Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Technical Analysis of the Financial Markets


Doporučené příspěvky

Technical Analysis of the Financial Markets, John J. Murphy

Nikde jsem na diskuzi nenašel tento titul, tak mi to nedá, založil jsem nové vlákno a podělím se s dojmy. Je to kniha, která má už druhé vydání a první vydání bylo v roce 1985 považováno jako bible technické analýzy. Druhé vydání je rok 1999, takže doplněné a přizpůsobené na současné elektronické trhy. Můžu říct, že s technické analýzy je tam opravdu všechno, vyčerpávající informace. Prodalo se toho dost velké množství, takže velká část trhu uvažuje způsobem popsaným v knize. Pokud čtete anglicky, tak rozhodně doporučuji. Škoda, že to ještě nikdo nevydal v češtině, ale třeba možná časem.

Začátek je obecně o filozofii technické analýzy, třeba srovnání s fundamentální analýzou. Fundamentalisté se zaměřují na příčinu vzniku trendu, ale techničtí obchodníci zkoumají následek. Veškeré fundamentální příčiny pohybu jsou zapracovány v ceně. Popisuje tam třeba Dow Theory, což je pravěk technické analýzy. Potom je velká kapitola Basic Concepts of Trend, kde popisuje základy, které jsou nutné znát pro studium cenových patternů i pro používání indikátorů. Jsou to stavební kameny: support a resistance, trendlines a channels, percentage retracement, speed resistance lines, reversal day a gapy. Základ je také určení třech trendů jako primární sekundární a vedlejší pomocí noh trendu a korekcí. Potom probírá cenové patterny a indikátory. Začínal jsem s tradingem tak, že jsem se pustil do strategií postavených na indikátorech, ale bez definování trendů na cenovém grafu se indikátory prakticky nedají použít. Oscilátory se používají v trading range, trendové indikátory v trendu. Čím více rozumím struktuře cenového grafu, tak chápu, že strategie jen na indikátorech neměla moc šanci. Ale jsou tam takové věci, jako time cycles, intermarket analysis, market profile, stock market indikátory a podobně, opravdu vyčerpávající přehled.

Takže kdo to myslí s tradingem a technickou analýzou vážně, rozhodně doporučuji.


Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...