Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Marek Sk,
velmi zaujimave, ten system vzdy na mna robil dobry dojem, ma v sebe vsetky zdrave FXtrade zasady : "let run your profits and stop your loosses", bol tu na zaciatku tohto fora uvadzany ako velmi profitabilny, pouzivany akymsi ircanon, uspesne na troch majors: €/usd, GBP/usd, usd/CHF, cital si to?...zrejme vykazoval protichodne vysledky a preto sa ho nasi "fin-forum mazaci" dalej nechytali.... , mohli by sa znova k nemu vyjadrit..., ale na tychto "exotickych" paroch to moze byt nieco nove..., mozes sem na sklo hodit aos s advanced PD , ktory zrejme pouzivas??..., lebo napr. ja ho mam lens tym simple...? , poskusame..., dame vediet..... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

namodro: zalezi na tom, jak to mas nastaveno. Ja to mam nasledovne:
1/ fibo se pocita od prumeru prumeru, ne od okraje
2/ pocitam fibo od dokoncenyho baru, ne od aktualniho
3/ pocitam i se spreadem, tj mam to jeste o 5 pips posunuty
navic tentokrat jsem to zavrel asi o 3 pipsy driv, protoze jsem na 5min grafu mel nakreslenou trendlinku mezi lows a akorat ji to protlo a zastavilo se. Ja pri vstupech i vystupech zohlednuju technicky urovne na kratkych grafech, precejen si priznejme, ze fibo je spis orientacni cislo nez seriozni technicky target. To, ze podle toho maji sneci ulitu, me nenaplnuje zrovna presvedcenim, ze je treba je slepe nasledovat ;)
takze jsem se akorat dostal kam bylo treba, zavrel a sel spat.

Az budu mit s touhle metodou tak 50 obchdodu za sebou, budu moudrejsi, ted obchoduju konzervativne, velmi si rozmyslim vstupy a co se tyka vystupu - pokud mi technicky ukazatele naznacujou, ze je treba vypadnout, pak uzaviram. Snazim se mit predem plan a ten dodrzet, tim trenuju psychiku a vyhybam se riziku impulzivniho uzavirani ze strachu. Takze planuju vystupy jakmile se to zacne blizit k PT. Nekdy tim tech 5-10 pisu zazdim, nekdy se to vyplati. Chce to cit. Nechovam se k tunelu jako k automatu. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO:gogo100 Vždycky mě totiž fascinuje, že základním motem tohoto byznysu je jednoduchost a řád, toto je možno číst všude........ Ano, četl jsem to a proto mi to nedalo, abych to nevyzkoušel. Nechápu (zatím), že Ircanon vydělává právě a těchto majors párech. Protože tam je to naprostá "utopie" a padá do šílených mínusů, kromě párů, které jsem výše popsal. Čím více tyto páry studuji, tím mi přijdou zajímavější, určitě doporučuji prostudovat. Ale pokud si přečteš všechny texty, kde se píše o Ircanon systému, že to má lehce nějak upravený a v tom může být ten zádrhel. Dávám tedy ten můj aos na sklo.A prosím o odzkoušení na backtestu v MT4. Těším se na výsledky.... Je třeba nastavit na AOSu takovou hodnotu, krerou jsem uvedl a dole zelená čára ukáže minimální výše účtu, kterou by jste dosáhli, červená maximum a šedá aktuální...Samozřejmě začátek je na nule.

