Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

minimální věk


labas

Doporučené příspěvky

speck, dayn:

pokud chcete opravdu zarucene a stoprocentni informace, je nejlepsi, kdyz napisete primo do IB a zeptate se na vsechno, co vas zajima..(popripade napisete i jinym brokerum, jake jsou moznosti u nich)

kontaktni formular IB:
www.interactivebrokers.com/en/general/contact/newContact/contact.php?ib_entity=llc

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Z IB jsem dostal odpověď. Minimální depozit pro osoby do 21 let je 3000 USD, osoby mladší 21 let nemají povoleno otevírat margin account, ale mohou využít cash accountu. Pokud založíte cash account, u IB není problém po určité době a dosažení věku 21 let přejít na margin account, samozřejmě za předpokladu zůstatku alespoň 10 000 USD na účtu. Pro obchodvání s futures i futures options pomocí cash accountu platí stejné podmínky jako u margin účtu, ale např. Forex není možné vůbec obchodovat. Ceny za živá data by měla být stejná jako u margin accountu. Pokud potřebujete blíže specifikovat jednotlivé rozdíly mezi cash a margin accountem doporučuji navštívit stránku IB: Accounts > Trading Configuration > Account types. Vzhledem k MM bych o nižší částce, než je 5-7000 USD pro fundování účtu neuvažoval. Děkuji za každý další příspěvek k problematice cash accountu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 3 months later...

U IB by to mělo být tak, že účet je možné otevřít od 3000 USD pro lidi mladší nebo rovno věku 21 let a nad 21 let od 10000 USD. Co se týče cash vs margin account, věc se má tak, že u cash účtu lze obchodovat max. do výše svého kapitálu, který se bere jako základ pro množství peněz, které lze investovat. Např. mám-li na začátku obchodního dne kapitál 15000 USD, provedu obchod za 4000 USD, zbývá již pouze 6000 USD, pokud pozici neuzavřu. Po několika dnech, kdy jsem stále pozici neuzavřel, se může stát, že mi bude za základ bráno již jenom 6000 USD na další den. U margin account, u kterého je minimum 10000 USD je možnost najednou provést nákup vyšší hodnoty, než tvoří kapitál ( např. očekávám-li výrazný trend ) a to vypůjčením si od IB (marginu). Jakým způsobem je to u jednotlivých derivátů účtováno najdete na webu IB. U cash accountu také nelze měnit měnu, ve které obchodujete, tzn. buď si založit nový účet anebo cash account změnit na margin account, u kterého to lze již měnit libovolně. Jsou zde ještě další rozdíly, jako je nemožnost obchodovat Forex přes při cash accountu apod...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery,

Je mi 19 let a zajímalo by mne pokud si otevřu CASH ACCOUNT u IB např. s 10 000 USD,jestli mohu normálně daytradovat na např. emini russell 2000,nebo jsou tam nějaká omezení??
Vidím,že se to tady už řešilo ale viz výše uvedený příklad od Fogose jsem moc nepochopil.To mi nejde do hlavy "na začátku obchodního dne kapitál 15000 USD, provedu obchod za 4000 USD, zbývá již pouze 6000 ".

Také jsem se díval na stránkách IB na account types a tam jsou tři druhy:
- Reg T Margin
- Multi-Currency Cash
- Portfolio Margin

Multi currency cash je ten CASH ACCOUNT??

Mám v tom trochu guláš...

Je mi jasné pokud mám ten margin account a chci provést intradenní obchod např. v russelu tak mi na účtu zablokují částku/margin ve výši např. 4000 usd a poté co z obchodu vystoupím tak se opět těch 4000 usd odblokuje,ale jak je to u toho cash accountu???

Předem díky za jakékoliv reakce.
Mnoho zdaru!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sense

Právě,že IB a i jiný broker to určitě kontroluje.Vždyť když si zakládáš nový účet u IB tak jim tam musíš poslat různé dokumenty.Nevím teď konkrétně které,ale určitě mezi nimi bude pas,řidičák nebo občanka.Něco z toho určitě jo...

Ale pokud je ti 21 a víc tak to vůbec nemusíš řešit...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Maxim Colloseus Napsal:
-------------------------------------------------------
> Přesně tak
> Při zakládání účtu se uvádí spousty nepravdivých
> informací ,jinak by málokterý Čech mohl vůbec
> začít obchodovat ,protože při platu 16.000 KČ
> čistého by ti těžko účet schválili


ja uvedl pri zakladani svyho druhyho uctu u oandy net worth asi 45 000$
:D :D

pritom dat dohromady i jen 1000 byl pro me problem.. a schramstli to uplne vpohode

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...