Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodní plán a nezbytná, avšak užitečná frustrace


Doporučené příspěvky

Lostekos, z této mé nové variace systému FinWin pochází například srovnání v tomto článku:
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/kdyz-nevite-kudy-kam-4.html
Cílem nové podoby není vydělávat více, ale stabilněji a s tím, že příliš nerozhoduje, jaký den k tradingu sednu. Tj. jelikož jdu pro skutečně malé profity, prakticky každý den mám šanci vydělat. Nemusíte čekat na silně trendující trh, apod. Finanční cíle mám s tímto novým systémem "skromné", stačí mně v reálu 1500 USD na kontrakt. Důležitá je stabilita - k tomu, abych vydělával více, stačí obchodovat multikotratky a tato část už je ta nejmenší.
Jinak musím říci, že takovéto obchodování pro menší profity a vyšší stabilitu je již pro zkušenější tradery, protože se pracuje s RRR 1:1 a je tedy třeba být mnohem, mnohem více disciplinovaný a velmi přesný v pravidlech. Pravidla tohoto systému mám například mnohem košatější, než u RB150 USD, protože je zde menší prostor pro chybovost.

Johnydarker: semináře v Praze ponecháme, ale s výrazně nižší frekvencí. Počítám 1x za 3-4 měsíce. Pro nás s Petrem to bude alespoň důvod se párkrát do roka do ČR podívat za příbuznými a rodiči. Do zahraničí se bude stěhovat i Petr, takže bohužel nebude šance dělat semináře častěji. Jinak články na finančníka budeme psát i nadále a zřejmě budeme to obrovské množství volného času vyplňovat i psaním nějakých nových knih :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


tomnes

díky,článek se mi a jistě mnoha dalším lidem právě pracujícím na svém OP trefil do černého a současně blahopřeji ke splnění dalšího z vašich přání a přeji vám pobyt v zahraničí co nelpříjemnější...:)

je to sice out of topic této diskuze,ale jako zajímavé téma pro některý z dalších vašich a Petrových příspěvků bych navrhoval popsat váš subjektivní pohled na možné budoucí úpravy kapitálových trhů,burzy apod.,jak občas naznačuje např. prezident Obama jako možná budoucí systémová opatření pro větší kontrolu burzy a dohled nad práci hedgeových fondů apod...

hezký den
Tomas
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zrovna taky píšu první verzi plánu, takže se mi tento článek moc hodil:-) Vlastně ještě nemám první verzi dopsanou a už to co jsem napsal, prochází úpravami :) Sepisování plánu mě posouvá asi uplně nejrychleji vpřed, protože přemýšlím nad každou situací, hledám si vzorové obchody (jak správné - tak špatné) a tvořím si vlastně ilustrovanou brožuru všech možných případů...
Fakt díky za inspiraci!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
nerád vypisujem do diskuzneho fora -mám malo casu , ale tu zase musim reagovať.
Nakoľko aj mne sa stalo, ohľadne stavby ochodného plánu, že som sa stretol s frustráciou.
Cca pol roka som vyvijal svôj vlastný OS pre FX-ové markety , presne podľa mojich predstáv.
Postavil som OS na 1M charts . Vysledoval
pravidlá, ktoré sa celkom pekne opakovali a všetko zbacktestoval. Backtest som zhoršil o 35% - i tak
vykazoval zisky. Potom som tradoval demo vždy od 16:30 do 18:30 ako FX myslím. Výsledok zisky!!!

Tak som hovoril v duchu aká škoda, že chodím do roboty, kebyže som doma, tak by som vedel aj viac zarobiť.
Na tretí deň som si zlomil ľavú ruku pri futbale (jednoznačne to bolo podvedomím ;-)
Zostal som doma 5 týždňov. A išiel som tradovať svôj vymakanej FX 1M system. Normálne za peniaze.
Po 3 dňoch zisky, potom začali straty.. Celý to tradovanie 8hodín a viac pri monitore skončilo s tým, že som
bol vyčerpaný a vynervovaný a nestíhal som sledovať a chýbala mi odvaha vstupovať do tradov.