1040

1041

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:dzink
A neměl by být jakýkoli systém takový "ruční" automat.? :)
Jak to dělám já:
Pokud cena protne tunel, podívám se na nižší timeframe, jedtli tam náhodou není nějaké "lehké" S/R. Pokud ne, otevírám obchod, pokud ano, čekám, až cena přetáhne S/R asi o 5-10 pips a otevírám obchod.
Pokud se cena otočí proti mne, pak S/L dávám na druhou stranu tunelu.Pokud je tunel úzký, dávám na lehký S/R a pokud není tak tvrdé SL 10-20 pips.
Když se cena rozjede v můj prospěch a dosáhne +20 bodů, nekompromisně posouvám SL na +0. Jestli cena jede dál v můj prospěch, 1/3 vybírám na fibo 54, další 1/3 na fibo 89 a pokud dorazí na fibo 144 pak zbytek 1/3.
Když se začne vracet, to neřeším. Pokud nedorazí na fibo, ať už z jakého koliv bodu, pak pozici vyhodí SL na nule.
Takže naprostý automat, bez stresů, je to jako si hrát s malým dítětem člověče nezlob se :) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MarekSk, Dzink, Gogo atd.
Diskuze o indikacích a účinných AOS je sice všeobecně prospěšná a určitě mnoho traderů obohatí, ale zkusme dodržovat obsah jednotlivých vláken. Na tohle máme vlákno Indikátory a obchodní systémy, případně diskuze o VT nebo MT - do Komentářů o vývoji měn to moc nepatří..Díky za pochopení.
Ať v tom nemáme gulage.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnes je toho dost
doobeda (z pohladu USA) to asi dolar schyta po davkach
- najprv GBP RetailSales (vsetci predpokladaju 0,4%, co by mohlo posilnit GBP) (tu)
- EUR CPI (vacsina predpokladov je 0,3% - stale lepsie ako predpoklad poobednajsieho USD CPI) (tu)
- CAD CPI (0-0,1) :S
- CHF - zmena libor rate z 1,0 na 1,25 - o com vypoveda tato zmena ? :S

dik za reakcie

peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Včera avizovaný dnešek bude ve znamení inflačních indexů v Evropě i v USA. Předešel mne pepeka - maloobchodní prodej v Británii (10,30) slibuje spíše optimismus, u inflace v EU o půlhodiny později (11,00) si už tak jistý vývojem nejsem. Data z USA a jejich kumulovaná všehochuť - to bude lotery.

To pepeka
Nemůžeš pro potřeby vývoje devizových trhů srovnávat inflaci v EU a v USA, to je míchání jablek a hrušek..

GBP Retail Sales (MoM) (FEB) 9:30 4:30 0.4% -1.3%
GBP Retail Sales (YoY) (FEB) 9:30 4:30 2.1% 1.3%
EUR Euro-Zone CPI (MoM) (FEB) 10:00 5:00 0.3% -0.4%
EUR Euro-Zone CPI (YoY) (FEB) 10:00 5:00 2.3% 2.4%
EUR Euro-Zone CPI-Core (YoY) (FEB) 10:00 5:00 1.3% 1.2%
CAD Consumer Price Index (MoM) (FEB) 12:00 7:00 0.0% 0.5%
NZD ANZ-Business NZ PMI (FEB) 12:00 7:00 44.1
CAD Consumer Price Index (YoY) (FEB) 12:00 7:00 2.4% 2.8%
CAD CPI Excluding Core 8 (MoM) (FEB) 12:00 7:00 0.3% 0.0%
CAD CPI Excluding Core 8 (YoY) (FEB) 12:00 7:00 1.7% 1.7%
CHF SNB 3-Month Libor Rate Decision (MAR 16) 13:00 8:00 1.25% 1.00%
USD Consumer Price Index (MoM) (FEB) 13:30 8:30 0.1% 0.7%
ntinuUSD CPI Ex. Food & Energy (MoM) (FEB) 13:30 8:30 0.2% 0.2%
USD Consumer Price Index (YoY) (FEB) 13:30 8:30 4.0%
USD CPI Ex. Food & Energy (YoY) (FEB) 13:30 8:30 2.1%
USD Consumer Price Index NSA (FEB) 13:30 8:30 198.3
USD Housing Starts (FEB) 13:30 8:30 2030K 2276K
USD Building Permits (FEB) 13:30 8:30 2118K 2216K

USD Philadelphia Fed Survey (MAR) 17:00 12:00 13.4 15.4

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...