Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jaká data při intradenním obchodování e-mini?


Doporučené příspěvky

gandalf33:

zalezi na tom, jak mas udelany vstup. Napr. vstup na close muze byt psychicky narocny kvuli ruznemu tempu vykreslovani volume. Sam to znam, byl jsem na tickovych grafech a cekani na posledni tick bylo nekdy dost narocne, zvlast kdyz se mi treba po serii ztrat natahoval SL, kvuli tomu, ze usecka pred close jeste povyrostla. Ale ja jsem na zacatku vubec dobrou disciplinu nemel, takze tady bylo u me hlavni jadro problemu, grafy za to nemohly, i kdyz jsem jim svuj podil pricital. A co si myslim, tak je potreba mit do uvodu, bud co nejjednoduchsi system a nebo chybuvzdorny system. Jednoduchy system znamena malo chyb a chybuvzdorny system znamena, ze chyby ktere udelas se v nem ztrati, protoze ma dobre vysledky. Clovek se na zacatku moc soustredi na penize, misto toho aby se vyhodnocoval podle dodrzeni pravidel, takze kazda chyba boli 2x vic, kdyz pocitac o kolik penez si prisel. Takze proto je potreba mit jednoduchy system, aby tech chyb bylo co nejmene, nebo dobry system, ve kterem se par chyb ztrati. A pro zacatecnika je aspon podle me do zacatku lehci vymyslet jednoduchy system. Ale uvidis sam, clovek se pri zivem obchodovani hodne nauci sam o sobe, zvlast na zaklade tech chyb co dela. Treba ja jsem poznal docela dokonale sve slabe stranky a diky tomu jsem je ted z obchodovani eliminoval. Ted jeste pracuji na objeveni tech silnych.

A co se tyce tech dat, tak proste ziva data jsou ziva data. A kdyz chces historicka presna, tak to nejde jinak nez si kvalitu zaplatit. U volume dat je jeste problem okamzik, od ktereho se volume zacina pocitat. To muze udelat velky rozdil na volume grafech. Ale i tak se ziva a historicka data u ZenFire lisi, a to uz Petr popisoval ve clancich a ja to mam odkoukane z minutovych grafu (ale je to tick sem, tick tam). V backtestech s tim pocitam, mam tam urcitou "margin for error". A navic nijak extra neladim MAE/MFE, takze to proste beru, ze testuji na nahodnych datech. Ono stejne vic nez na samotnem vstupu uspech zalezi v prve rade na hlave a pak na nastaveni MM. A kdyz budu mit zisk dostatecne vetsi nez ztratu a budu vstupovat do smeru trendu, tak budu vydelavat vzdy. Celkovy vysledek zalezi uz jenom na trhu, jestli mi v mesici nabidne dostatek trendovych dnu.

m.hunter:

pro me nejvetsi nevyhody v porovnani treba se sierrou jsou 2. Narocnost na vykon pocitace (a to ja si myslim, ze 4giga RAM co mam, je dostatecne) a obcasna nestabilita a z toho plynouci chyby. Neni to asi problem jen samotneho NJ, ale treba i dostupnosti serveru ZenFire odkud stahuji data, protoze obcas to trva nez se nacte graf, obcas musim restartovat abych dostal historicka data, protoze program je nacte jenom od okamziku, kdy jsem se prihlasil apod. Ale pri prubehu obchodu mi NJ zatim hodil chybu jenom jednou za ten rok co obchoduji (kdyz si trh dosel pro PT, tak misto toho aby ukazal vyplneni limitu na PT a zrusil mi SL a ja byl ven z trhu, tak mi na miste PT ukazal novy vstupni prikaz z novym SL a PT, ale bylo to pouze v programu, na burze to bylo tak jak to melo byt), tak to neni nic strasneho.
Ale velka vyhoda pro me je obchodovani z grafu a slibuji, ze verze 7 bude mit mensi naroky na vykon, tak uvidime.

Lada

P.S. sorry za offtopic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 34
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 1 month later...

ahojte. obchodujem respektíve práve backetsujem woodiho 3min graf. backetstujem s datamy od zenfire. no už teraz ma trápi myšlienka že kde si založím učet (u akého brokera), s akými datamy budem pracovať. Prečítal som množstvo naozaj množstvo diskusií ale naozaj sa neviem rozhodnut čo je pre mna ako začiatočníka vhodné. ešte by som dodal že mi je len 17 :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Ahoj,

potreboval bych poradit a hlavne trosicku urovnat myslenky.

Backtestoval jsem na datech od zen-fire, jen uz me zacila vadit jejich casova omezenost, proto se chci nyni dostat k lepsimu, lec placenemu zdroji dat.

Moje pozadavky jsou:
-pripojitelnost k ninjatrader
-dostatek historickych dat na backtest
-3-5min timeframe
-indexy plus kukuřice
-dobra data pro sim obchodovani

Otazka jest co zvolit jako dostatecnou variantu. Napada me zalozit ucet u IB. Bude tato varianta stacit?Jejich historie dat?Da se na datech od IB dostatecne a robusne backtestovat? Jina lepsi varianta? Velmi ocenim Vase realne a aktualni postrehy a zkusenosti.
Diky za pomoc

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...