Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

TRH je otevřen od 17,00 ET neděle New York, tj. GMT (greenwich) 21,00 hod., Praha 23,00 hod. a v Tokiu je pondělí 6,00 hod. Je to proto, od 23,00 hod. našeho času, že začínájí první obchody v Sydney. ET by tak měl být mínus 4 hod. oproti GMT, alespoň myslím... :). Dost v tom dělájí zmatky letní časy.
Zadej si do Google: World Time, tam ti vyjede fůra odkazů a budeš to mít přesně..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahojky Side,
hele dost sem nad tím přemejšlel, a s tou fundamentalní analyzou máš pravdu, bez ní to asi vážně nejde. Jen pořád nevim jak do toho. Poslední dobou mi ty obchody zkrátka nevycházej a já se přitom tolik snažim. Už vážně nevim co dělat víc a já se přitom tolik zkoušim se sebevzdělávat, ale nějak to nepomáhá. Ty jsi z Prahy? Myslel jsem, jestli by si třeba nechtěl s náma, těma méně zkušenýma skočit na pivo, nebo tak. Kdyžtak mi napiš na mail, když budeš mít chvilku standamasa@seznam.cz
Hele díky moc za jakoukoliv radu a měj se hezky

Čauky Standa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Standa
Bez fundamentu to opravdu nejde. Těžko posoudit v čem děláš chybu, jaký máš styl obchodování nebo co preferuješ v TA.
Zkus se pro začátek oprostit od zbytečností, které jen rozptylují a používat "selský rozum". Příklad: Minulý pátek odpoledne stouplo euro jen díky katastrofálním výsledkům v USA za 1.čtvtrletí a uzavíralo cca na 1,2240. Po sobotě a krachu jednání v Bruselu bylo nabíledni, že svoje zisky euro počátkem tohoto týdne nutně ztratí. Otázkou bylo jen kdy. Včera dopoledne se kurz různě přeléval, ale významnější pohyb neměl. První hranice odporu EUR/USD (R) byla na 1,2215. Těsně pod tuto hranici (1,2213) jsem umístil enter na prodej EUR/USD za 3 loty, SL pro sichr dal na 1,2235 a hned v opačné pozici zadal enter i na USD/CHF (taky 3 loty) nákup za 1,2645 s SL na 1,2623. Včera odpoledne po spekulacích o úrokových mírách v EU se to opravdu prorvalo. Pak jsem jen posouval SL a limit jak se dalo a uzavřel jsem se to na 1,2145 (i když se dalo ještě počkat). USD/CHF jsem uzavřel obdobně s posuvem SL a limitu na 1,2710 (taky se dalo počkat šlo to pak až na 1,2735. Takže suma sumárum EUR/USD jsem uzavřel se ziskem 65 bodů na lot a USD/CHF 60 bodů, celkem zisk 3750 USD a s minimálním rizikem (o tom, že euro klesne byl snad přesvědčený i každý laik a žádné "jobovky" ze strany USD se nedaly očekávat). Chci na tom příkladu říct jen to, využívat logiku, aplikovat to do trhu, spokojit se s málem a vždy krýt rizika Stop lossem. V Praze jsem sice pár let bydlel, ale pražák nejsem. Jsem spíše kosmopolita.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Guest Pietro 001

