Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Intradenní obchodování: poznejte svůj trh (2/2)


Doporučené příspěvky

Obchoduji upravenou verzi Tomášova trendového systému a je zajímavé, že nejvyšších úspěchů dosahuji v úterý - nejplošší období dle Tomášových statistik, a potom se mi dobře vede i ve ČT a dá se i pátek. Dle mě je lepší sledovat období, kdy se mi daří více a kdy se mi daří méně - sledovat trhy skrze obchodní systém a obchodní plán, který obchoduji. Jak jsem psal minule, velké pohyby nesou i větší riziko. Pokud vypálí 200 dolarová úečka a hned po ní následuje stejně drsný návrat tak, to není nic pro mě. Na druhou stranu volatilitu sleduji, ale pouze skrze MAE a MFE - opět skrze obchodní metodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle mých statistik z reálu mám žebříček podle výdělků takto: 1. čtvrtek, 2. pátek, 3.středa, 4.pondělí, 5.úterý.
Je potřeba si ale uvědomit, že tato statistika se mění v průběhu let nebo delšího období. Bývaly doby, kdy pondělky jsem měl nejlepší a naopak pátky byly nejhorší. Takže za nějaké období se vše opět malinko otočí. Takže na statistiku tohoto rázu nekladu velký důraz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taky přidám statistiku..za poslední tři měsíce na trhu YM..celkem se shoduje s Tomášovou..taky zajímavá náhoda, že v dopolední seanci mají tři dny naprosto stejnou průměrnou range.. co se pořadí úspěšnosti týče, vychází mi to od nejlepšího: 1. Středa (nejvíce obchodů), 2. Úterý, 3. Čtvrtek, 4. Pondělí (nejméně obchodů), 5. Pátek majkll

10423

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jen doplním svůj předešlý post:

před nedávnem se zmínilo někde v diskusi, že se trhy poslední dobou občas hýbou výrazněj jen přes oběd..a začala se debata, jestli neobchodovat i třeba část oběda...statistika ale jasně ukazuje, že to bylo jen zdání..tj. oběd je skutečně stále nejhorším úsekem ze dne..právě na takové "nahlodávací" myšlenky je podobná statistika velmi důležitá..člověk přesně ví, na čem je a nepřemýšlí o tom, jestli mu přes oběd neutíkají šance, kterých je teď už tak méně atd...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...