Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Variace a vylepšení systému FinWin (3): pattern 0/v - názorný den


Doporučené příspěvky

Dobrý den, nejsem si moc jistý, jak konkrétně vám s tímto mám/mohu pomoci? Písmeno "V" je asi zřejmé. Na CCI 50 najdete písmeno "V". V bodě, který tvoří druhá nožička písmena "V", koukněte na CCI14. To by mělo současně překračovat nulovou linku do směru "véčka". Proto "0/V" - na CCI50 "véčko" a současné překročení linky "nula" na CCI14.
Pro pattern na stranu short platí totéž, ale zrcadlově, takže místo na písmeno "V" koukáme na "stříšku" (obrácené písmeno "V").

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

tomas:

Ak napriklad je dost velky potential na 0/V ale CC14 pretne alebo je tesne na 0 linke beriem to ako 0/V. Ak je blizsie k nejakej S/R alebo HI/LO a potential mam maly (potencial je dobry pre 2v ale nie uz pre 0/V) tak to beriem ako 2v.
V podstate plati ze 2v ide pre mensie profity a 0/V pre vacsie. To iste plati pre BigV.

Da sa to rozdelit aj podla casu kedy sa pattern vytvoril, ak napriklad je na zaciatku dna (kde trh ma vacsinou silu ist niekam) a situacia je nejednoznacna na CCI, tak by som to radsej bral ako 0/V, ak sa pattern vyskytne okolo 18 - 20 tak by som to bral ako 2v pretoze vacsinou sa to hybe menej ako na zaciatku/konca dna.

Dalsia moznost moze byt podla situacie v trhu, napriklad kombinacia s nejakou PA. Ak sa spravi ja neviem flip (role reversal) brat ako 0/V ak nie, tak len 2v atd.

Takze v skratke, je to mozne rozdelit podla:
potentialu
casu
situacie v trhu (PA, krizenie EMA atd.)
atd. - urcite existuju aj ine sposoby

Hodne zdaru
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny finančníky Jsem v této branži teprve zhruba měsíc (po vánočním objevení www.financinik.cz), takže jsem zatím ve fázi "čtu-pozoruju-čtu-zkouším". Dneska jsem ale na evropském trhu FGBL nakoukal krásné patterny systému FinWin. Jeden z nich přikládám na obrázku. Pohodlně by se na tomto trhu dnes dalo obchodovat s poměrně nízkými SL 30-40 EUR. Prosím jestli k mým popisům v obrázku najdete jakékoliv připomínky či výhrady, sem s nimi - rád si nechám poradit ;o) P.S. Děkuji Petrovi i Tomášovi za super web financnik.cz a děkuju Vám všem, kteří na tomto serveru přispíváte do diskuzí.

15152

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vodys: pro mě docela špatná situace, kdy se trh motá kolem EMA34. Obecně mi vychazí BT při použití RB grafu dobře, problém bývá občas u tohoto trhu trochu nižší frekvence těch pro mě "správných" signálů 0v a 2v, které posuzuju podle EMAs, swingů se zapojením Daily, Weekly, Hourly S/R. Taky jsem nejdříve testoval vstup na Close RB4 úsečky, ale když jsem na to pak koukal naživo, tak se mi kolikrát stalo, že jsem vstoupil na Close a cena šla záhy pár ticků zpátky, aby pak zase dosáhla na cenu Close a tak několikrát dokola. Prostě tohle mi přijde jako "nevýhoda" RB, že nevíš kdy se z toho Close stane opravdové Close :). Vstupuju tedy o tick výše na open další svíce. Pomalu ale jistě však zase tíhnu zpátky k časovým grafům a použití variabilního SL a jeho násobku jako PT podle indikátoru ATR (ATR + 1, ATR + 2 ... atd). Myslím, že není špatné si vývoj ceny škálovat podle času - mít fixní měřítko vývoje ceny. Navíc si myslím, že obchodování RB grafů není pro začátečníka úplně nejvhodější. Sice "filtruje" chop (ten si ale s trochou citu a pravidel odfiltruješ i na 3min nebo jiném grafu). Právě ta neustálá změna rychlosti vykreslování grafu mi přijde někdy spíš jako překážka. Pomalu ztrácíš koncentraci, když v tom se "probudíš" a zjištíš se si právě propásl platný signál ..

P.S. já osobně chci vidět véčko na CCI50 s patou nad linkou 0. Pokud se totiž CCI motá kolem 0, vidíš, že se vtrhu nic "pořádného" neděje :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vodys:
Ahoj, nemáš zač. Pokud ses již rozhodl, že se chceš věnovat evropským indexům, pak ti doporučuji, zjistit si o nich co nejvíc.
Co tvoří jejich cenu. Jaké mají vlastnosti. Jaká mají denní rozpětí. Jaká mají volume. Kdy je největší volume. Jak moc korelují. Jak jsou roztěkané. Trendují nebo se spíš přelejvají. Jsou doby během dne kdy spíš trendují a jsou doby během dne kdy spíš chopují. Jakým způsobem tvoří swingy. Jak tam probíhají pohyby (chopují, pak prudce vystřelí a pak zase chopují a nebo se vytvářejí postupné swingy)... atd... atd.
Až budeš mít o tom trhu (indexu) všechno zjištěno, pak teprve začni hledat nějakou logiku (nějaký edge, výhodu), kterou budeš chtít používat (např ten finwin).

Protože pokud se daný index pohybuje ve skocích a příliš netrenduje, pak tam s klasickými trendovými patterny nepochodíš.

Ještě jedna rada: tvůj plán by měl mít "kde" vstoupit a "kdy" vstoupit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...