Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodní plán a nezbytná, avšak užitečná frustrace


Doporučené příspěvky



To tomnes, To Carousel46
vďaka za reakcie,

Ono viete ja keď som prišiel nato čo to znamená ziskový trading tak som ho skoro nechal! Vždy som si myslel, že dobrý trader je ten kto pozná iba ziskové obchody a je vždy happy z toho a aj som to dlho hladal. Potom asi po dvoch rokoch trápenia sa som prišiel nato, že to čo prináša zisky je dodržovanie pravidiel, fakt dobrý money management s dennými a mesačnými prípadne týždennými stop loss-mi. toto je zakladny EDGE. Potom tiež veľmi užitočnou vecou je to, že trénujete samého seba a to tak, že sa nepozeráte dopredu čo sa na grafe stane ale krokujete bar po bare. Takto som ja získal sebadôveru na live. Keď som bol zo svojich neúspešných pokusov naozaj zúfalý tak som si dal pauzu a ešte toto som zabudol napísať do predošlého príspevku, počas tej psychickej krízy som zavolal jednému známemu tiež vyučuje trading a má už firmu tak ako vy tomnes. A on mi povedal: "Že prečo sa cítiš zle(zlyhanie, frustrácia, strach) pri stratách? Prečo ten zlý pocit nemáš pri ziskových obchodoch? Ty by si chcel iba brať a nič nedať, takto to nefunguje. Takto rozmýšlajú iba malicherní a úzkoprsí ľudia ." Vtedy som si spomenul na matku svojej krstnej maminy, ktorá tiež iba hrabe a hrabe a dala by si prevŕtať koleno za jeden cent. Aj mi prišlo zo seba zle. Ono naozaj som teraz rád, že mám svôj rytmus. Ráno pristanem skoršie kuknem grafy prípadne aj zadám nejaké obchody. Potom idem do roboty. Jeden môj program posiela do roboty na email, každé tri hodiny Open, High, Low, Close menových párov. Takto to pekne viem odsledovať z roboty a viem čo ma čaká, keď prídem domov.

Tak teda všetkým hodne zdaru a vytrvalosti a hlavne vytrvajte ono totižto stojí to zato !


Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...