Čus SIDE,
reaguji na předchozí diskusi pro Standu. Můžu se zeptat, když obchoduješ najednou se 6 loty, jak velkej by měl bejt účet se základním kapitálem, aby sis tohle mohl dovolit.? A kolik procentuálně jsi ochoten ztratit na jeden obchod.V minulém případě by to bylo asi 1400 USD. Ja jsem nikdy se stoplosama neobchodoval a vzdycky se mi to vyplatilo,az ted jsem během dvou dnů projel na EUR-USD a AUD-EUR asi 8000 USD.Moje strategie byla přidávat po 100 bodech a počkat na retracement, ale tady se to jaksi nepovedlo. Vím, že moje strategie je efektivnější, ale mnohem více riziková.A člověk by asi měl mít velkou finanční rezervu na tuto strategii. Zatim se měj a díky za odpověď.
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
Pokud jsi nikdy na Stop loss nejel, tak upřímně radím rychle to změň. Vždy VŠECHNO jistit SL, včetně entrů, tam především. Teprve na Forexu jsem začal chápat slova: Jisté je jen jedno, že není jisté nic... Nedá se to říct, kolik jsem ochoten ztratit na tu nebo onu pozici, záleží na vývoji situace Nejčastěji tak cca 25_30 bodů za lot, což je průměrná hranice hodnoty SL, které používám. Ten příklad ze včereješka byl očekávaný průraz a nedalo se předpokládat, že pro průrazu resistance se to vrátí zpět (ani v jedné kotaci). Stejně jako dnes, kllíčové zprávy z Kanady v Retail Sales v 14,30. Vyšly přesně podle všeobecného očekávání a podle předpovědi ekonomů. USD vůči CAD spadlo za hodinu z 1,2404 na 1,2310, pak se trochu USD zvetil, ale teď je z5 na poklesu a je na 1,2305. Stačilo nastavit enter na prodej tak na 1,2390 a čekat na zprávu. Pokud by nevyšla, enter by to neprorazilo, zavřel bych to a nic se neděje. Byl jsem opatrný a stopnul to už na 1,2340. Jel jsem to jen na dva loty, ale i tak tisíc je doma. Zkrátka není třeba hledat ve Forexu žádné finty, záhady, kombinace 6-ti TA a lámat si hlavu s nějakými kombinacemi atd. Stačí jen kouknout na ekonomický kalendář a využít programového vybavení, používat entry a hlavně Stop Loss !!
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky moc Side,
Zkusim teď teda tvoji strategii se vstupama při průlomu. Ještě bych se rád zeptal,jestli používáš pouze tuhle strategii anebo i jinou. Mně třeba vyhovuje kupovat nebo prodávat nad suportem tak, že doufám, že ho to neprolomí. Můj problém je v tom, že rád nakupuju na nízkejch hodnotách a prodávám na vysokejch a nerad vstupuju do pozice, kdy je právě nějakej průlom.Ale asi to vypadá, že tvoje strategie bude úspěšnější. Mě učil na forexu obchodovat kamarád, kterýmu na penězích nezáleželo, a proto nepoužíval stoploss. Tenkrát jsme byli schopný zdvojnásobit za měsíc celej účet, ale další měsíc zas třeba o půlku přijít. Já si to teď nemůžu dovolit, a proto hledám co nejbezpečnější strategii. Díky moc za help. Měj se
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
Taktik, způsobů a postupů mající někdy už povahu know how jsou na Forexu desítky. Je třeba si uvědomit, že FX nejsou komodity a už vůbec ne akcie. FX je horská dráha - nahoru, dolů. Pozice se kupují, aby se prodávaly a prodávají, aby se kupovaly. Není třeba držet pozice zbytečně dlouho. Používej vždy u otevřené pozice SL a pokud jde trend v tvém směru posouvej adekvátně s tím svůj SL a spokoj se s málem. (Pověstný vrabec v hrsti a holub na střeše... :) ). Vstupy na pozice při průlomu, třeba při průrazu Supportu, je mnohdy zachycení toho správného trendu. Uvědom si, že se denně otočí na FX 2 biliony dolarů. Průlomy nedělají drobní investoři nebo brokerské spol.. Mají na tom z různých důvodů zájem hlavně velké korporace (JP Morgan, Trump, nebo třeba i Soros), národní banky atd., které se v jedné minutě zbaví nebo nakoupí 100,200 miliard dolarů, aby podpořily svůj zájem (ti velcí ze spekulativních důvodů, protože jde třeba ropa nahoru, burzovní indexy dolů atp. a národní banky se účelově snaží svou měnu podpořit nebo naopak). A jít proti tak obrovské síle, je jako se snažit zastavit vlak svým tělem. Naopak pokud se "svezeš" alespoň na chvíli na vlně trendu, máš šanci na zisk.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

poměrně často se mi stává, že po klíčové události se kurz pohne o 10-15 pips (já vstoupím do trhu) a pak se prudce otočí a během pár sek. protne vstupní kurz a pokračuje třeba 30 pips.

Zajímá mě čím je tento rozkmit způsoben. Podle dat by měna měla oslabit, kurz se zpočátku tak zachová, ale pak se otočí a jde vlastně jakoby proti zprávě. Potíž tedy je jak optimálně nadefinoval entry order. Konkrétně: kolik pips pod/nad aktuální kurz a jak poznat kdy je čas pozici uzavřít.