Zdalo sa mi, že môj systém je dobrý a funkčný, ale že chyba je vo mne. Ja som proste nedokázal tradovať na 1M
charts, bolo to hyperrýchle. Každý deň som schytal stratu, následne som mal pochybnosti vstúpiť do obchodu.
Samozrejme tie ušlé obchody boli ziskové. Strašne rýchlo ubiehali dni, začal ma mrzieť čas, ktorý som strávil "zbytočne"
pred monitorom. Čím ďalej tým viacej som prichádzal nato, že môj OS je zbytočný. Je funkčný a poskytuje EDGE
a myslím si, že dosť veľké EDGE, lenže ja nie som schopný exekuovať 1M timeframe. Som veľmi emočne založený
človek a som neskutočne impulzívny. Moja krvná skupina je 0 Rh positiv. Najstaršia krvná skupina na planéte.
Je to riedka krv, ktorá veľmi rýchlo rozvádza do krvného obehu neurotransmitery a adrenalín a ktomu moja výbušná
povaha. Proste nedokážem tradovať nízke timeframy.
Asi vám netreba hovoriť, že frustrácia je slabé slovo, mne sa zrútil môj svet a moje predstavy o sebe samom.
Dokonca nechýbalo veľa a skoro mi bolo do plaču. Toľko roboty a zbytočne?
Potom som si dal pohov - veď keď sa budem trápiť, takisto nič nedosiahnem ako keď sa trápiť nebudem.
No a tu nastal zlom, fakt zlom. Po týždni som sa vrátil k PC a k môjim motivačným obrázkom. (Vďaka za tip na film
THE SECRET - financnici naozaj ďakujem!!!!!)
Svôj OS som prerobil na 1H timeframe.
A asi po 2 týždňoch backtestu som prišiel na svôj skutočný edge. Bol som spokojný, nakoľko vstupujem na close
úsečky v 59-tej minúte. Všetko si v kľude zanalyzujem a vyhodnotím. Dokážem sledovať 11 menových párov.
Ak je signál*, tak zadám STOP a LIMIT a odhlasujem sa z platformy. A idem robiť nejaké užitočné veci. Po troch hodinách
prídem, a pozriem trh ak je signál, tak dokážem otočiť obchod do druhej strany pritiahnuť SL posunúť PT a zase sa odhlásim
a mám na tri hodiny pokoj. Pokiaľ však nie som v pozícii je nutné sledovať trh vždy každu hodinu od 50 minúty do 59 minúty,
pokiaľ nepríde signál
Čo sa dá vydržať.

Často sa stalo, že keď je signál na Fx tak ten signál je z 11-tich menových párov sa objaví na 9-tich. Tak som vymyslel program, ktorý
počíta koreláciu v reálny čas na 1M a 1H dátach a krásne to zapisuje do grafu. takže filtrujem obchody. Ak je signál tak ho ešte
zvyknem filtrovať takto. Buy EURUSD, buy GBPUSD - ktoré vziať? odpoveď pozri si EURGBP a jeho S/R.

[bold] PROSTE JEDNOZNACNE BUDTE VYTRVALI A DOLUJTE SVOJ EDGE Z MARKETU ZO VSETKYCH VASICH SIL [/bold]

nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nickirout, toto je VELMI DOBRÝ příspěvek, díky za něj! Z podobných story by si každý měl brát inspiraci. Jinak velmi gratuluji, protože jste překonal sám sebe. Překonal jste své ego - přiznal jste si, že většina o vás samotném byly jenom nepravdivé iluze. Tím jste našel své já a způsob, jak jej zapojit efektivně do trhů. To je přesně to, co se snažím pořád všem vysvětlit, ale většina to na začátku vůbec nechápe - dokud to sama nezažije. Prostě nestačí jen vzít nějaký systém a začít ho slepě následovat - v prvé řadě musím vědět kdo jsem, jaká je má povaha, pak teprve mohu přijít na to, jak JAKÝKOLIV úspěšný systém adaptovat úspěšně do trhů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tomnes , při dobrém MM jde pracovat např. s RRR
> 1:5, a při stejné úspěšnosti jako u RRR 1:1. Takže
> úspěšnost obchodů zůstane, ale zisky se zvětší.

To MNovak :
Mohl by jste se prosím o tomto více rozepsat.... nějak nechápu jak jste to myslel... máte na mysli např: vstup s určitým počtem kontraktu a polovinu uzavřít na PT1 a zbytek nechat běžet co to dá... nebo na PT2
nebo něco úplně jiného? děkuji za případnou reakci ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...