Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prehledny Backtest


Doporučené příspěvky

Ahoj, jelikoz ted hodne backtestuju chci udelat takovy kviz a soutez o nejprehlednejsi backtest, jde mi o to kdo jake barvy jake styly a velikosti pouziva ,proto aby tabulka s daty byla co nejprehlednejsi, jak rychle vyhledat potrebne udaje a ci obchod byl ziskovy ci ztratovy. Jiste tady je hodne lidi i pres grafiku a maji jiste zajimave napady. Proto budu vdecny za kazdy prispevek .dekuji :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

grizzli: nehledej nic vědeckého a udělej si to prostě jak se ti líbí..v tomhle rozhodně žádné velké edge nenajdeš... jinak já osobně jsem třeba na tohle docela puntíčkář, takže moje deníky prošly za roky velkýma změnama jak po technologické stránce, tak i po straně designové..rád mám věci upravené a uhlazené..rád is věci barevně odděluju, ale ovšem všeho s mírou, takže ab to bylo přehledné, musím to mít barevně odlišené, ale velmi decentně, tj. ne křiklavé barvy, ne zase moc přeplácané atd... konkrétně velmi rád používám u popisů tabulek černý podklad a bílé písmo, font zpravidla calibri 10..údaje v tabulce bak černé písmo na šedém podkladu..viz. screen ale skutečně bych z toho nedělal příliš vědu..každá tabulka v excelu je lepší jak potrhaný kus papíru... majkll

13459

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vypada to super, jako moc vedu s toho nedelam ,ale jak pisete za ty roky jste si to dotvoril, proto se ptam abych to tvorit roky nemusel :) Ja prave s tim problem mam jsem esteticky antitalent a kdyz jsem zacal neco zvyraznovat preplacal jsem to a ted hledam pekne jednoduche reseni. Nemohl byste tu hodit jeste treba screen primo tabulky s backtestem? vsiml jsem si ze nekteri treba maji zabarveny co druhy radek coz mi prijde dobre. dik moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to grizzli,

myslím, že z psychologického hľadiska má človek odpradávna obavy, rešpekt, strach... (dosaď si podľa seba) z agresívnych farieb v odtieni červenej, naopak nadšenie, optimizmus, radosť ... z modrej (obloha, voda), zelenej (tráva, stromy...). To by mohli byť farby pre najdôležitejšie dáta v backtestovom denníku, ostatné menej dôležité, alebo neutrálne v odtieňoch žltej, hnedej (navodzuje pevnú pôdu pod nohami :)), šedej a podobne. Platí ale presne to čo napísal majkll, hlavne to nepreháňať, aby sa v tom človek potom vyznal. Taktiež na jemné odtiene sa díva lepšie ako na ostré pastelové farby.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

grizzli: ono to neni vůbec o tom, že to člověk musí tvořit roky..je to o nějakém přirozeném vývoji..tj. v první třídě děti píšou nějak, v páte zas jinak a jako dospělí pak mají svůj určitý osobitý styl, který si vytvořily postupně za dlouhé roky a na kterém se ustálily....stejně je to z mého pohledu s vývojem deníků..tj. opět bych nehledal nějaké velké zkratky.. přikládám ten screen..co se týče barevných řádků v tabulce, kam se zapisují obchody, tak nejsem velký fanda, protože je to pro mě nepraktické při rozkopírovávání atd.. majkll

13460

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

grizzli:

Ahoj,

nechci te jakkoliv urazit, ale tvuj prispevek mi pripomnel jistou pasaz z knih financnika, kde popisuji, jak nekteri jedinci piplaji a piplaji nesmyslne detaily a zbytecne tim ztraci nejdrazsi komoditu a tim je cas.

Je dulezite udelat kvalitni backtest, ujasnit si cile, ale jak jiz bylo milionkrat receno kazdy je individualista a musis si to prizpusobit sam sobe.
Tobe se to musi libit, ty se v tom musis vyznat.

Preji mnoho uspechu.

Jarda

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Your way is Trading. Trading is your way to freedom!
1) poznej sebe sama...
2) bud trpelivy, nebud hamizny, nauc se discipline...
3) nebud sobec! Prej a bude ti prano, dej a bude ti dano...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...