Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Kuba
Při "nejasných" zprávách (viz dnešní všehochuť všeho) nejedu na entry. Netroufal bych si dnes vůbec odhadnout ani hranici kam dát entry, ani směr. Čekal jsem na zprávy, spustil jsem systém a po nabraném směru grafů jsem cvakal vstupy na tři páry "za víc" ručně. Koupě euro a cable trvalo tak do deseti vteřin, frank se někde sekl - asi patnáct...Teď už mi to bude asi žrát stopky..frank je už passé...uvidíme co dál...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jano
Já na to nemám žádnu šablonu, spíše koukám jak daleko jsou ještě další S/R, kdy by to mohlo narazit na nějaký odpor, jaké jsou kumulace a tvary svíček a pak to dám tak cca 20-25 pips od aktuálu a případně posouvám dál podle vývoje..Ale nikdy neposouvám (pokud je pozice v zisku) SL níže než bylo původní zadání, ve stylu "že by se to ještě mohlo obrátit"..Někdy se mohu bít do hlavy, že SL byl zbytečně blízko a pak se to obrátilo v můj prospěch a mohl jsem vydělat víc, to je však relativní - ale co, kurňa zítra je taky den..

To Holoubek
Díky moc, už to vydělávání peněz začíná být nuda... :) :)

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To namodro
Ano píšu to, před reporty systém zpravidla vypínám a po datech ho zapnu, tedy před těmi hodně důležitými, kdy člověk netuší, kde se trh pohne a kde je zároveň předpoklad dlouhých svící, a já jsem řekněme od dopoledne v systému v nějaké pozici, kterou by to mohlo zvrátit opačně. I za cenu mírné ztráty v aktuálním čase (v době vypnutí systému cca tak 15-20 minut před daty) to tak dělám, protože přemíra důvěry v systém (který nemůže nikdy tak rychle reagovat), mne už párkrát připravila o nějaké peníze...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all:

USA začali veľký letecký nálet na Irak

Spojené štáty pred malou chvíľou začali rozsiahly letecký útok na Irak. Ide o najväčšiu leteckú operáciu od invázie Američanov do krajiny v roku 2003.

Televízna stanica BBC informovala, že operácie nazvanej Swarmer sa zúčastňuje 50 lietadiel s podporou 200 obrnených vozidiel a 1500 vojakov. Útok, ktorý potrvá niekoľko dní, smeruje na pozície povstalcov pri stredoirackom meste Samarra. Práve tu sa minulý mesiac odohral bombový útok na svätyňu, ktorý vyvolal novú vlnu nábožensky motivovaných násilností.

Môže niečo takéto výraznejšie ovplyvniť FX? Predpokladám, že áno, ale akým smerom? Že by aktivity USA v duchu obáv z otvárania Teheránskej ropnej burzy? Alebo ako to vidíte Vy?



Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Maatej:
neviem teda, keďže stále hľadám len súvislosti, ale táto téma bola už na tomto vlákne preberaná a z nej som pochopil, že na nej bude možné obchodovať s Eurom a to môže pomocť hlavne štátom EU, keďže budú obchodovať vo vlastnej mene a niektoré ďalšie štáty (napr. krajiny z Ázie) môžu svoje zásoby dolárov aspoň čiastočne meniť za Euro. Alebo som úplne mimo :S? Ak áno, vedel by si mi to nejako laicky a polopate vysvetliť?
Martin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To galant.

Na tej burze ma byt udajne ropa kotovana v eurach. To by malo znamenat, ze na kupu ropy budu stacit eura. Ale je x druhov ropy. Aka ropa sa tam bude obchodovat? Iranska? Americka lahka asi tazko, britska pochybujem. Cez devizove trhy sa rocne prevali vyse 2 biliony dolarov. Kolko z toho tvoria uhrady za ropu? Kolko z toho tvoria uhrady za iransku ropu? Kolko z celkoveho objemu ropnych obchodov sa uskutocnuje cez burzy? Alebo inak. Okrem americkych akciovych burz existuju aj europske a rozne ine. Americke spolocnosti su kotovane aj na europskych burzach. Sposobilo to nejaku katastrofu pre dolar? Myslim, ze ziadnu. A ak by ta ropna burza aj nejake vyrazne oslabenie mala sposobit, uz by sa tak davno stalo. Navyse, ako moc by sa ti chcelo obchodovat na burze v nestabilnom Irane?
Tolko moje nazory k tejto teme. Snad som tinejako pomohol.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Maatej.
díky moc (tu). Vidím, že sa dá aj na šiestich riadkoch zhrnúť aj taká rozsiahla problematika akou určite ropná burza je ;). Skvele si naviedol moje myšlienky ako sa treba na takúto burzu pozerať. Skvelý postreh (ktorý som si doteraz neuvedomil :S):...A ak by ta ropna burza aj nejake vyrazne oslabenie mala sposobit, uz by sa tak davno stalo... A do v Irán by som teda určite obchodovať ísť nechcel :D.
Ešte raz dík.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Maatej
Než tady opět vypustíš nějaká svoje moudra (Teheránská burza) zkus si předem přečíst taky něco i o možných hospodářských a hlavně politických dopadech, reakcích amerických a světových ekonomů, politická vyjádření Číny, Indie, Ruska a zemí OPEC. Pak snad pochopíš - preco sa s tym stale plasi.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Galant, neni zaco. Aj nabuduce:). Stranu do zadu som ti pisal nieco aj o tej menovej politike a inflacii, lebo som mal dojem, ze ta Sid domotal.

Inak, kto by mal zaujem o lahko zarobene prachy a ma dostatocne velky ucet, nech skusi kratku na eur/jpy. pomaly sa blizime k historickym maximam a odtial odraz dolu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...