Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Interactive Brokers a různé možnosti nastavení přístupových práv


Doporučené příspěvky

Super článek. :)

Já měl vždycky problém právě s takovými detaily. Obecných věcí se člověk dozví spoustu - jakého brokera, proč, co a jak. Ale když jde o drobné detaily, tak to se nenajde nikde. Teda nenašlo by se, nebýt tohoto serveru. :) Každopádně poslední dobou používám online chaty vždy když něco nevím. Myslím že na IB už ze mě začínají být trochu nervózní :D protože cokoliv měním na účtu, to provází asi 6 chatů mnou vyžádaných. Ale vždycky poradí. Na IB, IQfeed...všude. Takže doporučuji chatovat. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ta restrikce na IP adresu je urcite dobra vec. A potencionalnim hackerum to udela praci zase o neco tezsi.

Ja v soucasne dobe ale resim problem, ze obchoduji z domu a muj ISP se nezdraha mi menit cas od casu verejnou IP adresu. Uz jsem jim i volal a ptal se, proc to sakra porad meni, ale nenarazil jsem tam na nikoho, kdo by presne vedel, co se tam u nich vlastne deje... klasika. Tohle neni zas az takovej problem, pokud u toho clovek sedi. Ale v pripade AOS a vyletu na tyden pryc z domu uz je to docela problem. Vcera jsem si napsal aspon Perl skript, kterej mi posila pri zmene IP adresy email, abych se na tu masinu dostal aspon pres remote desktop. Ale restrikci na IP mam v IB zatim jeste vypnutou - jestli prijdu na to, jak to zmenit automaticky (nejspis nemozne kvuli te prihlasovaci karticce), tak se o to podelim.

Opatrnosti neni nikdy dost... Vetsina lidi si mozna rekne "proc by mi nekdo hackoval ucet?", ale jednu dobu jsem mel na sve masine doma permanentne pustenej FTP server a tak zhruba 3x tydne se to nekdo pokousel hacknout (na svete je skoro 7 miliard lidi a urcite se najde dost tech, co se nudi). Byl to brute-force utok, takze spis usmevny nez nebezpecny, ale pokud bych tam mel nejaky jednoduchy username (treba "admin") a heslo (treba "admin" :)), tak se tam dotycnej mozna i dostane.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... restrikce na IP

Pozor na tuto možnost, je totiž několik způsobů, jak můžete být připojeni na internet provedeno:

1. Jednu veřejnou IP adresu používá více uživatelů internetu. Toto řešení u nás využívá spousta poskytovatelů internetu a ve výsledku znamená, že k vašemu takto chráněnému účtu se připojí půlka vesnice. Dále IP adresa může být při připojení k internetu pokaždé jiná.

2. K jedné veřejné IP je přiřazen jeden uživatel, ale IP se při každém připojení k internetu mění. Zde pozor, pokud nyní přiřadím k účtu aktuální IP, po novém připojení k internetu již na IB nepřihlásím.

3. Vlastní veřejná IP. Ke svému internetovému připojení mám vždy svoji IP a ta se nemění. Pokud je z technického hlediska změna nutná, váš poskytovatel vám změnu ohlásí předem s termínem změny. Toto řešení se používá např. na servery aby byly vždy z internetu dostupné. U většiny poskytovatelů se tato služba doplácí (cca 100Kč/měs). Toto je jediné použitelné řešení pro restrikci na IP.

Vašek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Také bych měl dotaz. Zadám třeba 5 LMT nebo STP příkazů na daily, můj požadavek je, otevřít z těch 5 potenciálních pozic pouze první tři, které to budou - rozhodne trh, zbylé dvě automaticky zrušit, jakmile se otevře třetí pozice. Lze to nějak nastavit popř. si nějak pomoci v TWS? (Samozřejmě, vyjímečně se může stát, že by došlo k otevření až všech 5pozic v situaci, kdy mám open již dvě a z tržního pohybu by nastalo současné naplnění ostatních, to ale určitě nebude běžný stav). Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeju hezký den, měl bych dotaz ohledně zkušebního účtu. V článku se píše, že pokud mám fundovaný účet, je možné si zřídit „zkušební“ účet, který obsahuje všechna data a možnosti co ostrý účet. Asi se možná zeptám blbě, ale jedná se mi o to, zda se ve zkušebním účtu projeví třeba i skluzy v plnění, jestli se opravdu chová jako ostrý účet?
Další dotaz bych měl ohledně zpoplatnění dat, konkrétně Russell 2000, jaký poplatek si účtují a za jakých podmínek a od koho data jsou?
A ještě jeden dotaz ohledně IP adresy, jak jsem to pochopil, tak je lepší mít pevnou IP adresu, jinak bych se nemusel při dalším přihlášení dostat na účet?
Předem děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...
  • 4 týdny později...
  • 7 months later...

Tak jsem nechal zadat vytvorit Second User, bohuzel chce to po me doplnit nejaky autorizacni dokument pro toho usera. Moc mi to nedava smysl, jsem to prece ja sam, ne?

Chce po me uploadnout neco tady z toho:

Board Resolution
Must grant the authority to the trader.
Not yet received
Upload
Other document
Must grant the authority to the trader.
Mandate
If a formal arrangements exists (must show the opening of and conferring authority to those persons who will undertake transactions on behalf of the organization).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak vypada, ze to je vyreseno, ale logiku jsem nepochopil.
Proste jsem napsal na support ze nevim co s tim, vymenili jsme si par zprav. Nakonec mi poslali e-mail, ze jestli chci opravdu autorizovat pridani noveho uzivatele, at odpovim na e-mail, ze jako ze jo.
Dneska se muzu prihlasit jako Second user jak do TWS, tak do account managementu.

Zajimave je, ze pokud se prihlasim jako second user, nepotrebuje to karticku s kody, coz je v rozporu s informacemi s clankem, ke kteremu se vaze tato diskuze (primarni username karticku vyzaduje). Coz je fajn pro me

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobý den,
mám dotaz přímo k članku co se tam píše:

"Paper Trading Account, jde o defacto o „zkušební“ účet, který obsahuje všechna data a možnosti co ostrý účet, ale obchody jsou prováděny pouze simulovaně. "

Mam u IB zřízen ostrý účet, udělal jsem si tam podle navodu zkušební účet,
Chci obchodovat FGBL, tak mám u IB nastaveno: Germany Futures, data Eurex DTB Non-professional Level I za 8EUR a později taky Level II ya 12EUR

V TWS na Simulated trading jsou mrtva data, v grafu se nehýbají, když dám Refresh data tak jsou zpožděná 15 minut a Book trader nefunguje. Když se přepnu na ostrý účet tak tam všechno funguje. Prosím o pomoc jestli mám v TWS něco nastavit a proč to nechce fungovat. Mělo by to jít jak se píše v članku, že data na zkušebním účtu mají stejé možnosti jako na ostém účtu.
Předem moc děkuji za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...