Díky za radu

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
Díky moc za help. Je fakt, že po prodělání spousty peněz člověk vždycky uvažuje, jestli na to vůbec má. Tím myslím obchod na forexu.Kolikrát jsou to takový nervy...Můj prblém je, že nerad uzavírám pozice se ztrátami, ale asi mi nic jinýho nezbyde, než se s tím smířit a uzavřít s malou ztrátou, než jednou přijít o půlku účtu. Ještě bych se Tě rád zeptal, když dáváš stoplosy,kolikrát tak Ti to projede, že vůbec neodhadneš směr? Mně se totiž zdá, že kdykoliv poslední dobou vstoupím na trh, hned jde proti mně. Jako včera např. koupil jsem eur na 2145 a v momnetě, co jsem to udělal, šlo 15 bodů dolu. dal jsem stoploss na 1,2090, ktreje to samozřejmě projelo, spadlo ještě 15 bodů níž a pak se vrátilo zpět na 2180...To jenom trošku na příblížení, jak mi to vychází :).
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
Ztrátové obchody dělá každý, dělám je já, dělá je spousta dalších, včetně lidí od Morgana, Lloyda, Sorese atd. Ale důležité je mít ztráty co nejmenší a proto VŽDY využívat Stop lossy. Minimální ztráta (tak 25-35 bodů na lot) ti nikdy nezhatí další příležitosti, ale čekat na to, že se trh obrátí ve tvůj prospěch, je čekání na Godota a ztráta může být i 150 bodů na lot.. V té větě asi myslíš entry a ne SL. Entry vývoje odhadnu tak v 60-70% případu a když ne, kryju to kontraentry (u důležitých klíčových zpráv). Ten pocit, že jde něco proti tobě, jako naschvál zná spousta traderů. Nevím na základě jakých signálu na trh vstupuješ.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
Díky. Ne v té větě jsem myslel, kolikrát Ti projede stoploss po vstupu na trh. Ale napsals mi že,máž asi 60-70 % úspěšnost. To tedy znamená, že 3-4 krát z 10 Ti pozice projede stoplosem se ztrátou.Je to tak?
Já vstupuju do pozic před supportama, kolem 5-10 bodů před klíčovým supportem. Většinou se to u supportu zastaví a pak jde zpátky, ale poslední dobou mi to vždy projede support a jde dál dolu. (teda pokud otevírám long position). Když tedy kryješ pozice kontraentry, znamená to, že když např. kupuješ eur-usd a jde to dolu, pak projede stoplossem, jdeš tedy na short pozici? když teda nejdřív koupíš 1 lot, tak v případě projetí stoplossem dáváš 2 loty, takže nakonec máš ještě 1 lot Eur-usd prodaný?
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
Začnu od konce. Komodity neobchoduji, ale komodity a forex se nedají porovnat ani náhodou. Forex mi příjde mnohem, mnohem rizikovější, protože ho ovládají daleko více fundamentální data. Nesnaž se obchodovat s taktikou "něco muset dostat zpátky", to vede většinou do záhuby. V těch % jsme si nerozuměli, měl jsem na mysli úspěšnost v entrech, podle fundamentů. Ale to je běžný průměr podle odhadů ekonomů, statistik, dat atd. V 80% případů obchoduji na data a ve zbytku na rozjeté trendy. Riziko, že se po průrazu entru, který dávám poměrně daleko od aktuální ceny, trh znovu otočí po klíčové zprávě, je tak 10-20% a to se ještě dá krýt kontraentrem.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
Pro zajímavost: Vstupovals dneska na forex před BOA minutes do Gbp-Usd nebo Gbp-Chf?.Během vpár vteřin prolít gbp-usd dolu o 80 bodů a Gbp-chf o 100. Gbp-chf se sice pak vrátil, ale stejně na tom šlo něco udělat. bohužel já byl zase mimo.
Musím nějak přehodnotit strategii, Taky se zkusím zaměřit na data trošku. Na forexu asi musíš fundament kombinovat s technikou a ne jet pouze jednu věc.
Podle toho, co jsi psal minule to vypadá, že mockrát Ti to ten prvně danej stoploss neprojede,co? Mohl bys prosím uvést konkrétně, jak bys dal třeba teď entry a stop na eur-usd, v případě, že budou nějaká klíčová data? Teď je eur-usd 1,2126. Díky
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
No jistě na zprávu z Bank of England čekali snad všichni v Evropě. A většinou ekonomové správně předvídali propad GBP. bylo to aktuálně před 10,30 hod. na 1,8310. Dal jsem enter na 1,8290 za tři loty. Průraz, pak to padalo, posouval jsem SL a zavřel na 1,8230. V 11,05 to po výsledcích bilance EU za duben padlo ještě více až na 1,8185 (dalo se i počkat). GBP/CHF jsem nejel. Koukni se sám na economy calendar a zkus si odvodit nějaké závěry a tipy. tak se nejvíce naučíš.. :)
GN
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...