Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak dneska jsem měl černý den

Dopoledne se mi na Eur/Usd hezky dařilo.Nabažen úspěchem jsem porušil všechno co šlo:

1 : Ztratil jsem ostražitost
2 : Začal jsem impulsivně obchodovat všechno možný
3 : Porušil jsem obchodní plán,začal jsem být nenažraný
4 : po serii ztrát se přidal adrenalin,snažil jsem se ztráty obrátit v zisk
5 : u posledního obchodu jsem zapoměl na stopku,paralyzován u monitoru jsem pozoroval ubývající prachy,zposledních sil
jsem to utnul.

No a výsledek mého dnešního snažení?Projel jsem všechny peníze co jsem tento týden vydělal.Dnes už na obchodování kašlu a radši budu přemýšlet o sobě co jsem to za magora.A doufám, že se poučím alespoň ze svých chyb,když jsem se nepoučil z rad a chyb ostatních:(

Rado

PS:Původně jsem to sem nechtěl napsat protože se za to stydím,ale možná se z toho někdo poučí,i když ho to nebude stát peníze,není nad osobní zkušenost:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rado
Jejda...to je kumulace všech zásadních chyb. Stop Loss VŽDY ! Hlavně teď zachovat klid a v klidu si projdi znovu všechny chybná rozhodnutí. Chybuje každý, blbost je jen chyby stále opakovat...
I když byl dnešek, díky Londýnu, hodně hektický, dalo se pěkně entrovat v 16,00 na CAD při zprávě IPM index (psal jsem o tom výše). USD/CAD klesl po této zprávě postupně z 1,2365 až na 1,2273 a nyní je kolem 1,2290..
Hlavu vzhůru, zase se otočí do plusu.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rado:
Nic si z toho nedělej.taky jsem takovej.Kolikrát nekoukám doleva ani doprava.Ale začínám se poučovat. Když jsem začal obchodovat, tak jsem si myslel,že vždycky vyhraju, ale tak to není.
Po úspěšným půlročním obchodování, jsem během 2 dnů přišel o čtyřměsíční zisk asi 8000 USD. a do teď se do forexu nemůžu nějak dostat, ale nedá se nic dělat.Musíme bojovat dál!!
Hodně štěstí!
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID:
ahoj SIDe, prosím Tě, asi špatně hledám, můžeš sem dát nějaký,nějaké odkazy na economy calendar,kde jsou minulé hodnoty i očekávané? Ať hledám, jak hledám, stále nalézám jen neúplné, vždy mi tam něco chybí(např. jsou jen data nejdůležitější nebo jen usa).
A druhá prosba - vyhlašování dat. Vím, že to máš přímo live ve VT, ale určitě bude někde něco jako je patria.cz u nás, ale tam např.včera nebyla ani zmínka o nějakých datech z Kanady o 16:00. Mohl bys poskytnout nějaký odkaz?

Díky

BPetr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

ať hledám jak hledám, nemohu najít ;). Jedná se mi o economy calendar - co najdu, vždy mi něco chybí. Buď jsou tam jen hlavní data nebo jen usa data.Zajímaly by mně standartně minulá hodnota a tržní očekávání. Můžete mi dát nějaký konkrétní odkaz?
A dále by mě zajímala nějaká adresa, kde jsou data vyhlašováná. Např. včerejší data z Kanady jsem nikde nenašel.
Vím, že to má SID online ve VT, ale určitě to je k mání i na netu. Něco jako patria.cz, ale ta včera o Kanadě ani ťuk.

Díky

BPetr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To BPetr
Economy Calendar je tradičně k dispozici na www.fxstreet.com, vlevo v rubrice Market - Economy calendar. Někde jsem už tady dával přímý odkaz na tuto stránku. Takže ještě jednou:
www.fxstreet.com/pdf/open.asp?publicitat1=fxcmIBpromo&pv_plana=/images/graf/fxcm_calendar.pdf

Jinak asi nejlepší EK, ale většinou jen pro USA, jsou údaje Econoday. To je nejrespektovanější EK pro USA, který využívají všechny burzy, včetně komoditních a FX. Podrobný a skvělý. Včetně historie, předpovědí a komentářů ! Odkaz:
fidweek.econoday.com/calendar/US/EN/New_York/year/2005/month/07/day/06/daily/index.html

Včerejší data z Kanady byla součástí všech významnějších EK. Na české servery, které většinou EK dost redukují, bych se příliš nespoléhal..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Petrpfl
Pořád se něco děje, jak říká Donutil.. :). Kdybych to bral na %, tak 5% na základě TA a 95% na klíčové události a trendy.
Byly doby, kdy jsem pečlivě studoval jednotlivé nástroje TA, probíral jsem a přečetl hory článků o snad dvaceti,třiceti "zaručených" indikátorech - a měl z toho hlavu, jak pátrací balón.. :). Jenom proto, abych si nakonec stejně vybral jen ze dvou možností - koupit nebo prodat neboli up or down. Někdo chytrý napsal, že analýza finančních trhů je stejná, jako návštěva u lékaře. Nejprve ti určí diagnózu (fundamenty) a pak si to lékař potvrdí přes přístroje (TA). A něco na tom je. Ideální je samozřejmě kumulace obou nástrojů, ale můj osobní názor (který nikomu nevnucuji) je, že FX trhy reagují spíše na fundamenty, než na protínání křivek, které vycházejí vždy a výhradně z minulých obchodů. Tak si vyber.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID,
díky za tvůj super seriál a FOREXu! Ve IV. dílu píšeš o tom, že ekonomický kalendář najdu na každém slušném ekonomickém serveru. Hledal jsem (možná málo) a zatím nenašel. Mohl by jsi mě prosím napsat nějakou přímou adresu (odkaz) na toto místo? Je ekonomický kalendář zadarmo?
Ještě jednou díky za FOREX seriál - je skvělý!!! Vše nejlepší do dalších obchodů přeje
Marťas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...