Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prechod od mechaniky k diskrecnemu pristupu


PetoU

Doporučené příspěvky

Zdravim,

aktualne riesim jeden problem, ktory nikde nevidim ze by sa riesil. Obchodujem Live niekolko tyzdnov. Problem spociva v - podla mojej filozofie, nic staticke na trhoch nemoze dlhodobo fungovat, preto vidim uspech v diskrecnom pristupe. Lenze kym som zaciatocnik, system mam nastaveny relativne jasne a mechanicky s malou davkou diskrecnosti. Otazka je ako postupom casu zacat zapajat diskrecne posudzovanie situacie. Kedze mam za sebou nejaku mieru screentime, tak sa mi zvysuje cit pre grafy. Vela krat vidim situaciu, ktoru podla OS mechanicky zoberiem, no ale vnutorne nemam dobry pocit s tymto obchodom kedze sa mi celkova situacia velmi nepozdava, tento prvok sa ani neda zbacktestovat. Napriklad dnes som zobral mechanicky obchod ktory by som diskrecne nezobral - ak by obchod dopadol SL - moj cit by som vyhodnotil kladne, ak by obchod dopadol PT tak by moj cit bol vyhodnoteny negativne. Mam rozpor kedze realita vnimania dokazov je znacne zakrivena, kedze nema ziaden statisticky vyznam, lebo vysledok je ovplyvneny nahodou. Mate nejake napady, resp. nejaky systematicky pristup ako ste postupovali pri diskrecnom hodnoteni ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já mám podobný problém jako ty a vyřešil jsem ho tak, že jsem diskreci úplně eliminoval, mám čistě mechanický systém. Celkem často se mi stává, že obchod dopadne v rozporu, s mým citem, takže už to neřeším a jedu podle plánu. Beru to tak, že pokud systém funguje, tak samozřejmě počítá (třeba z backtestu) i s občasným "nesmyslným" vstupem a dokáže tuto případnou ztrátu pokrýt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petou, ja toto presne resim od zacatku meho obchodovani (1,3 roku) a ted posledni dny se citim uz celkem dobre... muzu ti zhruba popsat jak jsem se ja vyvijel a treba v tom najdes inspiraci...

Tak nejdriv jsem zacal asi jako vsichni (nebo spis ti chytrejsi) mechanickym systemem, protoze vubec nemas sanci na zacatek neco diskrecne precist trh je takovy ze schvalne dela ruzne pasti pro ruzne obchodniky a ty pak nasledne oskube takze urcite na zacatek bych diskreci nedoporucil... Mechanicky system je dobre si vytvorit takovy pokud mozno, od ktereho necekas ani vydelky, proste aby jsi nepreoptimalizoval BT a pak se divil kde jsou ty zisky to te akorat slozi, takze dobre je natestovat si urcity vstup ktery ma nejakou malou logiku (edge), ale problem je ze na zacatku jeste poradne nevis co je presne edge a jak s tim pracovat, to ale nevadi natestuj cokoliv treba 2V presne mezi cci 0-100 do smeru trendu a to pak obchoduju... ale jen za ucelem treninku exekuce planu a sledovani jak se trh chova, jak prochazi pres swingy, jak reaguje na S/R proste klasicky screentime ktery je potreba co nejvic zazit.
Hlavni je aby jsi mechanickym pristupem necekal zisky to by te vubec na zacatek nemelo zajimat. Jedine co je potreba hlidat tak aby jsi nesel zbytecne do velkych DD takze je dobre si dat urcite tydenni i mesicni SL a ty dodrzovat. takto jsem asi resil prvni kroky.

Potom jsem prosel nekolik systemu vsechny byly vicemene mechanicke a zadny z nich nevydelaval, ale to me ani tak netrapilo, jako spis to co asi tebe, jak bych mohl zapojit moje zkusenosti.... Takze moje cesta vedla pres nastudovani knih Joe Rosse a jeho nahled na trh mi dal zatim nejvic, proste naucis se rozlisit zahustene oblasti (TR,CG), trendy, swingy, otaceni trendu (1-2-3) takze super veci na rozebrani trhu, ale jak vis to samo o sobe jeste neni to s cim by jsi mohl vydelavat protoze zase trh pripravi takove situace aby novacky kteri obchoduji kazdy RH oskubali, takze musis jit na to chytrej.

Podle me to chytrej znamena jeste analyza vyssich timeframu, ja pouzivam 30min a daily grafy, a tam zase pouzijes jednak rossovi pomucky ale taky co je hodne dulezite tak sledovat trendliny, kanaly, velke daily TR, fibonacciho cisla, a proste celkove se v trhu pomoci techto veci zorientovat.

No a az se budes citit ze ti to vse zapada dohromady a celkem chapes co se deje, tak pak si vymyslis svuj vstup ktery budes pouzivat aby jsi zobchodoval to co v grafu vidis.

Cesta je to urcite dlouha a mnohdy velmi frustrujici a tezka jenze nikdo nerika ze trading je lehky, ted zalezi na tobe jestli je ten sen tak velky ze toto vsechno zvladnes nebo to vzdas, nebo jeste jiny pripad muzes se na vse vykaslat zagemblit si a nechat ucet na trhu... Vse je otazkou volby kde chces byt...

Jak sem psal na zacatku je to jen muj pohled a moje nazory, nerikam ze to tak musis delat, ale nejakou inspiraci tam snad najdes :) at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já používám systém založený na mechanických vstupech a diskréčním posouzením trhu podle intermarket analýzy. Takže pokud mi systém dává signál ke vstupu do pozice, tak se podívám, jak vypadá celková situace podle intermarket analýzy a podle toho bud vstoupím, nebo ne.
IA používám již dva měsíce a díky ní jsem se vyvaroval mnoha obchodů, které by skončily ztrátou, ikdyž mi mechanický systém dával signál ke vstupu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...