne jsem se docetl o (svych) chybach... takze to bude asi obraz vetsiny novacku, ty typicke chyby popsane zde. jista skupina obchodniku jsou pak lide s velkymi fin. moznostmi a ti to jdou proste zkusit, kdyz vidi ze to nejde, nebo obnasi 100% usili, venuji se treba dal svemu businessu, pripadne prubezne ztraceji mensi sumy:) proste to berou jako hru.

timto jsem zatim pro fixni SL a PT kvuli psychologicke vyhode, co to prinasi. kdyz se vstup vydari, je nekdy lepsi posouvat SL rucne, ale to uz clovek musi delat v klidu, je to pro zkusene. jsem tez pro chozeni pro nizssi profity, ikdzy bych chtel velke, ale chci mit obchodni plan ktery co nejvice ulehcuje psychyce. pripadne tez psychice:)

a posledni poznamka - myslim, ze novacci pokud se chteji zlepsit, musi byt fakt borci, nebo mit dobre zdroje informaci. financnika vnimam jako sakra vyhodu a uz ted, kdy jsem nevydelal ni $1, muzu financniku podekovat za prinosy do meho "bezneho" zivota a tez za, to ze bezny zivot mi zacal davat prinosy do tradingu! super!

at zije financnik (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
chci se zeptat na následující:
1) když budu backtestovat data načtu si je za určité období, zobrazím patterny, je možné, aby pokud backtestuji v aplikaci ninjatrader se pokud budou splněny vstupní a výstupní podmínky zobrazily přímo v grafu info o vstupu a výstupu a pak jak mohu takto vstoupit a vystoupit z pozice - musím zaznamenávat ručně mimo software?
Děkuji za rady
Brdy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Klobasman Napsal:
-------------------------------------------------------
> Pokud to nebude vadit, založím si zde, až budu mít
> dostatečný počet příspěvků vlastní vlákno, kde
> zveřejním 3 strategie s přesnými vstupy a výstupy
> pro daily a každý měsíc nebo i po každém tradu,
> zde dám výsledky. Věřím, že se mi podaří mnoha
> nyní stále tápajícím ukázat potenciálně jinou
> cestu, kudy jít pro profity.

Skoda,ze si doteraz to vlakno nezalozil.
Urcite by som bol jeho staly navstevnik. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...